صادرات نمک به عراق

مرکز صادرات سنگ نمک عمده به عراق، سنگ نمک سفید با خلوصص ۹٫۵ درصد احیا کننده رزین و تصفیه کننده آب، نمک خوراکی تبلور مجدد با حداقل خلوص ۹۹٫۲ درصد با ید ۴۰ و ۶۰٫

صادرات نمک به عراق یکی از راه های در آمد زایی برای تجار ایرانی می باشد . از آنجایی که ایران دارای معادن سنگ نمک بسیاری است در میان کشورهای اطراف خود از جمله عراق مشتریان عمده زیادی دارد و ایران یکی از مراکز مهم صادرات سنگ نمک در خاور میانه می باشد .

صادرات نمک به عراق

مشخصات انواع سنگ نمک

نمک یکی مهمترین مواد طبیعی است که کاربرد های فراوانی در عرصه صنعت و حوزه پزشکی و درمانی و خوراکی دارد که از خرد شدن سنگ های نمک به دست می آید.

سنگ های خالص و طبیعی نمک منبع سرشاری از مواد معدنی هستند که گاهی سودجویان این عرصه به تولید انواع تقلبی نیز رو می آورند و سنگ های ناخالص را روانه بازار می کنند .در استخراج سنگ نمک با رنگ ها و شکل های مختلف آن روبرو‌ هستیم مانند

  • سنگ ‌نمک کریستالی شفاف که بیشتر به عنوان نمک خوراکی استفاده می شود
  • سنگ نمک آبی
  • سنگ نمک صورتی
  • سنگ نمک قرمز
  • سنگ نمک نارنجی

که این تغییر رنگ به دلیل وجود و جذب مواد معدنی خاص می باشد که باعث گرایش سنگ به سمت رنگ آن شده است .

صادرات نمک به عراق

هر کدام از این سنگ ها خواص مفید و منحصر به فرد خود را دارند ، برای مثال کریستال های نارنجی نمک در فعالیت بهتر پانکراس در بدن بسیار کمک کننده هستند و کریستال های قرمز باعث سرعت جریان‌ خون در بدن می شوند و یا کریستال های سفید که خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی دارند . برای همین خاصیت برای جلوگیری از پوسیدگی و ضدعفونی کردن مواد و خوراکی ها از آن استفاده می شود .

یکی دیگر از مشخصات سنگ نمک و موارد استفاده این کریستال های رنگی زیبا این است که به عنوان سنگ تزئینی در مکان های مختلف از آن استفاده می شود ، چون هم دارای زیبایی و هم دارای انرژی های مثبت هستند که می توانند بر اطراف خود تاثیر گذار باشند .

صادرات نمک به عراق

صادرات عمده سنگ نمک طبیعی به عراق

سال های زیادی است که تجار ایرانی در زمینه سنگ نمک صادرات عمده را به کشور عراق انجام می دهند و در بین کشورهای اطراف ایران بیشترین صادرات سنگ نمک طبیعی را به عراق دارد ، یکی از دلایل آن وجود معادن بسیار و استخراج بالای این محصول در ایران می باشد .

دلیل دیگر این خرید و فروش مساله ارزش ارز است ، به دلیل اینکه دینار عراق ارزش بالاتری نسبت به ارز ایران دارد برای تجار می تواند سود آوری بالاتری نسبت‌ به فروش نمک در ایران داشته باشد و همین امر سبب شده است که بیشتر نمک خالص و طبیعی معادن ایران به سایر کشور ها صادر شود.

صادرات نمک به عراق

صادرات نمک خوراکی به عراق یکی از مشکلترین کارهاست که نیاز به دقت فراوان دارد و ارسال بار به هر کدام از مناطق عراق باید استاندارد مخصوصی را داشته باشد لذا در این خصوص بهتر است قبل از انجام کار با مشاوران ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *