معدن سنگ نمک

معدن سنگ نمک گرمسار ارائه کننده سنگ نمک صورتی، خوراکی و دامی، استخراج نمک از معدن، برای خرید از بزرگترین معدن سنگ نمک ایران واقع در گرمسار با ما تماس بگیرید، صادرات محصولات به تمامی کشورهای منطقه با ظرفیت تحویل ماهانه ۲۵۰۰ تن.

بهره برداری از معدن سنگ نمک در ایران به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد و دوران هخامنشیان برمی‌گردد و این نشان می‌دهد که ایران مخازن غنی نمک را از دیرباز داشته است. از جمله ویژگی های سنگ نمک، براق بودن و شور بودن و بوی خوش آن است و عموما بی‌رنگ یا سفید رنگ می‌باشد. اما به خاطر ناخالصی هایی که در آنها است و با توجه به مقدار ناخالصی ها در رنگ های مختلفی یافت می‌شوند. سنگ نمک فقط از معدن نمک و غار های نمکی قابل استخراج می‌باشد و امکان استخراج آن از دریاها و دریاچه های نمکی غیرممکن است.

معرفی معدن سنگ نمک در ایران

امروزه سمنان به دلیل کوه های نمکی زیبا و معادن سنگ نمک، لقب پایتخت نمک ایران را دارد. البته در شهرهایی مثل لرستان _ یزد _ قشم و خوی معدن سنگ نمک وجود دارد. همچنین جنوب ایران معادن نمکی زیادی وجود دارد. به دلیل کیفیت بسیار بالای سنگ نمک در گرمسار و استفاده از تجهیزات پیشرفته و وجود کارخانه های بزرگ فرآوری نمک، این شهر به قطب سنگ نمک ایران تبدیل شده و ۸۰% و شاید هم بیشتر از صادرات سنگ نمک ایران را تامین می‌کند. در گرمسار انواع و اقسام مختلف سنگ نمک وجود دارد که کیفیت آنها باهم فرق می‌کند و هرکدام کاربرد مختلفی دارند.

معدن سنگ نمک

نحوه استخراج نمک از معدن

منبع عمده نمک، آب دریا می‌باشد که یک منبع نامتناهی است. سنگ نمک در رسوبات نزدیک سطح زمین دیده می‌شود و همچنین در بستر رودخانه های قدیمی  که خشک شده‌اند هم یافت می‌شود. یکی از مهمترین راه های استخراج نمک، معدن های زیر زمینی و فرایند استخراج از آنها می‌باشد که به کمک ماشین های بزرگ توسط معدن‌چی ها حفاری هایی انجام می‌شود و به این صورت به لایه های زیر زمینی نمک رسیده و استخراج آغاز می‌شود. دو روش برای استخراج نمک وجود دارد که یکی آب دریا و دیگری اعماق زمین می‌باشد.

معدن سنگ نمک

خرید مستقیم از معدن سنگ نمک گرمسار

سنگ نمک گرمسار به دلیل خلوص بالای ۹۹% و کانی های تشکیل دهنده آن جزء سنگ نمک های منحصر به فرد در جهان می‌باشد و خرید و فروش آن رونق زیادی دارد. بهترین روش برای خرید از معدن سنگ نمک گرمسار خرید مستقیم می‌باشد. سفارشات توسط یک کارشناس ثبت می‌شود و مشتریان طبق نظر خود و با توجه به تنوع آنها می‌توانند در بهترین حالت آن خریداری کنند.

معدن سنگ نمک

صادرات سنگ نمک قرمز، صورتی و نارنجی در کیسه های جامبو بگ با امکان تحویل ماهانه ۱۲۰۰ تن، سنگ نمک سفید با ظرفیت استخراج ماهانه ۱۰ هزار تن، برای ثبت سفارش تماس بگیرید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *