سنگ نمک گرمسار

معدن سنگ نمک گرمسار٬ فروش و بارگیری مستقیم٬ فروش به همان قیمت درب معدن٬ بارگیری و ارسال به سراسر کشور٬ سنگ نمک دامی٬ سنگ نمک سختی گیر٬ سنگ نمک صنعتی.

معرفی سنگ نمک گرمسار

شهر گرمسار به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و به لحاظ زمین شناسی مجموعه ای از رشته کوه های در هم تنیده را در خود جای داده که در دل این کوه ها معادن بسیار فراوان سنگ نمک قرار گرفته است.

عمده سنگ نمک موجود در گرمسار به رنگ سفید است و چیزی بالغ بر ۶ نوع سنگ نمک سفید از معادن این شهر استخراج می‌شود که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند.

اکثر معادن سنگ نمک گرمسار از نوع روباز است و به صورت انفجار از کف٬ سنگ نمک استخراج می‌شود ولی بعضا معادن تونلی شکل نیز وجود دارند که باید از دیوارها انفجار را انجام داد.

سنگ نمک گرمسار

به لحاظ مقداری اگر بخواهیم در خصوص موجودی سنگ نمک در معادن گرمسار صحبت کنیم باید گفت یک کانی بی پایان است و به لطف پروردگار هیچگاه به آخر نخواهد رسید چرا که رسوبات جمع شده از دل کره زمین نتیجه خشک شدن اقیانوس پهناوری است که حداقل قدمت آن به ۲۰۰ میلیون سال قبل بر می‌گردد لذا ذخیره ایجاد شده در طی این همه مدت که هر سال نیز از سمت زیر زمین تقویت می‌شود برای آیندگان سرمایه ای نامحدود و تمام نشدنی است.

البته همانطور که گفته شد طبقه بندی سنگ نمک های استخراج شده بسیار است چرا که طیف سنگ نمک های معدنی متفاوت است مثلا سنگ نمک سفید را اگر بخواهیم دسته بندی کنیم به دسته و طبقه های گوناگونی قابل ذکر است از قبیل:

 • سنگ نمک سفید یک دست شکری
 • سنگ نمک سفید یک دست یخی
 • سنگ نمک سفید رگه دار یخی
 • سنگ نمک سفید رگه دار شکری
 • سنگ نمک سفید رگه دار یخی شکری
 • سنگ نمک سیاه یخی
 • سنگ نمک اعلاء شکری

سنگ نمک گرمسار

دسته بندی های ذکر شده بر اساس نوع سنگ نمک صورت گرفته و به صورت این چنین دقیق اولین بار توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو انجام گرفته است و باید دانست که هر کدام از این سنگ نمک ها کاربرد متفاوتی دارند.

علاوه بر سنگ نمک سفید که سنگ نمک غالب و اصلی معادن گرمسار است سنگ نمک قرمز و سنگ نمک نارنجی نیز در این شهر استخراج می‌شود که بازار داخلی و صادراتی آنها نیز بسیار خوب است.

پس از تغییرات نرخ ارز و تمایل خریداران خارجی خصوصا کشورهای همسایه به خرید نمک از ایران٬ بازار سنگ نمک گرمسار رونق بیشتری پیدا کرده و استخراج سنگ نمک سرعت بیشتری یافته است.

یادداشت

معادن پیچ در پیچ گرمسار به دلیل زیبایی بسیار فراوان هر ساله میزبان خیل گسترده گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد

سنگ نمک گرمسار

سنگ نمک گرمسار مخصوص برش

سنگ نمک گرمسار که محصول تجارت تولیدکنندگان نمک است و در کریستالهای بسیار بزرگ و کوچک تشکیل می‌شود که به راحتی قابل برش هستند، برخلاف کریستال های کوچک که در نمک سفره دیده می‌شوند.

یادداشت

سنگ نمک گرمسار در رنگ های مختلف سفید، شیری، نارنجی و قرمز وجود دارد

سنگ نمک های استخراج شده به کارخانه سنگ نمک گرمسار منتقل شده تا آنجا برای برش در ابعاد مختلف آماده شوند. با توجه به کاربرد و نوع استفاده سنگ های نمک در ابعاد مختلف برش داده می‌شوند. مثلا برخی از سنگ های نمک به منظور کلوخه نمک دامداری به صورت بلوک های لیسیدنی برش داده می‌شوند.

سنگ نمک گرمسار

بسیاری از هنرمندان ایرانی سنگ نمک های مخصوص برش را خریداری می‌نمایند تا در قالب ها و اندازه های دلخواه آن ها را برش بزنند، به همین جهت برخی از سنگ های نمک در ابعاد مختلف شکسته شده و بدون صیقل سازی یا قالب زنی در اختیار هنرمندان قرار داده می‌گیرد.

هنرمندان با هنر دست خود سنگ های نمک را در قالب های مختلف برش زده و عموما طرح های اصل ایرانی را برای برش انتخاب می‌نمایند.

با سنگ نمک های مخصوص برش وسایل دکوری شیک، انواع آباژور و چراغ خواب سنگ نمک، جاشمعی و غیره تولید می‌شود لذا سنگ نمک گرمسار به دلیل زیبایی و درصد بالای خلوص که خاصیت درمانی نیز دارد، مورد استقبال هنرمندان و سنگ تراشان قرار گرفته است.

سنگ نمک گرمسار

البته باید توجه کرد که سنگ نمک مخصوص برش که قابلیت مته زنی داشته باشد بسیار کمیاب است چرا که باید علاوه بر سفید رنگ بودن و داشتن رنگ روشن٬ رگه نیز نداشته باشد به همین دلیل اکثر کارگاه ها به دلیل عدم دسترسی به سنگ نمک با کیفیت و از طرفی قیمت بالاتر آن ترجیح می‌دهند که از سنگ نمک های رگه دار یا تیره برای برش و ساخت محصولات استفاده کننده که متاسفانه نتیجه حاصل اصلا جالب نیست.

مرکز فروش و صادرات سنگ نمک تزئینی

همانطور که قبلا نیز بیان شد سنگ نمگ گرمسار به دلیل زیبایی، رنگ های خاص و همچنین درصد خلوص بالا که باعث شفافیت و سفیدی این سنگ نمک شده مورد استقبال سنگ تراشان قرار گرفته است.

به همین سبب بخش قابل توجهی از سنگ های نمک استخراج شده از معادن سنگ نمک گرمسار٬ برای برش و ساخت وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ نمک تزئینی به یکی از صنایع دستی پولساز در کشور تبدیل شده است و بسیاری از توریست ها از سنگ نمک های تزئینی استقبال می‌کنند از همین رو برای سهولت دسترسی به این صنایع دستی ارزشمند مرکز فروش و صادرات سنگ نمک تزئینی هالیتو٬ سنگ نمک های تزئینی در اشکال گوناگون را با حجم های مختلف و در رنگ ها و تنوع های گوناگون عرضه می‌کند.

از سنگ نمک های تزئینی مجسمه ها و وسایل دکوری سه بعدی نیز خلق شده که بسیار مورد توجه قار گرفته است. با صادرات سنگ نمک تزئینی و گسترش این هنر می توان علاوه بر کارآفرینی ارز قابل توجهی را نیز وارد کشور کرد.

کاربرد نمک صنعتی

سنگ نمک صنعتی عنوان نامی است که برای هالیت استفاده می‌شود و به سنگ نمک هایی اطلاق می‌شود که خلوص پایینی دارند و مناسب تولید نمک خوراکی نیستند.

این نمک به صورت بلورهای ایزومتریک شکل می‌گیرد و به طور معمول بی رنگ یا سفید است، اما بسته به میزان و نوع ناخالصی های موجود در آن ممکن است رنگ های دیگری نیز داشته باشد.

سنگ نمک گرمسار

سنگ نمک گرمسار در صنعت نیز بسیار کاربرد داشته و در صنایعی چون:

 • حفاری برای تسهیل عملیات حفاری
 • صنعت داروسازی
 • ساخت مواد شوینده چون صابون ها به عنوان غلیظ کننده
 • تولید مواد آرایشی و بهداشتی
 • سختی گیر آب
 • صنایع رنگرزی و تولید پارچه
 • صنایع چرم سازی و دباغی
 • صنعت شیلات
 • دامداری و دامپزشکی
 • تولید مواد لبنی
 • صنایع غذایی
 • صنایع پتروشیمی و شیمیایی
 • تولید رنگ
 • تولید لاستیک

بسیار مصرف می‌شود.

سنگ نمک گرمسار

بازار سنگ نمک صادراتی

با توجه به اینکه ایران مرغوب ترین ذخایر سنگ نمک جهان را داشته و بسیاری از کشورها فاقد معدن سنگ نمک می‌باشند از این رو سنگ نمک مورد نیاز خود را از ایران خریداری می‌نمایند با این حال جا دارد تا بازار سنگ نمک صادراتی، بازار رونق یافته تری داشته باشد.

هنوز بسیاری از کشورهای دنیا از وجود معدن سنگ نمک گرمسار اطلاعی نداشته و با تبلیغات مناسب می‌توان علاوه بر رونق دادن به بازار گردشگری، کشورهای خارجی بیشتری را مشتری سنگ نمک معدنی کرد.

مجموعه سنگ نمک هالیتو به عنوان یکی از صادرکنندگان فعال سنگ نمک امکان تحویل محصول را به صورت:

 • تحویل در گمرک
 • تحویل FOB
 • تحویل CRF

دارد و می‌تواند در تمام مراحل صادرات سگ نمک مشاور و همراه شما باشد.

سنگ نمک گرمسار

تولید سنگ نمک درمانی

در ذیل به بخشی از فواید سنگ نمک گرمسار اشاره می‌شود با خواندن فواید سنگ نمک گرمسار می‌توان به اهمیت تولید سنگ نمک درمانی در کشور پی برد.

 1. در هضم غذا كمك می‌كند و برای اختلالات گوارشی تجویز می‌شود این سنگ نمک اشتها را بهبود می‌بخشد، یبوست را برطرف می کند و سوزش قلب را تسکین می‌دهد.( قبل از هرگونه مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید)
 2. جذب سلولي مواد معدني را تسهيل مي‌كند سنگ نمک نقش مهمی در دوباره پر کردن الکترولیت های بدن و حفظ تعادل pH دارد و با تحریک گردش خون و تعادل مواد معدنی، مواد معدنی سمی و رسوبات نمکی تصفیه شده را از بین می‌برد.
 3. با حفظ تعادل فشار خون بالا و پایین، فشار خون را تثبیت می‌کند.
 4. با برابر كردن مواد معدني كه مانع حذف و از بين بردن سلول هاي مرده چربی مي‌شوند به كاهش وزن كمك مي كند.
 5. سنگ نمک به عنوان داروی خانگی برای درمان بسیاری از اختلالات و بیماری هایی مانند درد روماتیسمی و تبخال، التهاب و سوزش ناشی از نیش حشرات استفاده می‌شود.
 6. مصرف سنگ نمک گرمسار به همراه آبلیمو می تواند به از بین بردن کرم معده و کنترل استفراغ کمک کند. همچنین باعث تسکین آنفولانزا می شود.
 7. برای افرادی که از مشکلات تنفسی و سینوس رنج می برند مفید است. غرغره کردن با سنگ نمک گرمسار به تسکین درد گلو، تورم گلو، سرفه خشک و لوزه ها کمک می کنید. سنگ نمک در آب برای تهیه آب نمک در برای بیمارانی که از آسم، برونشیت یا سایر ناراحتی های بینی و گوش رنج می برند؛ استفاده می شود.
 8. استفاده از آب نمک ساخته شده با سنگ نمک با یک لیوان آب چشمه می تواند دردهای ناشی از  ورم مفاصل، روماتیسم، سنگ کلیه و مثانه را تسکین دهد. از پاستیل ساخته شده از این آب نمک می توان برای درمان زخم ها، آکنه یا درد ناشی از نقرس یا ورم مفاصل استفاده کرد.
 9. سنگ نمک را می‌توان به عنوان سفید کننده دندان یا خوشبو کننده دهان استفاده کرد. غرغره کردن با سنگ نمک باعث تسکین گلو درد می شود.
 10. می توان از آن به عنوان حمام یا نمک بدن استفاده کرد برای داشتن یک حمام آرامش بخش می توانید یک قاشق سنگ نمک گرمسار را در آب حمام خود مخلوط کنید. استحمام در آب سنگ نمک با احتباس آب، باعث تسکین ماهیچه ها، تنظیم خواب و تنظیم الکترولیت های بدن شما می شود و فشار خون را پایین می آورد. همچنین استرس و دردهای بدن را کاهش می دهد.

سنگ نمک گرمسار

با توجه به فواید ذکر شده سنگ نمک گرمسار برای بدن، امید می‌رود که بازار خرید سنگ نمک گرمسار بیش از پیش شناخته شود.

یادداشت

برای اطلاعات بیشتر درباره سنگ نمک درمانی پیشنهاد می‌شود این صفحه را ببینید

خرید سنگ نمک سختی گیر

اگر مسئول تاسیسات مجتمع صنعتی یا مسکونی هستید قطعا می‌دانبد که انجام عملیات سختی گیری در بازه‌های زمانی کوتاه مدت یک موضوع مهم و اجتناب ناپذیر است.

ببینید

اگر می‌خواهید در هر بار عملبات سختی گیری و احیای رزین٬ بیشترین استفاده را ببرید ما به شما سنگ نمک بدون کلسیم و منیزیم را پیشنهاد می‌دهیم که با خلوص ۹۹٫۵ درصد سدیم از بین برنده تمامی رسوبات است.

سنگ نمک گرمسار

یادداشت

حداقل ارسال سنگ نمک سختی گیر ۲ تن است و کرایه حمل نیز به عهده مجموعه هالیتو می‌باشد و در سراسر تهران رایگان تحویل داده خواهد شد

البته سنگ نمک های با خلوص کمتر نیز برای سختی گیری قابل استفاده است که قیمت به مراتب پایین تری دارند اما تاثیر چندانی در پاکسازی رزین و احیای آن ندارد و آب ورودی به مجتمع به خوبی نرم نخواهد شد و از سویی دیگر با وارد کردن کلسیم و منیزیم به چرخه عملیات سختی گیری٬ باعث وارد آمدن خسارت به دستگاه نیز خواهد شد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *