نمک صنعتی گرمسار

بازار خرید نمک صنعتی گرمسار، خرید مستقیم از کارخانه نمک گرمسار شهرک صنعتی فجر، خرید سنگ نمک معدنی و نمک صنعتی خوراکی معدنی با بسته بندی ۲۵ کیلویی و جامبو بگ.

نمک صنعتی نمکی است که غالبا در صنایع مختلف مانند مواد شوینده، چرم سازی، دباغی و تصفیه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نمک در مقایسه با نمک خوراکی درصد خلوص کمتری داشته و مناسب برای استفاده در پخت و پز نمی باشد. به عبارتی این نمک خوراکی نیست. نمک صنعتی گرمسار نمونه ای از بهترین نمک های صنعتی تولید شده است که صنایع مختلف از این نمونه نمک استقبال کرده و بازار خرید و فروش این نمک پر رونق است

نمک صنعتی گرمسار

کارخانه نمک صنعتی

همانطور که می دانید ماده اصلی نمک، سدیم و کلر است. سنگ نمکی که از معادن گرمسار استخراج می شود دارای مقادیری بین ۹۰ تا ۹۹ درصد سدیم و کلراید می باشد. نمک هایی که در صد خلوص بالاتری دارند، پس از تصفیه و فرآوری به صورت نمک خوراکی در بسته بندی های مختلف وارد بازار فروش می شوند.

نمکی صنعتی دارای خلوصی کمتر از ۹۵ درصد بوده و تصفیه نمی شود. به همین منظور در صد خلوص نمک صنعتی گرمسار متفاوت می باشد.

نمک استخراجی از معادن گرمسار بر اساس نحوه استخراج به دو صورت دانه درشت و دانه ریز یا باصطلاح خاک نمک است که کارایی های مختلفی دارند. سنگ نمک های درشت برای خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد.

اما نمک های دانه ریز به کمک دستگاه کوبش تبدیل به خاک نمک شده و به کمک سرندهای مخصوص از دانه های درشت تر جدا سازی می شوند. آنچه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، این نمونه نمک است که به صورت پودر نمک ارائه می شود.

نمک صدفی، شکری پودری و شیلاتی از نمونه های مختلف نمک صنعتی هستند که در صنایعی مانند لاستیک سازی، تولید انواع شوینده ها، آلومینیوم سازی و چرم سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک صنعتی گرمسار

صادرات بهترین نمک صنعتی گرمسار

همانطور که اشاره شد سنگ نمک گرمسار در شمار بهترین سنگ نمک های استخراجی از معادن مختلف است و عرضه این محصول به بازارهای داخلی سبب شده است که کشور مان از واردات سنگ نمک صنعتی بی نیاز شود.

به همین منظور تولید کنندگان این محصول پس از تامین نیاز بازار داخلی کشور، توانسته اند با عرضه نمک صنعتی گرمسار به بازارهای خارجی، مشتریان زیادی در آن سوی مرزها جذب خرید این محصول کنند.

امروز شاهد هستیم که بهترین نمک صنعتی گرمسار در قالب بسته بندی های متنوع برای صادرات به کشورهای مختلف آماده می شود.

نمک صنعتی گرمسار

صادرات نمک صنعتی به کشورهای آسیایی و اروپایی می تواند نقش مهمی در درآمد زایی برای کشورمان داشته باشد.

از سویی صادرات این محصول می تواند سبب رونق اقتصادی و رونق بازار فروش برای تولید کنندگان نمک صنعتی شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *