سنگ نمک صورتی

مرکز صادرات سنگ نمک صورتی ایران، خرید از معدن نمک صورتی، امکان صادرات سنگ نمک صورتی به صورت فله و بسته بندی، صادرات سنگ نمک نارنجی، قرمز و صورتی به هند، عراق و ترکیه.

یکی از انواع مدلهای نمک که می توان از آن به عنوان نمونه‌ای از نمک معدنی یاد کرد سنگ نمک صورتی می باشد. این نوع نمک که از رشته کوه‌های هیمالیا استخراج می شود دارای رنگی صورتی است و خاصیتی شبیه به نمک نارنجی دارد. با توجه به اینکه ایران جزو یکی از مهمترین استخراج کنندگان سنگ نمک می باشد به تازگی سنگ نمک صورتی را نیز جزو محصولات خود ارائه می کند.

معدن نمک صورتی در ایران

با توجه به اینکه گرمسار به عنوان یکی از معادن مهم نمک در ایران می باشد، استخراج انواع سنگ نمک، جزو اصلی ترین محصولات این شهر است.

در گذشته سنگ نمک صورتی که در کوه های هیمالیا موجود است، تنها در کشور پاکستان استخراج می شد. اما به تازگی این سنگ نمک در معادن گرمسار نیز قابل استخراج است.

سنگ نمک صورتی

خواص نمک صورتی ایران

نمک شامل عناصر کلر و سدیم می‌باشد. رنگ خاصی که نمک های مختلف به خود می‌گیرند نشان دهنده عناصر متفاوت دیگری است که در آن وجود دارد. نمک صورتی نیز شامل عناصری می باشد که خواص منحصر به فردی به این نمک می دهد.

سنگ نمک صورتی با دارا بودن مقداری پتاسیم، منیزیم و کلسیم خاصیت های مفیدی برای بدن انسان دارد. مصرف این سنگ نمک به صورت مداوم توصیه نمی‌شود. اما به دلیل وجود عناصر مهمی که در این نمک می باشد، استفاده از نمک صورتی به عنوان ماده آرامبخش و تسکین دهنده سیستم عصبی بسیار مفید است.

نمک صورتی با حفظ کردن تعادل مایعات بدن می تواند از کم آبی در بدن جلوگیری کند. همچنین باعث می شود که فشار خون تنظیم شده و به اندازه نرمال برسد. نمک صورتی که به تازگی از معادن شمالی ایران استخراج می شود به عنوان یک ماده مفید و قابل استفاده برای کشور های مختلف صادر می شود.

سنگ نمک صورتی

صادرات سنگ نمک صورتی ایران

با توجه به اینکه در گذشته پاکستان به عنوان تنها مرکز صادر کننده سنگ نمک صورتی شناخته شده بود، امروزه با وجود استخراج انواع سنگ نمک از معادن ایران، سنگ نمک صورتی یکی از انواع مختلفی از نمک می باشد که از این معادن استخراج شده و به کشورهای مختلف صادر می شود.

سنگ نمک صورتی

سنگ نمک صورتی به دلیل داشتن خاصیت حرارت پذیری به صورت تخته های مکعب شکلی درآمده و از آن برای طبخ انواع غذا استفاده می شود. همین امر باعث شده که این سنگ نمک به عنوان یک کالای صادراتی قرار بگیرد. سنگ نمک صورتی ایران به کشورهای مختلفی همچون هند، ترکیه و عراق صادر می شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *