سنگ نمک قرمز

سنگ نمک قرمز صادراتی، با خلوص بسیار استثنایی ۹۸٫۵ درصد، کمیابترین نوع سنگ نمک قرمز مشابه نمونه پاکستان و هیمالیا،امکان صادرات سنگ نمک به صورت فله و کیسه جامبو و کیسه ۵۰ کیلویی.

آشنایی با سنگ نمک قرمز

سنگ نمک قرمز یکی از زیبا ترین و پرخاصیت ترین انواع سنگ نمک در ایران و جهان می‌باشد که به دلیل وجود عنصر آهن در آن به رنگ قرمز در آمده است.

بسته به وجود هر عنصر در داخل سنگ نمک، رنگ خاصی در آن پدید می‌آید و کشور ایران یکی از کشورهایی است که در آن سنگ نمک قرمز به صورت طبیعی وجود دارد.

سنگ نمکی که از معادن موجود در ایران استخراج می‌شود از کاربردها و خصوصیات متنوع آن استفاده می‌گردد و در این زمینه علاوه بر ایران، سنگ نمک قرمز در کشور پاکستان نیز یافت می‌شود.

این دو کشور منابع اصلی تولید سنگ نمک قرمز در جهان هستند و در بقیه کشور ها این نوع سنگ یافت نمی‌شود و یا اینکه ممکن است به ندرت در بعضی مناطق و به مقدار کم وجود داشته باشد.

سنگ نمک قرمز بسیار نادر بوده و نسبت به انواع دیگر سنگ نمک که به فراوانی در این کشورها یافت می‌شود مقدار آن بسیار ناچیز و کم می‌باشد لذا کم بودن مقدار این نوع سنگ، باعث شده است که ارزش آن نیز بسیار بالاتر از انواع دیگر سنگ نمک از جمله سنگ نمک سفید باشد.

سنگ نمک قرمز

یادداشت

سنگ نمک قرمز به دلیل دارا بودن آهن، از جمله سنگ نمک های پرطرفدار محسوب می‌شود که به دلیل کمتر بودن مقدار آن به نسبت سایر سنگ نمکها ارزش دو چندانی پیدا کرده است

ایران کشور پهناوری با معادن عظیم سنگ نمک است که این امر با توجه به تنوع محصولات و امکان استخراج آن با قیمت بسیار مناسب، موجب شده بسیاری از مواد استخراج شده، برای مصرف تزیینی به کار رود.

سنگ نمک قرمز نوعی از سنگ نمک است که به دلیل وجود آهن فراوان درون خود، رنگ آن به قرمز گرایش پیدا کرده است و بیشتر جهت مصارف دکوری، ساخت آجر نمک و استفاده به عنوان سنگ نمک صفحه ای پخت و پز کاربرد دارد.

سنگ نمک قرمز

سنگ نمک قرمزی که در اختیار مجموعه هالیتو می‌باشد با تنوع زیادی در رنگ، به صورت کمرنگ و پر رنگ وجود داشته و یا دارای رگه هایی از رنگ های دیگر به صورت ترکیبی وجود دارد و یا یکدست می‌باشد.

این تنوع هم نظر کسانی که برای مصارف تزیینی به این نوع سنگ احتیاج دارند و هم افرادی که کارایی صنعتی را از سنگ نمک قرمز می‌خواهند را جلب می‌کند.

یادداشت

سنگ نمک قرمز در دو نقطه از دنیا بیشتر از سایر کشورها دیده شده است که این دو کشور ایران و پاکستان می‌باشند البته منابع سنگ نمک قرمز و نارنجی پاکستان تا حدی بیشتر از ایران است ولی از لحاظ قیمتی بسیار بالاتر از نمونه ایرانی است.

کشور پاکستان و تجار این کشور، با سالها تبلیغ در بازارهای بین المللی، سنگ نمک قرمز پاکستان و یا همان هیمالیا را به دنیا معرفی کرده‌اند این در حالی است که از لحاظ مواد معدنی با سنگ نمک قرمز ایران تفاوت چندانی ندارد.

اما در دو سال گذشته بسیاری از کشورها متوجه این موضوع شده‌اند و سنگ نمک قرمز خود را از ایران تهیه می‌کنند.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین صادر کننده سنگ نمک قرمز در ایران است

سنگ نمک قرمز

خواص سنگ نمک قرمز

همانطور که گفته شد سنگ نمک قرمز مقدار آهن آن از سنگ نمک های دیگر بسیار بیشتر است به طوری که سبب شده رنگ این سنگ نمک به قرمز تغییر یابد.

اگر سنگ نمک قرمز را به صورت برش خورده و یا صفحه ای تهیه نمایید و از آن برای پخت غذاها استفاده کنید از این طریق آهن لازم وارد غذا شده و بدن شما کمبود آهن نخواهد داشت.

البته همواره به یاد داشته باشید سنگ نمک صفحه ای را اولین بار قبل از استفاده بشویید تا گرد و خاک های حاصل از برش به کلی از بین بروند.

سنگ نمک قرمز

فروش سنگ نمک آشپزی

یکی از محصولات مجموعه هالیتو عرضه انواع سنگ نمک صفحه ای برای پخت و پز است که طعم فوق العاده‌ای را به غذا خصوصا غذاهای کبابی می‌دهد.

برای تهیه سنگ نمک صفحه ای جهت پخت و پز با ما تماس بگیرید همچنین امکان خرید این محصول به صورت تکی و عمده وجود دارد.

سنگ نمک قرمز

یادداشت

پخت غذا بر روی سنگ نمک تجربه‌ای بسیار بینظیر است و خواص بسیار فراوانی دارد

تشخیص سنگ نمک اصل

سنگ نمک های موجود در معادن اکثرا استفاده صنعتی دارد و از خلوص بالایی برخوردار نیستند اما در بعضی مواقع و برخی از کاربردها اطمینان از خلوص سنگ نمک بسیار مهم است.

مواردی که خلوص سنگ نمک در آنها بسیار مهم است همیشه به نوعی با خوراک انسان ارتباط دارد که در این مواقع اطمینان از خوراکی بودن سنگ نمک بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

در ادامه در خصوص ۲ مدل از سنگ نمک هایی که در بازار به عنوان خوراکی مصرف می‌شود توضیح داده شده است.

سنگ نمک کریستالی: این سنگ نمک که به دل نمک نیز مشهور است از سنگ نمک هایی محسوب می‌شود که میزان آن از سایر سنگ نمک ها مانند سنگ نمک سفید بسیار کمتر است.

سنگ نمک قرمز

برای اینکه بدانیم میزان خلوص سنگ نمک کریستالی تا چه اندازه است کافیست آن را در دست بگیرید اگر مانند شیشه، دست ما از پشت سنگ نمک پیدا بود سنگ دل نمک خلوص بالایی دارد در غیر اینصورت خلوص آن کممتر از ۹۷ درصد است.

سنگ نمک سفید: سنگ نمک سفید بیشترین کاربرد آن در صنعت و تولید نمک صنعتی است اما برای تولید نمک خوراکی باید از نمونه با کیفیت آن استفاده کرد.

سنگ نمک سفید خوراکی باید حتما فاقد هر گونه رگه سیاه و قرمز باشد و کاملا یک دست سفید باشد.

سنگ نمک قرمز

البته مد نظر داشته باشید تشخیص این سنگ نمک بسیار مشکل است و سنگ نمک سفید اعلاء در بازار مصرف وجود ندارد و به طور انحصاری در مجموعه سنگ نمک هالیتو فروخته می‌شود لذا سنگ نمک های سفید گچی نیز مممکن است به عنوان ممتاز و اعلاء فروخته شوند.

یادداشت

قبل از خرید سنگ نمک از ما مشاوره رایگان دریافت نمایید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

عکس سنگ نمک خوراکی

برای اینکه تفاوت سنگ نمک خوراکی را با سنگ نمک های معمولی ببینید به تصاویر پایین نگاه کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید تشخیص سنگ نمک اعلاء از سنگ نمک های سفید کاری مشکل است.

سنگ نمک قرمز

سنگ نمک را از کجا بخریم

برای خرید سنگ نمک اعلاء فقط می‌بایست از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو اقدام نمایید چرا که معدن این سنگ نمک انحصاری در اختیار این مجموعه بوده و سنگ نمک اعلاء توسط مجموعه هالیتو به بازار ارسال می‌شود.

سنگ نمک اعلاء علاوه بر کشور ایران، در کشورهای هند، ترکیه، آذربایجان، امارات و عراق طرفداران بسیار زیادی دارد و این سنگ نمک به این کشورها صادر می‌شود.

علاوه بر سنگ نمک سفید اعلاء سنگ نمک قرمز که بسیار کمیاب است توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو استخراج و صادر می‌گردد.

سنگ نمک قرمز

یافتن سنگ نمک قرمز که دارای چگالی مناسب و مواد معدنی فراوان باشد مشکل است لذا برای صادرات سنگ نمک قرمز حتما از ۲۰ روز قبل هماهنگ بفرمایید.

همچنین مجموعه هالیتو از سنگ نمک اعلاء، نمک قالبی را نیز تولید می‌کند که جهت دستگاه های دیالیز و مصارف دامی صادراتی کاربرد فراوان دارد.

خواص سنگ نمک خوراکی

سنگ های نمک خوراکی براساس رنگ بلور آن ها، دارای کاربرد ها و خصوصیات ویژه‌ای می‌باشند به عنوان مثال سنگ نمک قرمز، به دلیل دارا بودن میزان بالای ذخیره آهن، می‌تواند در درمانی بیماری‌هایی همچون کم خونی و فقرآهن نقش داشته باشد لذا استفاده از سنگ نمک قرمز در اینگونه بیماری ها بسیار توصیه شده است.

البته باید عنوان گردد که استاندارد هر کشور برای استفاده از سنگ نمک در صنایع غذایی متفاوت است و در کشورمان ایران فقط نمک تصفیه شده مجوز غذایی و خوراکی دارد و سایر محصولات نمک و سنگ نمکی صنعتی محسوب می‌شوند.

سنگ نمک قرمز

خواص سنگ نمک آبی

یکی دیگر از کمیاب ترین انواع سنگ نمک که همانند سنگ نمک قرمز در سطح جهان بسیار نادر می‌باشد، سنگ نمک آبی است.

این نوع سنگ نمک زیبایی بسیار زیادی دارد و رنگ آبی خیره کننده‌ای در داخل آن شکل می‌گیرد و هواخواهان اصلی آن در اروپا هستند.

ایران تنها کشوری است که این نوع سنگ از معادن آن استخراج می‌شود لذا کشور ایران، تنها صادر کننده سنگ نمک آبی در جهان شناخته می‌شود.

همانند سنگ نمک قرمز که در آن مقدار زیادی آهن وجود دارد سنگ نمک آبی دارای مقادیر بالایی پتاسیم می‌باشد که باعث تغییر رنگ آن به سمت آبی شده است.

سنگ نمک قرمز

به دلیل میزان پتاسیم بالای این نوع سنگ نمک، استفاده درمانی از سنگ نمک آبی در اروپا بسیار زیاد است و در برخی کشورها به عنوان محصولی دارویی برای درمان افسردگی در اختیار عموم قرار می‌گیرد هر چند که به دلیل قیمت بالای آن ممکن است همه افراد توان خرید آن را نداشته باشند.

یادداشت

پتاسیم، نقش بسزایی در افزایش شادابی و نشاط و همچنین کاهش استرس فرد دارد لذا معمولا برای آنهایی که استرس زیادی در زندگی روزمره خود دارند استفاده از این نوع سنگ نمک پیشنهاد می‌شود.

از سنگ نمک چه استفاده ای می شود؟

از سنگ نمک در موارد زیادی استفاده می‌شود و کاربرد های زیادی برای سنگ های نمک از جمله سنگ نمک قرمز وجود دارد.

در ادامه به چند مورد از کاربرد ها و موارد مصرف انواع سنگ نمک از جمله سنگ نمک قرمز بصورت تیتروار اشاره می‌کنیم.

  • استفاده از سنگ نمک برای خوراک دام: یکی از موارد استفاده از سنگ نمک، استفاده از آن به عنوان خوراک دام می باشد که توسط دامداری ها خریداری شده و به دام ها داده می شود.
  • استفاده از سنگ نمک به عنوان سنگ تزئینی: یکی دیگر از کاربرد های سنگ نمک از جمله سنگ نمک قرمز استفاده از آن به عنوان سنگ تزئینی در منازل و محیط کار است چرا که به دلیل زیبایی که این نوع سنگ ها، از جمله سنگ نمک قرمز و آبی دارند، در بسیاری از موارد به عنوان سنگ تزئینی از آن ها استفاده می شود. به علاوه از آن ها در تولید چراغ خواب سنگ نمک نیز استفاده می‌شود.
  • استفاده در صنایع مختلف: در صنایع مختلف شیمیایی برای تولید کلر و همچنین سود سوز آور از این نوع سنگ استفاده می شود همچنین در صنایع نساجی و دباغی سنگ نمک سفید کاربرد بسیار زیادی دارد
  • استفاده از سنگ نمک در تصفیه آب های آشامیدنی: یکی دیگر از کاربرد های سنگ نمک، استفاده در تصفیه و ضدعفونی کردن آب های آشامیدنی می‌باشد که مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک خوراکی با خلوص بالاتر از ۹۹٫۴ درصد را عرضه می‌کند
  • استفاده از سنگ نمک در صنعت کشاورزی: از جمله مهم ترین کاربردهای سنگ نمک، استفاده از آن در صنعت کشاورزی است که در کشورهایی که کشاورزی، یکی از صنایع مادر محسوب می‌شود این نوع سنگ بسیار ارزشمند است

سنگ نمک قرمز

تولید سنگ نمک تزیینی

به دلیل زیبایی خاصی که سنگ نمک های رنگی دارند در موارد زیادی برای ساخت چراغ های خواب سنگ نمک از آن ها استفاده می‌شود که عموما قیمت بالاتری نیز به نسبت چراغ خواب با سنگ نمک سفید دارد.

دو دلیل عمده کمیابتر بودن سنگ نمک رنگی و از سویی دیگر مشکلتر بودن برش زدن آن به دلیل وجود آهن، محصولات دکوری تولید شده از سنگ نمک رنگی را گرانتر می‌کند.

سنگ نمک قرمز

سنگ نمک های رنگی که از معادن استخراج می شود برای استفاده در صنایع و کارخانجات بسیاری در سطح کشور به این صنایع فروخته می‌شوند  ممکن است از این نوع سنگ های نمک رنگی، برای خوراک دام در صنایع دامداری استفاده شود که یکی از کاربرد های مهم سنگ نمک های رنگی نیز می‌باشد.

یادداشت

لازم به توضیح است استفاده از سنگ نمک رنگی برای خوراک دام بیشتر در خارج از ایران مرسوم است و در داخل کشور از همان سنگ نمک سفید استفاده می‌شود

در مکان های تفریحی و یا درمانی، مثل اتاق های نمک، معمولا از سنگ نمک های رنگی از جمله سنگ نمک قرمز، به صورت برش خورده استفاده می‌شود که یکی دیگر از کاربرد های مهم سنگ نمک رنگی می‌باشد.

شاید بیشترین میزان استفاده از سنگ نمک قرمز در بازار داخلی به حوزه ساخت اتاق نمک باز گردد چرا که ساخت آجر نمک در مقیاس بسیار گسترده به دلیل تنوع رنگ ان بسیار زیاد است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده آجر نمک در ایران است که آجر نمک را در انواع رنگی و سفید و در ابعاد استاندارد عرضه می‌کند

سنگ نمک قرمز

خواص سنگ نمک برای چشم زخم

اکنون که صحبت از کاربردهای سنگ نمک شد و گفته شد که از جمله کاربردهای مهم سنگ نمک، تولید سنگ نمک تزیینی است و در کشورمان ایران، ساخت سنگ نمک تزیینی و دکوری از جمله کاربردهای مهم برای سنگ نمک است.

تاکنون در سراسر دنیا آزمایشات زیادی درباره خواص سنگ نمک انجام شده و جالب این است که مشخص شده این ماده طبیعی به طرز شگفت انگیزی بر اطراف خود تاثیر می‌گذارد.

اولین تاثیر مستقیم سنگ نمک بر فضای اطراف، جذب آلودگی‌های محیطی است که این آلودگی‌ها معمولا به دو گونه وجود دارند یا ذرات معلق در هوا هستند که با چشم قابل دیدن نیستند یا انرژی های منفی موجود در فضا می‌باشند.

سنگ نمک قرمز

باوری در میان ما ایرانیان وجود دارد که سنگ نمک، چشم زخم یا همان انرژی های منفی را از ما دور می‌کند جالب است بدانید که این باور مختص به ما ایرانیان نیست و در میان کشورهای عربی با شدت بسیار بیشتری این عقیده وجود دارد.

تمامی این باورها درباره سنگ نمک که ثابت شده نیز هست کاملا درست است و سنگ نمک این ماده طبیعی و نعمت الهی، چنین قابلیتی در آن قرار داده شده است که می‌تواند انرژی منفی حاصل چشم زخم را به خود جذب کند.

یادداشت

فروش عمده سنگ نمک وان یکاد ارسال به سراسر کشور
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

از طرفی دیگر آیه وان یکاد که به آیه چشم نظر معروف است تاثیر فوق العاده زیادی در دفع چشم زخم دارد به همین منظور مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک های درمانی را با آیه زیبای وان یکاد همراه کرده که تاثیر چند برابری و فوق العاده زیادی در دفع چشم زخم خواهد داشت.

سنگ نمک قرمز

صادرات سنگ نمک قرمز

در مقوله صادرات سنگ نمک قرمز دو کشور ایران و پاکستان به دلیل داشتن منابع غنی سنگ نمک قرمز همواره پیشتاز می‌باشند اما قیمت بسیار بالای سنگ نمک قرمز پاکستان سبب شده گرایش به سنگ نمک ایران بیش از پیش باشد.

یادداشت

برای مشاهده آمار صادرات سنگ نمک و نمک در سالهای گذشته از این صفحه دیدن نمایید.

مجموعه سنگ نمک هالیتو تاکنون سنگ نمک های خود را به کشورهای زیادی از جمله گرجستان، عراق، افغانستان، هند، امارات، قطر، عمان، بحرین صادر نموده و خریداران عمده سنگ نمک در این کشورها از خریداران اصلی مجموعه ما می‌باشند.

سنگ نمک قرمز

مجموعه سنگ نمک هالیتو علاوه بر سنگ نمک قرمز نایاب ترین انواع سنگ نمک را جهت صادرات عرضه می‌کند.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *