سنگ نمک دام

سنگ نمک دام صادراتی مخصوص بازار گرجستان، بارگیری سنگ نمک به صورت فله در تریلی های ترانزیت به صورت رایگان، امکان بسته بندی سنگ نمک در کیسه های کوچک ۲۵ کیلویی و کیسه های بزرگ ۱ تنی.

خاصیت سنگ نمک برای گوسفندان

سنگ نمک از جمله مواد معدنی با ارزش است که برای مصارف دارویی، خوراکی، صنعتی و …به کار می رود. سنگ نمک دام با داشتن خواص فراوان و مزیت هایی که برای گوسفندان دارد، به طور گسترده توسط دامداران مصرف می شود. به طور متوسط روزانه بین هفت تا پانزده گرم نمک برای گوسفندان لازم است. با توجه به ضرورت نمک برای سلامت دام، بهتر است به جای استفاده از نمک خرد شده و نمک نرم از سنگ نمک دام استفاده شود. گوسفندان با لیس زدن سنگ نمک دیگر دچار شکستگی دندان و آسیب دهان نمی شوند.

مصرف سنگ نمک دام باعث پیشگیری از بیماری های میکروبی و گوارشی در گوسفندان می شود. در کنار علوفه و غلات به منظور تامین یک مکمل غذایی مفید می توان از سنگ نمک استفاده کرد. سنگ نمک حاوی مواد و املاح معدنی از جمله سدیم است که برای حفظ سلامت بدن ضروری هستند.

گوسفندان و سایر حیوانات برای حفظ سلامت جسم خود به نمک احتیاج دارند. در گذشته حیوانات برای تامین نمک لازم به سمت غار ها و دریا ها حرکت می کردند. امروزه سنگ نمک لازم برای گوسفندان توسط دامداران تهیه می شود. مصرف نمک باعث تقویت سیستم عصبی، بهبود عملکرد هورمون های گوسفندان و جذب آمینه اسید در آن ها می شود.

سنگ نمک دام

آیا مسمومیت با نمک در دام واقعیت دارد؟

اگرچه وجود نمک در تغذیه دام اهمیت زیادی دارد، اما باید توجه داشته باشید که میزان کنترل شده ای از این ماده به دام داده شود. در صورتی که میزان سنگ نمک دام در طول روز از حد استاندارد کم تر باشد، آن ها برای تامین نمک مورد نیاز خود به خوردن مواد مختلف روی می آورند. این موضوع باعث ایجاد بیماری های گوارشی و … در دام می شود. از طرف دیگر اگر مقدار نمک از حد استاندارد بیش تر باشد، علائم بیماری مانند ریزش بزاق، افزایش تشنگی، استفراغ و اسهال و درد شکم در دام دیده می شود. در نهایت شدت این مسمومیت می تواند باعث ایجاد کوری، فلج شدن دام و مرگ شود.

سنگ نمک دام

صادرات سنگ نمک دام به گرجستان

وجود منبع سنگ نمک دام در ایران و کیفیت آن باعث شده است کشور های همسایه به طور گسترده نمک ایران را وارد کنند. تولید سنگ نمک دام در کشور بیش از نیاز داخلی است به همین سبب صادرات آن یکی از فرصت های مناسب برای درآمد زایی بین‌المللی است. صادرات سنگ نمک دام به گرجستان در صورت رعایت استانداردهای تعیین شده از طرف این کشور، فرصت درآمدزایی ایجاد می کند.

سنگ نمک دام

بارگیری سنگ نمک جهت بازار گرجستان به صورت مداوم انجام می پذیرد.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *