نمک دامی

نمک دامی برش خورده بسته بندی کارتنی، مناسب جهت صادرات، امکان عرضه سنگ نمک دامی برش خورده در رنگ های سفید و قرمز، نمک دامی دانه شکری در کیسه های ۲۵ کیلویی.

چگونه گوسفندان را چاق کنیم؟

تغذیه گوسفندان باید شامل پروتئین، ویتامین، انرژی و مواد معدنی باشد. یکی از مواد معدنی که در تغذیه گوسفند نقش اساسی را دارد نمک می باشد. در واقع استفاده از نمک دامی در تغذیه گوسفند می تواند نیاز بدن گوسفند به ید، آهن، کلسیم، سدیم و فسفر را تامین نماید.

در رابطه با چاق شدن گوسفندان در برخی افراد این تصور وجود دارد که افزایش جیره غذایی می تواند منجر به تسریع رشد گوسفندان شود. اما باید بگوییم چنین تصوری غلط می باشد. موضوع مهمی که در چاق شدن گوسفندان وجود دارد استفاده از مواد معدنی و مواد مغذی در جیره ی غذایی گوسفندان می باشد.

نمک دامی

خواص سنگ نمک برای دام

حال که بحث استفاده از نمک دامی در تغذیه دام مطرح شد، ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که استفاده از آن چه خواصی برای دام دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: استفاده از سنگ نمک باعث افزایش میزان نوشیدن آب توسط دام شده و در نتیجه اشتهای دام را افزایش می دهد. همین موضوع در نهایت منجر به افزایش میزان شیر و وزن دام می شود.

علاوه بر این وجود نمک در تغذیه دام از بروز بیماری هایی مانند آسیب های مغزی، آماس مغزی و حتی مرگ ناگهانی جلوگیری می کند. نکته ی دیگری که در رابطه با خواص نمک دامی می توان به آن اشاره کرد، افزایش درصد باروری دام می باشد. چرا که کمبود موادی همچون سدیم و کلر در بدن دام می تواند میزان باروری را کاهش داده و مشکلاتی را به وجود آورد. از این رو مصرف نمک به دلیل داشتن سدیم و کلر می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید.

نمک دامی

مرکز فروش نمک دامی

مراکز فروش نمک دامی معمولا به صورت عمده به فروش محصولات خود می پردازند. چرا که این محصول معمولا مورد نیاز دامداری ها می باشد و به همین دلیل معمولا خرید و فروش آن نیز به صورت عمده می باشد. معمولا در این مراکز نمک های دامی در گرید های مختلف دسته بندی می شوند تا خریداران بتوانند هر یک از آن ها را متناسب با نیاز خود تهیه نمایند.

نمک دامی

علت این گرید بندی را می توان متنوع بودن موارد مصرف آن معرفی کرد. به عبارت دیگر با توجه به این که استفاده از این نوع نمک ها در تغذیه انواع دام الزامی است لازم است هر گرید متناسب با نوع تغذیه هر دام در نظر گرفته شود

منبع: بازار خرید و فروش سنگ نمک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *