صادرات سنگ نمک

صادرات تخصصی سنگ نمک به قطر، سنگ نمک دامی، سنگ نمک خوراکی، نمک صنعتی، سنگ نمک خوراک دام برش خورده، کیسه ۱۵ کیلویی و بسته بندی کارتن.

معدن سنگ نمک گرمسار

شهر گرمسار که به بندر خشک نیز معروف است با جای دادن معادن متعدد سنگ نمک، گچ کرومیت، باریت و چندین ماده معدنی پر استفاده بخش مهمی از اقتصاد صادراتی ایران را بر دوش خود حمل می کند.

در میان معادن سنگ نمک گرمسار برخی از انواع سنگ نمک استخراج می شود که به دلیل کیفیت بسیار بی بدیل و خلوص منحصر به فردی که به ثبت رسانده اند توانسته اند جایگاه خود را در بازار داخلی و صادراتی تثبیت کنند امری که به سادگی رسیدن به آن میسر نیست و بر پایه اعتماد و راضی بودن خریدار استوار است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو نشان داده که با ارائه محصول استاندارد مطابق با نظر خریدار می توان مشتریان داخلی و خارجی را برای سالیان متمادی راضی نگه داشت که ادامه پروسه استخراج و صادرات سنگ نمک گواه این موضوع می باشد.

صادرات سنگ نمک

سنگ نمک صنعتی و خوراکی

سنگ های نمک به دو دسته بندی مهم و اساسی خوراکی و صنعتی تقسیم می گردند که البته این تقسیم بندی توسط بازار صورت گرفته و از نظر وزارت بهداشت سنگ نمک از هر نوعی که باشد صنعتی محسوب گردیده و قابلیت مصرف خوراکی را ندارد.

خریداران مختلف در کشورهای گوناگون نیز بر اساس نظریه وزارت بهداشت هر کشور سنگ نمک خود را از ایران تهیه می کنند که مهمترین عامل در این زمینه خلوص سنگ نمک می باشد.

عموما سنگ نمک با خلوص کمتر از ۹۶ درصد از نوع صنعتی محسوب شده و بالاتر از ۹۶ درصد را خوراکی می نامند و هر چه این عدد به ۱۰۰ نزدیک باشد ارزش محصول نیز بالاتر خواهد بود و در نظر داشته باشید که هیچگاه سنگ نمک با خلوص ۱۰۰ درصد نیز روی کره زمین یافت نمی‌شود.

برخی از مهمترین سنگ های نمک صادراتی مجموعه هالیتو را با ذکر درصد خلوص در جدول پایین می بینید.

نوع سنگ نمک درصد خلوص استفاده در بازار داخل استفاده در بازار صادراتی
سنگ نمک سفید اعلاء ۹۹٫۵ خوراکی-تصفیه آب-احیای رزین و سختی گیر خوراکی-تصفیه آب
سنگ نمک نارنجی ۹۷ تولید آجر نمک و چراغ خواب سنگ نمک خوراکی
سنگ نمک آبی ۹۹٫۶ شناخته شده نیست خوراکی
سنگ نمک کریستالی ۹۹٫۹ خوراکی تولید دارو و لوازم آرایشی
سنگ نمک سفید یخی درجه یک ۹۸٫۵ تولید آجر نمک و چراغ خواب سنگ نمک تولید سنگ نمک تزیینی
سنگ نمک سفید درجه دو ۹۷ دامی- تصفیه آب و احیای رزین دامی
سنگ نمک سفید رگه دار ۹۵٫۵ دامی دامی
سنگ نمک قرمز ۹۸٫۳ تولید آجر نمک و چراغ خواب سنگ نمک خوراکی

صادرات سنگ نمک به قطر

کشور قطر به دلیل دارا بودن رمه های بسیار زیاد شتر و جهت تهیه و تامین خوراک دام معمولا از سنگ نمک خوراک دام به وفور استفاده می‌کند.

مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک دامی را ویژه کشور قطر با بسته بندی ۱۵ کیلویی تهیه و ارسال می نماید.

همچنین انواع دیگر سنگ نمک دامی برش خورده با بسته بندی کارتن در رنگ های نارنجی و قرمز نیز از دیگر تولیدات مجموعه هالیتو می باشد و در سریعترین زمان قابل تحویل در کشور قطر است.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو صفر تا صد صادرات سنگ نمک را به قطر برای شما انجام می دهد

صادرات سنگ نمک

قیمت نمک صنعتی

نمک های صنعتی هیچ گاه قیمت ثابت و مشخصی ندارند و بر اساس میزان درگیر بودن پودر با دانه بندی، جنس کیسه، درجه خلوص محصول متفاوت است اما قیمت های ارائه شده در خصوص با کیفیت ترین محصول در نظر گرفته شده است.

صادرات سنگ نمک

صادرات نمک به اروپا

صادرات نمک از ایران به اروپا چندان کار راحتی نیست و دلیل اصلی آن هم به به تاثیر مستقیم هزینه حمل بر قیمت سنگ نمک و نمک دارد چرا که نمک از محصولاتی است که به دلیل قیمت پایین همواره کرایه حمل و نقل در قیمت گذاری نهایی اثر مستقیم و به سزا دارد.

از طرفی در اروپا کشورهایی مانند هلند و آلمان و اوکراین از دارندگان منابع نمکی هستند و گستره اروپایی را تامین می نمایند هر چند کیفیت نمک ارائه شده توسط این کشورها چندان مطلوب نیست اما به دلیل نزدیکی مسافت و سهولت دسترسی معمولا برای اروپاییان گزینه مناسبتری است.

ولی برخی از اقسام نمک مانند سنگ نمک آبی که فقط متعلق به ایران است تنها از کشورمان ایران قابل تامین است و جالب است بدانید که مشتری اصلی سنگ نمک آبی ایران کشورهای اروپای غربی می باشند.

صادرات سنگ نمک

صادرات نمک به روسیه

صادرات سنگ نمک و نمک به روسیه دارای دو رویکرد متفاوت است چرا که کشور روسیه در زمینه خرید نمک همواره تقاضای بالاترین درصد خلوص را دارد اما در خصوص سنگ نمک به این صورت نیست و معمولا سنگ نمک سفید درجه دو را تهیه می نمایند که استفاده صنعتی دارد.

امکان تحویل سنگ نمک در کشور روسیه بندر آستارا خان در هر تناژی در کوتاه ترین زمان وجود دارد همچنین نمک تبلور مجدد با خلوص بالاتر از ۹۹٫۲ درصد در کیسه های ۲۵ کیلویی ماهانه تا ۳۵۰ تن امکان پذیر است.

صادرات سنگ نمک

بازار صادرات نمک صنعتی

نمک صنعتی به نسبت نمک خوراکی بازار مصرف و هدف گسترده تری دارد و از آنجایی که عملیات تصفیه و پاشش ید نیز روی آن صورت نمی‌پذیرد طبیعتا قیمت بسیار پایین تری دارد به همین دلیل خرید آن در حجم های بسیار زیاد صورت می پذرید.

کشورهای عمده خرید نمک صنعتی از ایران عبارتند از

  • عراق
  • افغانستان
  • عمان

که به دلیل نزدیکی و در خصوص دو کشور نخست همجواری با ایران تقاضای نمک از سوی این کشورها در صدر درخواست کنندگام نمک صنعتی قرار دارد.

ببینید

مطالب بیشتری را درباره صادرات سنگ نمک در این صفحه ببینید

صادرات سنگ نمک

آشنایی با انواع نمک دانه بندی

همواره یکی از پرسش های بسیاری از خریداران در خصوص نمک های دانه بندی و اندازه انهاست که چه تفاوتی با یکدیگر دارند در این خصوص باید بگوییم سایز نمک صنعتی تعیین کننده حوزه ای است که قرار است در آن استفاده شده و مورد مصرف قرار گیرد.

اگر مایل هستید اندازه های مختلف نمک های صنعتی را ببینید پیشنهاد می شود ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

امکان تحویل نمک صنعتی در کیسه های جامبو بگ و ۳۰ کیلویی در هر تناژی وجود دارد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *