نمک سمنان

مرکز تامین و صادرات سنگ نمک نارنجی سمنان، سنگ نمک نارنجی بسته بندی شده در کیسه های جامبو بگ جهت صادرات به هند، نمک آبی کمیاب ویژه بازار اروپا، سنگ نمک کریستالی دل نمک شفاف.

سنگ نمک نارنجی

یکی از انواع سنگ های نمک هیمالیا، سنگ نمک نارنجی است. انواع سنگ نمک در سایزها و رنگ های مختلف در دنیا وجود دارد. وجود آهن، سلنیت و گوگرد در سنگ نمک، باعث به وجود آمدن رنگ نارنجی می شود. هر چه مقدار آهن موجود در سنگ نمک بیشتر باشد، رنگ قرمز آن بیشتر خواهد بود و مقدار کمتر آهن، رنگ های نارنجی، صورتی و زرد را به وجود می آورد.

سنگ نمک نارنجی، مواد معدنی فراوانی دارد و مملو از مواد معدنی متفاوت است. فواید بسیاری که در سنگ نمک نارنجی وجود دارد، باعث شده است به طور گسترده خرید و فروش شود. این سنگ نمک در به وجود آمدن احساس امنیت و آرامش تاثیر فوق العاده ای دارد. از سنگ نمک نارنجی به دلیل رنگ طبیعی و منحصر به فردی

که دارد، در تولید انواع وسایل تزئینی مانند آباژور هم استفاده می شود.

نمک سمنان

دل نمک کریستالی

دل نمک کریستالی که با نام هالیت یا سنگ نمک هم شناخته می شود، از تجمع سدیم کلرید در طی سالیان متمادی به وجود می آید. دل نمک کریستالی کاملا طبیعی بوده و خالص ترین نوع سنگ نمک محسوب می شود. به همین دلیل از دیگر انواع نمک طعم شورتری دارد. طبع گرم و خشک دل نمک، باعث می شود برای افراد

بلغمی مزاج یا دارای طبع سرد، گزینه مناسبی باشد. دل نمک دارای مقدار زیادی روی، منگنز، مس و آهن است

که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. از جمله فواید دل نمک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درمان پرکاری تیروئید
  • درمان سرماخوردگی
  • بهبود روند هضم غذا
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • درمان سرفه
  • کاهش وزن
  • درمان گلو درد
  • درمان نفخ و دردهای معده

نمک سمنان

صادرات نمک سمنان

استان سمنان و شهر گرمسار، قطب معادن سنگ نمک در ایران محسوب می شوند. به طوری که بالغ بر ۴۳۰ معدن نمک فعال در این استان وجود دارد. معادن نمک استان سمنان، حدود ۷۰ درصد از نمک مورد نیاز کشور را تامین می کنند. کیفیت فوق العاده نمک معادن این استان و حجم نمکی که از این معادن استخراج می شود، باعث رونق گرفتن صادرات نمک سمنان به کشورهای دیگر شده است.

نمک سمنان

بازار هدف نمک استخراج شده از معادن نمک سمنان، اغلب کشورهای همسایه هستند. انواع نمک پودری، شکری، صنعتی، صدفی، شیلاتی، نمک دام، نمک خوراکی، نمک سختی گیر و سنگ نمک هایی با رنگ های مختلف از معادن نمک سمنان استخراج می شود.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *