سنگ نمک آبی

قیمت سنگ نمک آبی در ایران، سنگ نمک آبی گرمسار خالص ترین و نایاب ترین نوع سنگ نمک آبی در جهان است که فقط در معادن این شهر یافت می شود،مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی اصل گرمسار در ایران است.

سنگ نمک آبی رنگ یکی از انواع محصول می باشد که همان نمک خوراکی یا طعام بوده که به دلیل شرایط آب و هوایی و جوی خاص، فشار و رطوبت و وجود مواد معدنی خاص چون آهن، کلسیم و پتاسیم به این رنگ در آمده است. قیمت این سنگ نمک در کشور ایران بسته به کیفیت و کریستالی بودن آن متفاوت می‌ باشد.

سنگ نمک آبی

خواص سنگ نمک آبی در خانه

یکی از انواع سنگ های نمک سنگ نمک آبی بوده که رنگ آبی این کریستال ها به صورت طبیعی و کاملا اورجینال به وجود آمده است و کریستال های بزرگ آن دارای رگه های جذاب می باشد.
اما چنانچه این سنگ کوبیده شود دانه های ریز شده آن سفید رنگ است و دیگر به رنگ آبی نمی باشد.
حال باید بدانید در کشور های مختلف از این سنگ نمک به منظور های مختلفی استفاده شده زیرا تحقیقات نشان می دهد که سنگ نمک معدنی دارای خواص مختلفی است.

سنگ نمک آبی

از جمله مهمترین خواص این سنگ نمک در خانه می توان به پاکسازی هوای خانه اشاره نمود به طوری که یون های موجود در این محصول قادر به جذب ذرات گرد و غبار و دود موجود در هوای محیط بوده که این امر منجر به پاکسازی هوای خانه و برطرف کردن احساس خستگی خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که موجب شده است امروزه استفاده از سنگ نمک تزئینی رونق پیدا کند بهبود مشکلات تنفسی و ریه می باشد؛ زیرا همانطور که گفته شد این سنگ نمک به پاکسازی هوای محیط کمک کرده که این خاصیت می توانند مشکلات تنفسی را بهبود بخشد.
همچنین دفع امواج و انرژی های منفی محیط و افراد یکی دیگر از خواص سنگ نمک در خانه است. این محصول همچنین منجر به کاهش استرس و ایجاد حس آرامش می شود و در نتیجه بهبود کیفیت خواب شبانه را نیز به همراه خواهد داشت.

سنگ نمک آبی

قیمت سنگ نمک آبی

قیمت سنگ نمک آبی

هر کیلو سنگ نمک آبی ۴۰۰۰۰۰ تومان

راهنمای خرید سنگ نمک آبی

با وجود این که سنگ نمک آبی می تواند خواص منحصر به فردی برای انسان داشته باشد طبیعتاً در حال حاضر افراد زیادی قصد خرید این محصول را دارند.

با این حال باید بدانید در هنگام تهیه سنگ نمک اصل لازم است به راهنمای خرید این محصول توجه کنید تا بتوانید بهترین نوع آن را تهیه نمایید زیرا بعضی از افراد سود جو دانه بندی های ریز نمک معمولی را رنگ کرده و آن را در بازار ارائه می کنند.
با این حال باید بدانید سنگ نمک آبی اصل به طور کاملا آبی رنگ نبوده بلکه شفاف است و در داخل آن رگه هایی از رنگ آبی مشاهده می‌شود.

ببینید

اطلاعات بیشتری را درباره سنگ نمک آبی در این صفحه دنبال کنید

سنگ نمک آبی اصل گرمسار دارای دو فاکتور اساسی است:

  • جنس آن کریستالی است
  • پس از خرد شدن رنگ غالب آن سفید است

سنگ نمک آبی

سنگ نمک های آبی توسط افراد خبره به راحتی از تقلبی قابل شناسایی است اما اگر تبحری در این زمینه ندارید به راحتی می‌توانید با انجام آنالیز این موضوع را مشخص کرد.
همچنین دقت داشته باشید که این نوع سنگ نمک تنها در کوه‌ های اطراف گرمسار و سمنان ایران یافت می شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *