صادرات سنگ نمک

صادرات سنگ نمک نارنجی قرمز سفید، صادرات سنگ نمک به هند، آذربایجان، عراق، آلمان، افغانستان، کشورهای حوزه خلیج فارس، صادرات نمک صنعتی، سنگ نمک کریستالی، سنگ نمک تزیینی و آجر نمک.

معادن نمک ایران

کشور ایران در اکثر مناطق خود دارای معادن روباز و یا تونلی نمک است که سالانه میلیون ها تن نمک از این معادن استخراج و به مصرف می‌رسد.

در این میان برخی شهرها مانند گرمسار که دارای ذخایر بسیار زیاد سنگ نمک هستند در این زمینه بسیار فعالتر بوده و وجود امکانات وسیع استخراج و بارگیری در این شهر سبب شده که این منطقه به قطب سنگ نمک و نمک ایران مشهور باشد.

صادرات سنگ نمک

البته تمامی معادن نمک موجود در گرمسار کیفیت لازم را جهت استخراج و فرآوری ندارند و تنها یک یا دو معدن از سنگ نمک های بسیار بینظیر برخوردارند که استثنایی و نایاب محسوب می‌شوند.

مجموعه سنگ نمک هالیتو با دسترسی به بزرگترین معدن سنگ نمک خاورمیانه با بارگیری روزانه بیش از ۴۰۰ تن سنگ نمک، رکورد دار استخراج سنگ نمک در خاورمیانه است و علاوه بر حجم استخراج بسیار زیاد کیفیت سنگ نمک های به دست آمده اینقدر بالاست که حتی کشورهای دارای سنگ نمک مانند ترکیه نیز خواستار این سنگ نمک ها می‌باشند.

صادرات سنگ نمک

سنگ نمک نارنجی

یکی از شگفتی های طبیعت وجود سنگ نمک های رنگی در معادن است که البته در بعضی از معادن نمک و به ندرت قابل دستیابی است.

در تمام دنیا دو کشور هستند که بیشترین ذخائر سنگ نمک نارنجی را در اختیار دارند که عبارتند از ایران و پاکستان و تاکنون هیچ کشوری به اندازه این دو کشور منابع سنگ نمک رنگی را در اختیار نداشته است.

البته لازم به توضیح است که موجودی سنگ نمک رنگی اعم از نارنجی و قرمز را اگر عدد ۱۰۰ در نظر بگیریم ۷۰ تا ۷۵ عدد از آن در اختیار پاکستان و الباقی در اختیار ایران است.

صادرات سنگ نمک

اما یک مورد را اگر به مثال فوق بخواهیم اضافه کنیم این است که اگر ذخائر سنگ نمک ایران و پاکستان را مجددا مجموعا همان عدد ۱۰۰ در نظر گرفته باشیم سهم ایران ۸۰ و سهم پاکستان عدد ۲۰ است.

یادداشت

ذخیره سنگ نمک ایران بسیار فراوان و زیاد است و در زمینه سنگ نمک جزو ۱۰ کشور اول دنیاست

سنگ نمک قرمز

سنگ نمک قرمز نیز مانند سنگ نمک نارنجی از سنگ نمک های کمیاب است که همانطور که گفته شد بیشترین ذخیره آن در ایران و پاکستان است و فراوانی این سنگ نمک در ایران بیشتر از سنگ نمک نارنجی است.

دلیل کمتر شناخته شدن سنگ نمک های رنگی در ایران این است که معادن سنگ نمک سفید به قدری زیاد است که اصولا سنگ نمک های رنگی دیده نمی‌شوند و نمک مصرفی نیز همواره به رنگ سفید بوده و نمک به رنگ دیگری در ایران کمتر مشاهده شده است.

صادرات سنگ نمک

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بیشترین حجم سنگ نمک نارنجی و سنگ نمک قرمز را جهت فروش و صادرات در اختیار دارد

فروش سنگ نمک آبی

علاوه بر سنگ نمک نارنجی و سنگ نمک قرمز، نوعی دیگر از سنگ نمک وجود دارد که به سنگ نمک آبی معروف است و فقط در ایران یافت می‌شود.

اگر مجددا بخواهیم با ذکر مثالی فراوانی سنگ نمک آبی را مورد بررسی قرار دهیم کل ذخائر سنگ نمک را اگر عددی مثل ۱۰۰ باشد موجودی نمک آبی را نمی‌توان حتی ۱ نیز در نظر گرفت و کسری از ۱ باید حساب کرد.

به همین دلیل (کمیاب بودن) در خصوص نمک آبی ایران، استفاده از عبارت تناژ صحیح نیست و همواره صحبت از کیلو مطرح است که البته قیمت آن به هیچ وجه ارزان نیست.

صادرات سنگ نمک

از سویی دیگر تامین سنگ نمک آبی دشوار است و همیشه در دسترس قرار ندارد و برای خرید آن باید به مجموعه هایی مراجعه کرد که سنگ نمک آبی را در اختیار دارند.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بیشترین موجودی سنگ نمک آبی را همیشه در اختیار دارد

صادرات سنگ نمک سفید

سنگ نمک سفید که بیشترین ذخیره آن در منطقه متعلق به ایران است با کیفیت های متفاوت در مجموعه سنگ نمک هالیتو عرضه می‌شود.

گریدبندی و تقسیم بندی این سنگ نمک ها بر اساس میزان خلوص آنهاست و طبیعتا هر چه سنگ نمک از درجه کیفی و خلوص بالاتری برخوردار باشد طبیعتا قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

صادرات سنگ نمک

اصولا وجود سنگ نمک سفید با خلوص بالاتر از ۹۹ درصد بسیار سخت و مشکل است ولی یکی از شگفتی های طبیعت وجود سنگ نمک سفید با خلوص ۹۹٫۵ درصد در معدن سنگ نمک مجموعه است که طرفداران زیادی در خارج از کشور دارد.

سنگ نمک های سفید علاوه بر اینکه جهت تولید نمک خوراکی بسیار پر مصرفند کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف نیز دارند که مهمترین آنها موارد زیر است:

  • مصرف خوراک دام
  • سختی گیری و تصفیه آب
  • احیای رزین و دیگ بخار
  • تمامی صنایع مرتب با تولید مواد غذایی
  • تولید سنگ نمک تزیینی

صادرات سنگ نمک

نمک صنعتی گرمسار

در کنار استخراج و برداشت سنگ نمک از معادن نمک گرمسار، این سنگ نمک ها کوبیده شده و حاصل کوبش و خردایش سنگ نمک، طیف مختلفی از انواع نمک صنعتی با دانه بندی های گوناگون است که هر کدام در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

نمک های صنعتی هر کدام دارای اسامی فراوانی هستند و بر اساس اندازه دهانه خروجی دستگاه یا همان مش نامگذاری شده‌اند:

  • نمک مش ۸۰
  • نمک مش ۱۱۰
  • نمک مش ۱۲۰
  • نمک مش ۱۳۰
  • نمک پودری

صادرات سنگ نمک

نمک های صنعتی رایجی هستند که در بازار داخل و خارج در حجم بسیار گسترده به فروش می رسند و هر کدام از این مش بندی ها مجددا با نام های مختلفی در بازار شناخته می‌شوند.

هیچگاه به طور دقیق نمی‌توان گفت میزان سفارش کدام نمک بیشتر است و در فصول مختلف سال و بنا به نوع استفاده در منطقه های مختلف، نوع نمک جهت سفارش متفاوت است.

یادداشت

به دلیل تراکم بارگیری برای سفارشات صادراتی هماهنگی حداقل از یک هفته قبل نیاز است

صادرات سنگ نمک کریستالی

سنگ نمک کریستالی نوع بسیار شفاف سنگ نمک است که به دلیل استفاده دارویی از این ماده معدنی، همواره نمونه شیشه ای آن بسیار کمیاب است.

از سنگ نمک کریستالی عموما برای ساخت دارو و همچنین لوازم آرایشی استفاده زیادی می‌شود و از سویی دیگر برای ساخت سگ نمک های تزیینی گران قیمت نیز کاربرد دارد.

صادرات سنگ نمک

کشورهای دارنده این محصول در دنیا پاکستان و ایران هستند ولی نمونه بسیار شفاف و شیشه ای آن با درجه خلوص ۹۹٫۹ که حد نهایی خالص بودن یک سنگ نمک است فقط در ایران مشاهده شده است.

سنگ نمک خالص

سنگ نمک خالص با خلوص ۹۹٫۹ درصد حداقل سفارش ۵ تن در مجموعه هالیتو عرضه می‌شود

مجموعه سنگ نمک هالیتو خالص ترین نوع سنگ نمک کریستالی و کاملا بدون رگه را با قیمت بسیار مناسب جهت صادرات عرضه می‌کند.

برای خرید این سنگ نمک گرانبها و ارزشمند با ما تماس بگیرید همچنین امکان تحویل سفارش در سراسر دنیا وجود دارد.

تولید آجر نمک

مجموعه هالیتو به دلیل دسترسی مستقیم به معدن سنگ نمک و از سویی دیگر کارگاه های تخصصی برش سنگ نمک انواع آجر نمک در ابعاد مختلف را تولید می‌کند.

در جدول زیر ابعاد مختلف آجر نمک به همراه حداقل سفارش و رنگ بندی های مختلف آن را می‌بینید.

ابعاد حداقل سفارش رنگ بندی
۱۰*۱۵ ۱۰۰۰ عدد سفید-جیگری-قرمز-نارنجی-سفید رگه دار
۱۰*۲۰
۱۰*۵
۱۵*۲۰

اگر قصد صادرات آجر نمک را داشته باشید یقینا قیمت ارائه شده توسط مجموعه هالیتو در کنار کیفیت بسیار بالا حرفی برای گفتن رقبا باقی نگذاشته و مشتریان شما از هر کشوری که باشند مایل به خرید این آجر نمک های معدنی و طبیعی هستند.

صادرات سنگ نمک

عمده استفاده از آجر نمک برای ساخت اتاق نمک است و جالب است بدانید که مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین سازنده اتاق غار نمک در ایران و خاورمیانه است.

خرید سنگ نمک دکوری

مجموعه سنگ نمک هالیتو با داشتن اساتید بسیار ماهر اقدام به تولید انواع سنگ نمک دکوری می‌نماید که این محصولات به طور گسترده و فزاینده‌ای در داخل و خارج از کشور طرفداران فراوانی دارد.

اگر شما هم قصد خرید انواع محصولات سنگ نمک تزیینی هالیتو را دارید با ما تماس بگیرید.

صادرات سنگ نمک با قیمت بسیار ارزان

سنگ نمک همواره قیمتی پایینتر از سایر محصولات دارد و مهمترین نکته در تجارت این محصول هزینه حمل و نقل است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو با ارتباطات بسیار گسترده با شبکه های تزانزیت داخلی و خارجی و حمل دریایی، پایینترین نرخ حمل و نقل را به مشتریان خود ارائه می‌دهد که کمک بسیار زیادی به پایین آمدن هزینه تمام شده خواهد بود.

صادرات سنگ نمک

برای اطلاعات بیشتر در خصوص حمل زمینی و دریایی و همچنین صادرات سنگ نمک به کشورهای مختلف آسیایی و آفریقایی و اروپایی با ما تماس بگیرید.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *