کارخانه نمک

کارخانه نمک خوراکی و صنعتی سمنان، نمک خوراکی تصفیه شده هیدرومیل و تبلور مجدد، بسته بندی ۵۰۰ گرمی، ۸۰۰ گرمی و یک کیلویی، نمک کیسه ۲۰ کیلویی، نمک بدون تصفیه در ۵ سایز متفاوت با خلوص بسیار بالا.

کارخانه نمک خوراکی سمنان

نمکی که از معادن سنگ این محصول و یا از دریاچه ها استخراج و کشف می شود. نیاز به یکسری تغییرات وتصفیه و بسته بندی دارد. این کار در کارخانه این محصول صورت می گیرد و برای مصرف نهایی آماده می شود. با افزایش تقاضا برای خرید این محصول نیاز برای ساخت کارخانه ها بیش تر از پیش گسترش یافت.

اولین کارخانه نمک در حدود یک صد سال پیش در تهران ساخته شد و این محصول مورد نیاز  را از استان سمنان به سراسر کشور ارسال می شود. پس از آماده سازی و تبدیل آنها به این محصول خوراکی به بازار مصرف عرضه می کنند.

کارخانه این محصول به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند: کارخانه نمک  خوراکی، کارخانه این محصول به صورت صنعتی و کارخانه بسته بندی این محصول. سنگ این محصول با توجه به فواید بیشماری که دارد. مصرف کنندگان زیادی به دنبال خرید آن هستند. این محصولات یکی از محصولات اصلی کارخانه های این محصول می باشند.

کارخانه نمک

تولید کننده نمک صنعتی

برای استخراج و حمل سنگ نمک تولید کننده  این محصول  صنعتی از چندین روش می تواند، استفاده کند. برای مثال می توان به روش تبخیری، پلکانی، تونلی و غیره اشاره کرد.

در هر حال این ماده با ارزش باید از دل معادن با روش هایی چون حفاری، انفجاری و یا به شکل های دیگر استخراج می شود، تا بتوان از آن بهره بردای کرده و قابل استفاده نمود. تولید کننده ها و شرکت های بسیاری در ایران در این زمینه فعالیت دارند. تا به امروز موفق عمل کرده اند و نیاز مشتریان را به طور گسترده تامین می کند.

این تولید کننده ها به روز ترین روش ها جهانی و نوین را به کار می گیرند. معیار برتری در این تولیدکنندگان کیفیت بالا و بسته بندی استاندارد و امکان خرید به صورت عمده و جزئی وجود دارد.خوشبختانه در ایران شرکت ها به این سطح بالای کیفیت دست یافته اند.

کارخانه نمک

صادرات نمک به عراق

صادرات نمک به عراق چندین سال است که در حال اجراست. اما حجم این صادرات به نسبت حجم تولید پایین است و این امر بنا به دلایلی رخ داده است. قوانین صادرات در هر کشوری با کشور دیگری متفاوت است. همین یکی از دلایل حجم پایین صادرات این محصول به کشور عراق می باشد.

کارخانه نمک

دومین دلیل به صرفه نبودن کرایه حمل این محصول به دلیل دور بودن مسافت مرکز تولید این محصول تا مرز کشور عراق است. در موارد زیادی نیز بار صادر شده مرجوع شده و برگشت می خورد. این امر باعث هدر رفتن هزینه های حمل و صادر کردن می شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *