فروش عمده نمک

فروش عمده نمک صنعتی و خوراکی، نمک دانه بندی، نمک شکری، شیلاتی، صدفی مش ۱۲۰ و مش ۱۳۰ و نمک پودری، نمک خوراکی تبلور مجدد، نمک هیدرومیل، نمک تصفیه شده، یددار و بدون ید.

خرید اینترنتی نمک خوراکی

امروزه تاجران بزرگ صنعت نمک به دنبال مغازه‌ها و کاسبان محل جهت تهیه نمک خود نمی‌روند بلکه به خرید اینترنتی نمک خوراکی روی می‌آورند.

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که سر سفره گفته شده که فلان غذا بی نمک و یا شور است اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید این نمک چیست و چگونه تهیه می‌شود؟

امروزه نمک خوراکی را از دو منبع اصلی آن یعنی سنگ نمک (نمک طعام) و یا آب شور (آب نمک) تهیه می‌کنند.

فروش عمده نمک

یادداشت

یک نمک خوب نمکی است که عاری از هرگونه مواد اضافی و آلاینده باشد.
نمک های کوهی به دلیل پاکیزه بودن نقش مهمی را در سلامتی انسانها دارند

فروش عمده نمک

شخصی که به دنبال خرید نمک خوراکی است آیا به کیفیت آن توجه می‌کند؟ یا فقط به دنبال چیزی است به ظاهر شور باشد که تنها طعمی به غذای خود بدهد؟

نمک ممکن است ناخالصی هایی در خود داشته باشد که در نتیجه ضررهای جبران ناپذیری به سیستم گوارشی فرد و خانواده وارد خواهد کرد.

در نتیجه برای خرید نمک خوراکی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید:

 • نمک باید عاری از هرگونه مواد اضافی شامل شن و ماسه و بقایای موجودات زنده باشد
 • فلزات سنگین همچون مس و جیوه نباید در نمک تصفیه شده باشد
 • با توجه به سفیدی سولفات کلسیم و یا همان گچ باید مراقب باشیم که نمک حاوی گچ نباشد
 • نمک های تصفیه نشده مقدار زیادی منیزیم دارند که طعم تلخی به نمک می دهند. پس باید این مورد را هم توجه داشت

فروش عمده نمک

یادداشت

در حال حاضر تنها نمک خوراکی مورد تایید وزارت بهداشت، نمک تصفیه شده تبلور مجدد است که بالاترین درصد خلوص را دارد

بسته بندی نمک خوراکی

افرادی که به دنبال خرید و فروش عمده نمک به منظور تهیه منابع نمک خود می‌گردند عموماً تاجران برجسته و موفق روزگارند افرادی که هدف خرید آنلاین نمک را دارند عموماً کالا را در حجم عمده و زیاد سفارش می دهند.

در بحث خرید و فروش عمده نمک، باید علاوه بر نکات گفته شده در مورد سلامت نمک، به نوع بسته بندی آن نیز توجه داشت چرا که با توجه به حساس بودن نمک در مقابل رطوبت، نوع بسته بندی باید بسیار با دقت انتخاب شود تا در شرایط آب و هوایی مختلف آسیبی به محصول وارد نکند.

فروش عمده نمک

کمی رطوبت در بسته بندی فله نمک می‌تواند خسارات جبران ناپذیری از لحاظ اقتصادی به خریدار نمک خوراکی وارد کند.

بنابراین در حین خرید نمک خوراکی به صورت عمده به نحوه بسته بندی آن بسیار دقت داشته باشید تا بتوانید یک تجارت پر منفعت را برای خود حاصل فرمائید.

فروش عمده نمک تصفیه شده

فروش عمده نمک تصفیه شده به منظور صادرات نیز به کشور های همسایه و کشور های اروپایی انجام می‌شود. امروزه ایران یکی از برترین کشور ها در زمینه صادرات نمک به شمار می‌رود.

معادن نمک ایران با توجه به کیفیت بالای سنگ نمک، هم اکنون یکی از قطب های صادرات نمک به کشور های خارجی می‌باشد و در این زمینه در منطقه خاورمیانه برترین کشور از لحاظ دارا بودن معادن نمک است.

فروش عمده نمک

همچنین نمک با کیفیت در داخل کشور به شکل گسترده‌ای به صورت عمده و جزئی خرید و فروش می‌شود.

نمک به عنوان یک ماده معدنی نامحدود در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد اما نوع مختلف آن که تصفیه شده می‌باشد به عنوان ماده غذایی در وعده های مصرفی ما انسان ها قرار می‌گیرد.

یادداشت

البته برخی از حوزه های صنایع مانند تولید دان مرغ و تولید شامپو نیز از نمک تصفیه شده استفاده می‌کنند

مجموعه سنگ نمک هالیتو با فراهم آوردن بستری سالم و درخور مشتری در تلاش است تا نمک مصرفی تاجران و کارخانه داران و یا هر فردی که قصد خرید عمده نمک را دارد را فراهم آورد.

فروش عمده نمک

خرید و فروش اینترنتی امروزه یکی از موثر ترین راه ها در بحث معاملات کالا می‌باشد به جرأت می توان گفت امروزه صادرات نمک تصفیه شده تنها از طریق سایت های اینترنتی درحال انجام است.

بسیاری از مشتریان ما در اقصی نقاط جهان تاکنون حتی یکبار نیز به ایران سفر نکرده اند اما به صورت مدوام نمک مورد نیاز خود را از طریق مجموعه هالیتو سفارش می‌دهند.

این روش خرید مزایای بسیار زیادی به دنبال دارد از قبیل:

 • آسانی انجام خرید
 • قابلیت جست و جو قبل از انجام خرید
 • امکان بررسی بین اجناس و برند های مختلف قبل از انجام خرید
 • تنوع زیاد در بین محصولات
 • صرفه جویی در زمان خرید
 • وجود تخفیف های مناسب در نتیجه محصولات با قیمت کمتر

فروش عمده نمک

به طور کل با روی کار آمدن اینترنت و سایت های اینترنتی در حوزه خرید و فروش آنلاین نمک، دیگر نباید نگران زمان های از دست رفته خود باشید.

امروزه افراد و خریداران مختلف در حوزه های مختلف کالا، تنها با نشستن در خانه و چند کلیک، قیمت و شرایط کالای خود را بدست خواهند آورد.

این روش تجارت علاوه بر اینکه امکان مقایسه را به تاجر می‌دهد سبب خریدی بهتر با قیمت مناسبتر نیز خواهد شد چرا که بدون صرف کمترین انرژی به راحتی با خریداران در تماس خواهید بود.

فروش عمده نمک

نمک صنعتی چیست؟

نمک صنعتی نیز مانند نمک خوراکی حاصل خردایش سنگ نمک است با این تفاوت که این نمک تصفیه نشده است لذا به عنوان نمک صنعتی شناخته می‌شود.

یادداشت

نمک صنعتی یا نمک تصفیه نشده که در کشور ما به این نام شناخته می‌شود در سایر کشورها به عنوان نمک خوراکی مصرف می‌شود

فروش عمده نمک

نمک های تصفیه نشده طیف گسترده ای از انواع مختلف نمک هستند که هر دانه بندی های متفاوت و کاربردی های متفاوت تری نیز دارند، برای اگاهی بیشتر در خصوص نمک های تصفیه نشده یا اصطلاحا صنعتی ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

فروش نمک ضد یخ به صورت عمده

نمک ضد یخ یا به عبارتی دیگر نمک جاده ای یا نمک یخ آب کن کاربرد های بسیاری در صنایع مختلف دارد و قیمت نمک ضد یخ عموما پایینتر از سایر نمک های صنعتی است.

یکی از کاربرد های نمک ضد یخ در جاده‌های برفی به منظور سرعت بخشیدن به عمل ذوب یخ می‌باشد و به همین جهت شهرداری‌های مختلف مناطق، جهت رفاه حال مردم شهر، هر ساله میزان بالایی نمک ضد یخ در تناژ های ۵۰ هزار تن به بالا خریداری می‌کنند تا در فواصل سرد که میزان بارش برف بالا می‌باشد جهت جلوگیری از بسته شدن جاده و پیاده رو ها از این نمک استفاده کنند.

فروش عمده نمک

نمک جاده ضعیفترین نوع نمک است و معمولا پایینترین درصد خلوص را دارد لذا قیمت پایینری نیز دارد اما میزان خرید آن در کوچکترین پارت ۲ هزار تن است.

یادداشت

یکی از حوزه هایی که بیشترین مصرف نمک صنعتی را به خود اختصاص داده نمک جاده و برف روبی یا نمک ضد یخ است که بیش از ۸۰ درصد از مصرف نمک صنعتی در این بخش قرار دارد.

افرادی که در زمینه فروش نمک ضد یخ فعالیت دارند باید اطلاعات جامعی نیز در این حوزه داشته باشند تا به خوبی خریداران متفاوت را از انواع نمک ها با کیفیت های مختلف آگاه سازند.

فروش عمده نمک

اگر شما خریدار نمک جاده هستید باید بدانید که مصرف کننده این نمک که معمولا شهرداری ها یا راهداری ها هستند به وسیله دست اقدام به نمک پاشی می‌کنند یا با دستگاه نمک پاش چرا که این موضوع در خرید شما نقش اساسی دارد.

نمک و ماسه جزو موادی هستند که از سالیان دور جهت از بین بردن برف و یخ موجود در جاده ها از آن ها استفاده می‌شود.

مرکز فروش نمک جاده

همانطور که در بالا نیز گفته شد نمک ضد یخ محصولی است که به صورت عمده و در تناژهای بالا خریداری و استفاده می‌شود.

خریداران مدرن، امروزه جهت خرید کالا های خود، از طریق سایت های اینترنتی خرید و فروش کالا اقدام می‌کنند و به همین جهت مشتریان فراوانی از کشورهای سردسیر اروپایی در فصول سرد سال خواهان این نمک هستند.

فروش عمده نمک

مهمترین موضوعات در فروش نمک ضد یخ موارد ذیل است که باید توجه لازم را به ان مبذول داشت:

 • نوع بسته بندی نمک(کیسه یا جامبو)
 • نحوه انتقال سفارش تا مقصد(قطار یا تریلی)
 • قابلیت پایین آوردن نقطه انجماد آب تا حداقل دمای ممکن در فواصل سرد داشته باشد.
 • از نظر فیزیکی و شیمیایی پایداری لازم را دارا باشد.
 • در دمای پایین گرانروی کم و قابل قبولی داشته باشد.
یادداشت

نمک جاده کمترین میزان خلوص را در میان انواع مختلف نمک دارد

خرید عمده نمک پودری

نمک پودری جزو ریز ترین نمک ها از لحاظ دانه بندی محسوب می‌شود که برخی آن را با نام نمک نرم صنعتی نیز می‌شناسند و افراد در حوزه صنعت بیشتر به سراغ خرید نمک پودری می‌روند.

شاید تاکنون برای شما اینگونه رایج بوده که از نمک فقط به عنوان طعم دهی به غذا استفاده می‌کرده‌اید اما کاربردهای نمک بسیار فراتر از این است امروزه انواع نمک ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یادداشت

اطلاعات کاملی را درباره نمک پودری در این صفحه می‌توانید پیدا کنید

فروش عمده نمک

نمک پودری و یا نمک نرم صنعتی از لحاظ ظاهر خیلی شبیه به آرد می‌باشد و تشخیص این دو از هم تنها با دیدن چشم شاید دشوار به نظر بیاید.

نمک پودری دارای نوع ریزتری نیز می‌باشد که به نمک سیکلون یا زیرسرندی معروف است و تهیه و استحصال آن خصوصا در فصول سرد سال بسیار دشوار است و استفاده‌های مخصوصی دارد.

یادداشت

سنگ نمک با گذشتن از سرند های مختلف در اندازه مش های پایین در نهایت محصولی به اسم نمک پودری را می‌دهد

سنگ نمک پس از خرد کردن و گذر کردن از آسیاب چکشی، تکه تکه شده و بر روی سرند لرزان هدایت می‌شود و به محصولی که از سرند نهایی با کوچک ترین مش عبور کند نمک پودری می‌گویند که اندازه این نمک در حدود بین صفر تا ۰٫۸ میلی متر بوده و ریز ترین و کوچک ترین دانه بندی را در بین نمک های صنعتی دارا می‌باشد.

فروش عمده نمک

کاربرد نمک پودری

نمک پودری به عنوان محصول نهایی سرند می باشد. خرید و فروش نمک پودری بیشتر در مورد حوزه های صنایعی است که دانه های کریستال موجود در نمک صدفی یا شکری را مزاحم در روند پروسه کاری خود می‌دانند.

نمک پودری برای تولید تخمه و آجیل بسیار زیاد مصرف می‌شود و پودر نمک آجیلی یکی از محصولات معروف و شناخته شده است.

نمک پودری علاوه بر اینکه بسیار پرکاربرد است بسیار زیاد به رطوبت حساسیت دارد و واکنش نشان می‌دهد و نگهداری این نوع نمک از سایر نمکها سخت تر و مشکلتر است.

فروش عمده نمک

برای نگهداری از نمک پودری برای بیشتر از یک ماه باید به موارد زیر دقت کنید:

 • نمک پودری از نوع مرغوب باشد
 • جنس کیسه الزاما لمینت باشد
 • فضای انبار تهویه مطبوع داشته باشد
 • در فضای نم و رطوبتی بیشتر از ۲۰ روز نمی‌توان نمک پودری را نگهداری کرد

فروش عمده نمک

تامین کننده نمک شکری در ایران

نمایندگی نمک شکری با ارائه انواع نمک های صنعتی در اندازه مش های مختلف، حجم زیادی از بازار مصرف نمک ایران را در اختیار دارد.

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک در ایران است که انواع نمک دانه بندی را بنا به سفارش مشتری تهیه و ارسال خواهد کرد.

آیا می‌دانید نمک شکری چیست؟ شاید تا به امروز تنها نام نمک طعام یا نمکی که هر روز در سفره خانه خود استفاده می کنید را شنیده باشید، ولی جالب است بدانید امروزه بیش از ۱۴ نوع نمک خوراکی و چندین نوع نمک صنعتی داریم که در مجموعه ها و تشکیلات مختلف از آن ها استفاده می‌شود.

فروش عمده نمک

آشنایی با نمک شکری و موارد مصرف آن

نمک شکری که با نام های نمک کریستال، نمک زبره و یا نمک گرانولی نیز شناخته می‌شود امروزه در مصارف صنعتی مختلف از آن استفاده می‌شود.

نمک شکری معمولا در اندازه های ۱٫۲ تا ۲٫۵ میلی متر و یا به عبارتی دیگر با مش ۱۰۰ و ۱۱۰ تولید می شوند همچنین خرید و فروش نمک شکری بسیار پر رونق بوده و در بین خریداران و مشتریان نمک شکری بازاری پایدار دارد.

دلیل اصلی پر استفاده بودن این نمک این است که کاربرد اصلی نمک شکری جهت صنایع حفاری نفت و گاز است و به همین جهت به نام نمک حفاری نیز مشهور است.

فروش عمده نمک

همچنین از نمک شکری برای نمک پاشی جاده نیز استفاده می‌شود و طبق آمارهای ارائه شده این نمک در کنار نمک جاده بخش اعظم حوزه نمک صنعتی را در اختیار دارند.

خرید و فروش نمک شکری  علاوه بر موارد فوق در سایر صنایع نیز انجام می‌شود و ما در این قسمت برخی از مجموعه هایی که خریدار نمک شکری هستند را در زیر لیست کرده‌ایم:

 • صنایع نساجی
 • صنایع شیمیایی
 • دباغی
 • صنایع غذایی

مجموعه هالیتو تولید و تامین نمک شکری را با هدف فروش در بازار داخل و صادرات به سایر کشورهای متقاضی در دستور کار خود دارد و با کیفیت ترین نوع نمک شکری را عرضه می‌دارد.

فروش عمده نمک

یادداشت

برای اطلاع از قیمت نمک شکری به صورت عمده با ما تماس بگیرید.

تولید کننده نمک صدفی در ایران

این نوع نمک که نام های زیادی روی آن گذاشته‌اند در مش ۱۲۰ و ۱۳۰ تولید می‌شود. این نمک اسم های مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمک ۱۲۰
 • نمک یددار
 • نمک گرانول ریز
 • نمک مش ریز
 • نمک ریز
 • نمک زبر
 • نمک مش ۱۳۰
 • نمک ۱۳۰
 • نمک مش ۱۲۰
 • نمک خوراکی
 • نمک نمک دانی
 • نمک مرواریدی

فروش عمده نمک

نمک صدفی یا مرواریدی به دلیل سفیدی و نرمی و شکل مرواریدی که دارد با این نام یاد می‌شود. تولید کننده نمک صدفی به منظور مصارف غیر صنعتی و خوراکی این نمک را عرضه می‌کند.

نمک صدفی به دلیل شباهت بسیار زیاد به نمک خوراکی تصفیه شده، در بازار داخل کشور نیز به جای نمک خوراکی فروخته می‌شود که این امر تخلف آشکار است چرا که همانگونه که گفته شد تنها نمک مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمک تصفیه شده یددار است.

فروش عمده نمک

تولید کننده نمک صنعتی به صورت عمده

شهر گرمسار با تولید بسیار بالای نمک به دلیل وجود معادن نمک زیاد یکی از قطب های اصلی تولید کننده نمک در ایران شناخته می‌شود.

نمک صدفی یکی از محصولات نمک گرمسار می‌باشد که به منظور استفاده در صنایع پتروشیمی و غذایی، تولید می‌شود ولی میزان تولید این نمک نسبت به نمک شیلاتی و نمک شکری بسیار کمتر و محدودتر است.

یادداشت

اگر به دنبال اطلاعات جامعی در خصوص کاربردهای نمک صنعتی هستید این صفحه را ببینید

فروش عمده نمک

خرید نمک شیلاتی

نمک شیلاتی یا نمک پنیری کاربرد بسیاری زیادی در زمینه مواد اولیه صنعتی دارد این نمک که اسامی دیگری هم بدان داده‌اند از جمله نمک کراشری یا نمک پنیری و یا نمک بلغوره کاربرد فراوانی در حوزه مواد غذایی و به عنوان نگهدارنده دارد خصوصا در بخش نگهداری ماهی و میگو از این نمک استفاده زیادی می‌شود.

یادداشت

در این صفحه اطلاعات زیادی درباره نمک شیلاتی وجود دارد

پس از آن که سنگ نمک ار طریق نوار نقاله وارد دستگاه شد، سنگ شکن ها قطعات بزرگ سنگ نمک را به ابعاد کوچک تر تبدیل می‌کنند این قطعات ممکن است از صفر تا ۱۰ میلی متر متغیر باشد.

فروش عمده نمک

قطعات بزرگ تر از ۳ میلی متر و کوچک تر از یک سانتی متر را که به نحوی بزرگترین دانه بندی محسوب می‌شود نمک شیلاتی می‌گویند.

دلیل این نام گذاری را می‌توان کاربرد بسیار زیاد این نوع نمک در صنعت شیلات دانست.

یادداشت

نمک شیلاتی درشت ترین دانه بندی را در میان انواع مختلف نمک دارد

کاربرد های نمک شیلاتی

دانه های نمک بزرگ تر از دانه نخود و کوچک تر از یک گردو به عنوان نمک شیلاتی شناخته می‌شود و جالب است بدانید طیف گسترده‌ای از وسایلی که ما روزمره با انها سر و کار داریم و صنایع مرتبط با انها نیاز مبرم به نمک شیلاتی دارند:

 • صنایع شیلات
 • دباغی
 • تصفیه آب
 • سخت گیری آب
 • صنعت پنیر سازی
 • دستگاه های تفکیک اتمیک
 • صنایع زیتون گیری
 • نمک ماشین ظرفشویی
یادداشت

در خصوص تولید نمک شیلاتی مهمترین نکته یکنواختی دانه ها است و به همین جهت نمک شیلاتی و شیلاتی والس دو نمونه متفاوت این نمک هستند

فروش عمده نمک

بازار فروش سنگ نمک گرمسار

نمک گرمسار شهرتی جهانی دارد و علت اصلی این امر نیز این است که ۸۰ درصد نمک طبیعی کشور توسط این منطقه تولیدو تأمین می‌گردد.

شهرستان گرمسار به دلیل داشتن معادن نمک بسیار معروف می باشد و امروزه گردشگران بسیاری برای بازدید از این محل، روانه این شهرستان می‌شوند.

یادداشت

برای اطلاعات بیشتر درباره انواع سنگ نمک اینجا را ببینید

معادن نمک گرمسار به صورت پیچ در پیچ تا چندین کیلومتر امتداد دارند و در راستای گردشگری به خصوص در زمینه نمک درمانی شهرت بسیاری پیدا کرده است.

فروش عمده نمک

اگر شما هم قصد ورود به حوزه صادرات نمک صنعتی و یا خوراکی را دارید با ما تماس بگیرید ما محصول شما را در کشور مقصد تحویل می‌دهیم.

تا اینجا در خصوص انواع نمک خوراکی و نمک صنعتی اطلاعات کاملی را دریافت کردید اما بد نیست بدانید همه این مزایای بسیار فراوانی که ذکر شد ناشی از سنگ نمک بسیار با کیفیت گرمسار است که سبب تولید محصولات بسیار بینظیر و مشتری پسندی شده که از سراسر دنیا خواستار این محصولات باشند.

در ادامه در خصوص سنگ نمک و آجر نمک گرمسار توضیحاتی ارائه شده است.

فروش عمده نمک

سنگ نمک و آجر نمک گرمسار

در انتهای بخش قبلی گفته شد که سنگ نمک گرمسار به دلیل خلوص بسیار بالا برای تولید نمک یک معجزه الهی است چرا که سنگ نمک سفید با خلوص ۹۹٫۵ درصد یک شگفتی محسوب می‌شود.

از سویی دیگر برخی از سنگ نمک های گرمسار علاوه بر خلوص بسیار بالا خاصیت درمانی دارند و برای ساخت آجر نمک و در نتیجه ساخت اتاق نمک بسیار مفید فایده می‌باشند.

فروش عمده نمک

همانگونه که در بسیاری از کشور های خارجی با ایجاد اتاقک های مصنوعی و مکان هایی اقدام به جذب گردشگران به منظور استفاده از خواص نمک درمانی می‌کنند در کشورمان ایران نیز چند سالی است که این ایده جای خود را پیدا کرده و تمامی مجموعه ها اقدام به ساخت اتاق نمک می‌نمایند.

یادداشت

برای اطلاعات بیشتر درباره اتاق غار نمک پیشنهاد می‌شود این صفحه را ببینید

ولی باید توجه داشته باشید که حتما از آجر نمک گرمسار برای این منظور استفاده کنید چرا که اجر نمک گرمسار موارد ذیل را به همراه دارد:

 • ایجاد آرامش در افراد و کاهش سطح استرس
 • انرژی زا
 • درمان بیماری های ریوی
 • کاهش اظطراب و عصبانیت
 • درمان آسم
 • درمان سرفه
 • درمان انواع درد های عضلانی
 • کمک به کاهش ورم و کبودی های بدن

فروش عمده نمک

مجموعه سنگ نمک هالیتو با داشتن کارگاه‌های تخصصی برش سنگ نمک نمک بهترین نوع آجر نمک گرمسار را تولید و روانه بازار می‌کند و در کنار آن بزرگترین تیم سازنده اتاق غار نمک در ایران نیز محسوب می‌شود.

برای راهنمایی در خصوص نحوه ساخت اتاق نمک با ما تماس بگیرید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *