سنگ نمک سمنان

صادرات سنگ نمک سمنان به هند، سنگ نمک نارنجی، صورتی و قرمز، دربسته بندی های جامبو بگ ۱ تنی، امکان تحویل درب معدن، تحویل اسکله بندرعباس، ظرفیت تامین و بسته بندی ماهانه ۱۵۰۰ تن.

مزایای سنگ نمک صورتی سمنان

شهر سمنان با دارا بودن معادن بسیار نمک، یکی از شهر های مطرح در زمینه ی تولید و بهره برداری از نمک است.  گونه های مختلف سنگ نمک در استان سمنان یافت می شود. سنگ نمک سمنان مزایای زیادی را با خود به همراه دارد که به بررسی آن ها می پردازیم.

نمک صورتی سمنان سرشار از آهن است. به ندرت در دنیا یافت می شود. گونه ای از این نمک در هیمالیا وجود دارد. سنگ نمک صورتی سمنان در رفع شدن گرفتگی عضلات موثر است. این سنگ نمک یکی از بهترین روش ها در درمان مشکلات گوارشی است. محلول آب و سنگ نمک می تواند در دفع سموم از طریق پوست و بافت های چربی بسیار موثر باشد.

سنگ نمک صورتی عاملی موثر در تنظیم میزان آب در بدن محسوب می شود. سنگ نمک سمنان می تواند در تحکیم و تقویت استخوان ها موثر باشد و یکی از راهکار های مفید برای تقویت پوست و بافت های مختلف بدن محسوب می شود.

سنگ نمک سمنان

کارخانه نمک خوراکی سمنان

کشور ایران از منابع سنگ نمک صورتی در استان سمنان برخوردار است. مفید ترین گونه ی نمک، نمک صورتی است که به علت کمیاب بودن بسیار گران است. استان سمنان علاوه بر دارا بودن معادن سنگ نمک سمنان، دارای کارخانه های مجهز برای بهره برداری و فراوری سنگ نمک های استخراج شده نیز می باشد. نمک های صورتی کاربرد های خوراکی و درمانی دارند. از این جهت بازار فروش خوبی در داخل و خارج از کشور دارند. فروش سنگ نمک سمنان در داخل ایران معمولا به صورت عمده و خرده فروشی است. خرید عمده برای خریداران این نوع از سنگ نمک از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد.

سنگ نمک سمنان

صادرات سنگ نمک سمنان

سنگ نمک سمنان در رنگ های صورتی و آبی و … وجود دارد که هر یک از رنگ ها به دلیل وجود املاح و مواد معدنی خاصی است. در نتیجه کاربرد های درمانی مختلفی می توان برای سنگ ها بر شمرد. همین کاربرد های درمانی زمینه صادرات سنگ نمک را فراهم نموده است.

سنگ نمک سمنان

سنگ نمک سمنان به دلیل بالا بودن کیفیت و مرغوب بودن، طرفداران بسیاری از نقاط مختلف دنیا دارد و همین عامل زمینه ی صادرات سنگ نمک سمنان را فراهم نموده است. صادرات سنگ نمک صورتی سمنان می تواند به ارز آوری و رشد اقتصادی کشور کمک زیادی نماید. کارخانه های متعدد فرآوری سنگ نمک در استان سمنان مستقر شده اند. همین عامل زمینه ی صادرات پیشرو در  کشور را فراهم آورده است.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *