سنگ نمک سختی گیر

خرید سنگ نمک سختی گیر بسته بندی کارتن، برش خورده و منظم، کمترین میزان اشغال فضا، کارتن ۱۵ کیلویی، حداقل سفارش یک تن، خلوص بسیار بالا، احیای کامل رزین.

تعریف آب سخت

سنگ نمک سختی گیر محصولی است که با استفاده از آن می توان آب سخت را تصفیه کرد. آب سخت، آبی است که در آن املاح و مواد معدنی زیادی از جمله بی‌کربنات، یون‌های کلسیم، گچ و منیزیم وجود دارند.

در حالت کلی در این آب دو نوع سختی موقت و دائم وجود دارد و تمام آب هایی که در طبیعت وجود دارند، در زمره آب های سخت به شمار می روند و معمولا درجه سختی آنها با هم تفاوت دارند.

برای مثال مسیری که آب از آن می گذرد در درجه سختی آن تاثیر گذار است و همین آب سخت مضرات زیادی برای بدن و برای انجام بعضی از امور مثل شست و شوهای خانگی و همچنین پخت و پزها دارد و در مراکز صنعتی و تولیدی تاثیر مستقیم دارد و محصول نهایی را از کیفیت می اندازد لذا عملیات سختی گیری فوق العاده حائز اهمیت است.

سنگ نمک سختی گیر

دستگاه سختی گیر چیست؟

عملیات سختی گیری یک روش مرسوم در تمام دنیاست که طی این فرآیند رسوبات ایجاد شده جذف شده و سیستم می تواند مانند قبل به جذب ناخالصی های آب بپردازد.

ناخالصی های آب شامل کلسیم و منیزیم است که عامل ایجاد رسوب می باشند و دستگاه سختی گیر به مقابله با آنها می پردازد اما پس از مدتی با تجمع رسوبات قدرت خود را از دست می دهد و نیاز به احیا دارد که اصطلاحا به آن احیای رزین می گویند. و سنگ نمک و میزان خلوص آن در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد.

این دستگاه در انواع مختلفی تولید می شود که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

  • دستگاه سختی گیر تبادل یون: در واقع دستگاه سختی گیر با استفاده از تبادل یونی کار سختی گیری آب را انجام می دهد. در حالت کلی در این دستگاه ها از مبدل های یونی برای تصفیه آب استفاده می کنند. در این حالت یون های بار مثبت به رزین های کاتیونی، و همچنین رزین های آنیونی به یون های بار منفی متصل می شوند.
  • دستگاه سختی گیر به روش رسوب دهی شیمیایی: در این دستگاه سختی ها مثل کلسیم به کربنات سدیم و یا منیزیم به هیدروکسید منیزیم تبدیل شده و از آب جدا می شوند. برای این کار در این دستگاه کربنات ها و هیدروکسیدها به وسیله سودا و آهک ایجاد می شوند.

سنگ نمک سختی گیر

روش صحیح احیا سختی گیر رزینی

به طور کلی برای اینکه بتوان آب سخت را به آب نرم تبدیل کرد باید از رزین های استانداردی که برای این کار تعبیه شده اند استفاده کرد. یکی از موادی که در زمینه نرم کردن آب نقش بسیار موثر و در واقع اصلی را دارد، سنگ نمک است.

فروش سنگ نمک سختی گیر

سنگ نمک محصولی است که از معادن مختلفی در سراسر کشور برداشت می شود و نمک هر منطقه ویژگی‌های خاص خود را داشته و یا به عبارت بهتر دارای درجه کیفی های مختلفی هستند.

سنگ نمک سختی گیر

ولی بر اساس تحقیقات انجام شده میدانی و ماحصل بازخورد مشتریان در سالیان گذشته هیچ سنگ نمکی به اندازه سنگ نمک اعلاء با خلوص ۹۹٫۵ درصد که محصولی از مجموعه سنگ نمک هالیتو می باشد توانایی حذف رسوبات و احیای رزین را مانند روز اول نداشته است و در واقع در این زمینه بی رقیب است.

سنگ نمک سختی گیر اعلاء با بسته بندی کارتن در اوزان ۱۵ کیلویی عرضه می شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *