سنگ نمک آبی سمنان

مرکز فروش سنگ نمک آبی سمنان ویژه صادرات، امکان ارسال نمونه در مقادیر کمتر از ۱۰ کیلو به سراسر کشور وجود دارد، برای صادرات سنگ نمک آبی به آلمان و ایتالیا تماس بگیرید.

معدن سنگ‌نمک آبی کجاست

یکی از شناخته شده ترین نمک ها در سطح جهان نمک آبی گرمسار می‌باشد و همچنین Persian blue salt نام بین‌المللی آن است.

در کشور‌های اروپای غربی شناخت و استفاده از سنگ ‌‌‌نمک آبی‌سمنان رواج بیشتری دارد و ایرانیان نیز در طی سال‌های اخیر بسیار بیشتر با آن آشنایی پیدا کرده‌اند ولی با وجود اینکه معدن سنگ‌ نمک آبی در ایران وجود دارد ولی بسیاری از مردم از وجود آن بی‌خبر هستند.

سنگ نمک آبی سمنان

آشنایی با سنگ نمک آبی

از کوبش سنگ‌ نمک آبی نمک آبی گرمسار به وجود می‌آید که بعد از کوبیدن به رنگ سفید دیده می‌شود ولی می‌توان نقاط ریز آبی را در آن دید و همچنین این امر نیز باعث تشخیص سنگ‌ نمک آبی ‌سمنان اصل از تقلبی می‌باشد.

از ۱۵۰ سال پیش استخراج نمک از معادن سنگ ‌نمک به وسیله وسایل و ماشین‌ آلات بسیار آسان‌تر شده و وجود آن در بازار نیز افزایش یافته به همین دلیل میزان استخراج نمک از میزان درخواست مشتری‌ها بیشتر شده و به این ترتیب با افت قیمت مواجه شده است.

البته سنگ نمک آبی از این قضیه مستثناست چرا که به دلیل وجود مقدار بسیار کم و طرفداران زیادی که دارد همواره قیمت بسیار بالایی دارد.

یادداشت

سنگ نمک آبی در بهترین حالت شاید سالیانه ۷ تن نیز استخراج نداشته باشد

سنگ نمک آبی سمنان

خواص نمک آبی رنگ

در مورد خواص دارویی سنگ‌ نمک آبی بسیار صحبت شده که در این میان باید توجه داشت مهمترین تاثیرگذاری آن جهت کاهش استرس است که در این زمینه جدا بی رقیب است.

البته نمک آبی را باید همراه با غذا مصرف نمود و این کاری است که در کشورهای اروپایی صورت می‌پذیرد و سنگ نمک آبی ایران با قیمت های بسیار بالا عرضه می‌شود.

طعم بسیار لذت بخشی که از نمک آبی برای افراد متصور است و از سوی دیگر دور کردن غم و غصه و استرس این نمک را به یاقوت کبود شرق معروف کرده است.

سنگ نمک آبی سمنان

صادرات سنگ ‌نمک آبی ‌سمنان

گوهر آبی یا همان سنگ‌ نمک آبی ‌سمنان که تنها در استان سمنان یافت می‌شود بخش اعظم آن به خارج صادر می‌گردد چرا که به دلیل عدم شناخت در داخل کشور و از سویی دیگر قیمت بسیار بالا تقریبا خریداری در داخل ندارد.

جالب است بدانید که کشورهای اروپایی اولین کسانی بودند که با سنگ نمک آبی آشنا شدند و اکنون بزرگترین مصرف کنندگان این ماده طبیعی در دنیا آنها می‌باشند.

سنگ نمک آبی سمنان

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی در ایران است.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *