نمک خوراکی تبلور مجدد

قیمت روز نمک خوراکی تبلور مجدد با کیسه ۲۰ و ۲۵ کیلویی، ویژه صادرات با مجوز وزارت بهداشت، امکان ارسال به صورت بدون ید و یددار، صادرات ویژه کردستان عراق با ید ۶۰٫

نمک خوراکی تبلور مجدد نوعی نمک خوراکی استاندارد و بهداشتی است که هیچ گونه آلودگی و نا خالصی به همراه ندارد و با روش های نوین و دستگاه های مجهز تولید می شود. این نوع نمک در بسته بندی های مختلف و با قیمت روز مناسب در بازار عرضه می شود.

نمک خوراکی تبلور مجدد

تصفیه نمک به روش تبلور مجدد

نمک در دسته بندی موارد معدنی قرار می گیرد و از املاح بسیار ضروری برای مصرف انسان است. اما این ماده معدنی به صورت خالص در طبیعت وجود ندارد. نمک در دریاها به صورت حل شده و یا در معادن به شکل سنگ نمک یا کوه های نمک در مناطق مختلف وجود دارد.

خوردن نمک ید دار تأثیر فراوانی در سلامتی کودکان و بزرگسالان دارد و کمبود آن در دوران رشد عوارضی جدی در پی دارد اما مصرف زیاد آن مانند هر ماده خوراکی دیگر خطرناک است.

نمک خوراکی تبلور مجدد

نمکی که از طبیعت به دست می آید باید تصفیه شود و ناخالصی های آن گرفته شود. روش تبلور مجدد چه گونه انجام می شود؟ مراحل آن را به صورت کاملا ساده ای تشریح می کنیم.

پس از استخراج نمک به هر شکلی که باشد ابتدا آن را آسیاب و خورد می کنند. سپس در آب خالص حل می کنند تا محول اشباعی از آب نمک به دست بیاید. در این قسمت مواد سنگین در محلول ته نشین می شوند و محلول را به سمت صافی ها می فرستند. سپس آن را وارد فیلترهای شنی می کنند تا درصد خلوص بالاتر برود. سپس محلول را گرما می دهند تا فوق اشباع شود و بعد وارد دستگاه کریستالایزر می‌شود که محلول در این دستگاه بلورهای نمک را تشکیل می دهد و آب نمک اضافه سانترفیوژ شده و آب آن گرفته می شود و سپس مرحله ید زنی انجام می پذیرد.

این مراحل شکل بسیار ساده ای از روش تبلور مجدد بود.

نمک خوراکی تبلور مجدد

فروش ویژه نمک خوراکی تبلور مجدد

دانستیم که برای تشکیل نمک، مراحل تصفیه سنگ نمک انجام می پذیرد و نمک ید داری که به روش تبلور مجدد در بازار عرضه می شود به مراتب بهداشتی تر و سالم تر از سایر نمکها است.

نمک خوراکی تبلور مجدد

برای دسترسی به فروش ویژه نمک خوراکی تبلور مجدد نمک کافیست سفارش خود را ثبت کرده و در اسرع وقت کمتر از ۳ روز بسته به میزان سفارش در مقصد تحویل بگیرید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *