قیمت سنگ نمک خوراکی

قیمت خرید سنگ نمک خوراکی گرمسار، سنگ نمک طبیعی درمانی، سنگ نمک تزیینی، فروش سنگ نمک گرمسار در سراسر تهران، خرید عمده سنگ نمک.

قیمت سنگ نمک خوراکی

یادداشت

توجه داشته باشید که این قیمتها متعلق به سنگ نمک خوراکی است که قابلیت مصرف برای انسان دارد و طبیعتا سنگ نمک صنعتی دارای قیمت به مراتب پایینتری است

قیمت سنگ نمک خوراکی
نوع سنگ نمک درصد خلوص حداقل سفارش قیمت هرتن (تومان)
سنگ نمک خوراکی اعلاء ۹۹٫۵ ۱ تن ۲۸۰/۰۰۰
سنگ نمک خوراکی اعلاء ۹۹٫۵ ۵ تن ۲۱۰/۰۰۰
سنگ نمک خوراکی اعلاء ۹۹٫۵ ۱۰ تن ۱۹۰/۰۰۰
سنگ نمک خوراکی اعلاء ۹۹٫۵ ۲۵ تن ۱۷۰/۰۰۰

سنگ نمک بسته به این که چه نوعی دارد، می‌تواند قیمت های مختلفی داشته باشد.

سنگ نمک آبی، صورتی و …، جزو سنگ نمک های خوراکی کمیابی هستند که کمتر در بازار یافت می‌شوند و افراد برای خرید آنها باید هزینه‌های بیشتری را بپردازند.

قیمت سنگ نمک خوراکی

مواد معدنی این نوع از سنگ نمک ها، بیشتر از سنگ نمک های سفید خوراکی بوده و فواید بیشتری برای بدن خواهد داشت.

البته قیمت خرید و فروش سنگ نمک در بازار، نمی توان گفت که تنها تحت تاثیر کمیاب بودن و یا نبودن است.

مسائلی از قبیل صادرات، واردات، میزان عرضه و تقاضا در بازار و همچنین کیفیت هم می‌تواند قیمت سنگ نمک را در بازار فروش متغیر سازد.

سنگ نمک خوراکی سفید با درصد خلوص استثنایی ۹۹٫۵ درصد طبق جدول بالا قیمت گذاری شده است.

قیمت سنگ نمک خوراکی

یادداشت

برای اطلاع از قیمت روز سنگ نمک خوراکی این صفحه را ببینید.

تاریخچه سنگ نمک

سنگ نمک یکی از مواد طبیعی است که خداوند در کره زمین قرار داده است.

برخی از کوه ها که معادن سنگ نمک هستند از میلیونها سال قبل مواد معدنی یک منطقه را درون خود جمع کرده‌اند و تبدیل به کوه نمک یا همان معدن سنگ نمک شده‌اند.

شرکتهایی مانند مجموعه سنگ نمک هالیتو اقدام به استخراج سنگ نمک از معادن و کوه های نمک می‌کنند و به بازار عرضه می‌نمایند.

پس با توجه به توضیحات داده شده مشخص شد که سنگ نمک یک ماده کاملا طبیعی است و بدون دخالت آدمی و به صورت کاملا خدادای در طبیعت وجود دارد.

قیمت سنگ نمک خوراکی

البته هر معدن و هر سنگ نمک خود دارای یک خلوص و کیفیت است و همه سنگ نمک ها مانند یکدیگر نیستند.

بالاترین خلوص را همواره سنگ نمک طبیعی دارد که حتی در معادن گرمسار نیز به ندرت یافت می‌شود و فقط یک معدن این سنگ نمک را دارد که مجموعه هالیتو از همان معدن، این سنگ نمک را استخراج و عرضه می‌کند.

برای آشنایی با انواع سنگ نمک فایل صوتی زیر را گوش کنید.

سنگ نمک طبیعی چیست؟

سنگ نمک طبیعی از جمله مواد معدنی و متریال­های پرکاربردی است که به عنوان اصلی­ترین منبع تأمین نمک خوراکی و نمک صنعتی در سطح جهان شناخته می­‌شود. این نمک از معادن طبیعی نمکی در نقاط مختلف دنیا استخراج می­شود و پس از فرآوری وارد زنجیره تولید مواد غذایی، صنعتی و کشاورزی می‌­گردد.

سنگ نمک‌های طبیعی در واقع کلوخه‌­های نمکی هستند که از معادن نمک طبیعی استخراج و بهره‌­برداری می‌­شوند این معادن ارگانیک با فرآیندهای طبیعی، طی هزاران سال به وجود آمده‌­اند و در دنیای امروز دارای کارایی متنوعی هستند.

این کلوخه‌­ها و بلوک­های ساخته شده از نمک، علاوه بر فرآوری و مصرف خوراکی، به صورت وسیعی در صنایع گوناگون مانند صنعت کشاورزی و دامپروری، صنعت نفت، صنعت نساجی و چرم، صنعت کاغذ سازی و بسیاری از صنایع سبک و سنگین به کار گرفته می‌­شوند.

سنگ نمک دارای ویژگی­­هایی است که آن را از سایر کانی‌­ها متمایز می‌­سازد و بسته به نوع فرآوری، شستشو و درجه­‌بندی کیفی از این کانی به اشکال مختلف استفاده می‌­شود.

سنگ نمک طبیعی

آیا سنگ نمک خوراکی است

می‌دانید که نمک یکی از چاشنی های اصلی برای غذا می‌باشد و مصرف درست و به اندازه آن می‌تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد.

در زمان های دور که نمک به شکلی که امروز در بازار فروش موجود است وجود نداشت، اغلب مردم از سنگ نمک به عنوان چاشنی دهنده به غذاها و درمان کننده بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کردند.

اما امروزه بسیاری از پزشکان تغذیه، متذکر شده‌اند که سنگ نمک به دلیل داشتن املاح و ناخالصی های زیاد، مناسب برای خوردن نمی‌باشد و حتما باید تصفیه شده و یددار گردد.

برخی دیگر از متخصصان تغذیه هم معتقدند که هنوز هم مصرف سنگ نمک به عنوان خوراکی، می‌تواند فواید زیادی را به همراه داشته باشید.

سنگ نمک طبیعی

تشخیص سنگ نمک اصل

همانطور که می‌دانید سنگ نمک تنها از معادن استخراج می‌شود و این معادن در زیر زمین هستند.

وقتی که سنگ نمکی از معدنی استخراج می‌شود، اگر دارای رنگ سفید روشن و بدون رگه باشد، به این معنی است که دارای ناخالصی بسیار کمی بوده و می‌توان از آن به عنوان سنگ نمک خوراکی یاد کرد.

سنگ­های نمک در اقسام و اشکال مختلفی به صورت سنگ نمک طبیعی و کلوخه و سنگ­های برش­ خورده در بازار یافت می­‌شوند.

یادداشت

اگر ناخالصی در سنگ نمک استخراج شده از معادن سنگ نمک، درصد خلوصی کمتر از ۹۵% داشت، نمی‌توان از آن به عنوان خوراکی مصرف کرد و اغلب برای تولید نمک صنعتی به کار گرفته می‌شود.

سنگ نمک طبیعی

سنگ نمک، سنگی شور است و در رنگ­های مختلفی وجود دارد به طور مثال:

  • سنگ­های نمک سفید حاوی مقدار زیادی سدیم و سایر املاح معدنی مانند آهن در آنها وجود ندارد که البته نیازی هم ندارد چون کاربرد هر سنگ نمک با یکدیگر متفاوت است
  • سنگ­های نمک متمایل به قرمز آهن بیشتری دارند
  • سنگ نمک آبی پتاسیم بسیار زیادی دارد
  • سنگ نمک نارنجی مانند سنگ قرمز دارای مقادیری آهن است
  • سنگ نمک کریستالی خالص ترین نوع سدیم را دارد و فاقد کلسیم و منیزیم است و بیشتر مصرف دارویی دارد

باید بدانید که سنگ نمک اصل، در هر حوزه کاری می‌تواند متفاوت باشد مثلا سنگ نمک اصل برای مصرف خوراک دام با سنگ نمک برای سختی گیری متفاوت است و نوع استفاده است که مشخص کننده جنس سنگ نمک است چرا که همه سنگ نمک ها حتی سنگ های با خلوص بسیار پایین نیز در یک حوزه مشخص قابل استفاده می‌باشند.

قیمت سنگ نمک خوراکی

در حالت کلی، می‌توان به سادگی بیان کرد که میزان شفافیت سنگ نمک، حاکی از آن است که آیا برای مصرف خوراکی مناسب است یا خیر.

مثلا هر چه سنگ نمک سفید میزان سفیدی آن بیشتر باشد یعنی سدیم بیشتری دارد و خالص تر است.

میزان خلوص و سدیم موجود در سنگ نمک، قیمت سنگ نمک خوراکی را تعیین می کنند.

یادداشت

یخی و یا شکری بودن سنگ نمک بسیار مهم است چرا که کاربرد سنگ نمک بر همین اساس تغییر می‌کند

در سنگ نمک کریستالی میزان شفافیت و شیشه ای بودن سنگ نمک درصد خلوص را مشخص می کند و هر چه شیشه ای تر باشد خلوص آن بالاتر است.

قیمت سنگ نمک خوراکی

یادداشت

شفافیت و کریستالی بودن سنگ نمک در سنگ نمک کریستالی بسیار کاربردی است و در سنگ نمک خوراکی میزان سفید بودن بسیار مهم است

خواص سنگ نمک خوراکی

اگر سایت ها و مقاله هایی که پیرامون سنگ نمک نوشته شده است را مطالعه نمایید، متوجه می‌شوید که عناصر بسیار زیاد و مفیدی در سنگ نمک وجود دارد.

این عناصر مفید کمک می‌کند افراد با مصرف سنگ نمک بسیاری از کمبود های بدن خود را جبران کنند.

در صورتیکه در نمک طعام و غیر سنگ که در بازار فروش به راحتی یافت می‌شود، اغلب این عناصر در هنگام تصفیه نمک حذف شده و مصرف آن نمی‌تواند به اندازه سنگ نمک خوراکی مفید واقع شود.

قیمت سنگ نمک خوراکی

به دلیل فواید سنگ نمک خوراکی و دلایلی که در بالا ذکر شد، اغلب متخصصان تغذیه طب سنتی افراد را به مصرف سنگ نمک ترغیب می‌نمایند.

افرادی که درگیر بیماری هایی نظیر فشار خون بالا هستند و مصرف نمک برای آن ها مضر است، می‌توانند نمک و عناصر مفید و لازم برای بدن خود را با مصرف سنگ نمک خوراکی دریافت کنند.

یادداشت

سنگ نمک خوراکی و کاملا طبیعی برای مصرف خانگی و در مقدار کم نیز ارسال می‌شود

برای خرید سنگ نمک کاملا طبیعی و خوراکی تماس بگیرید. سفارشات با مقدار کم و جهت مصرف خانگی نیز ارسال می‌شود.

چگونگی تشکیل سنگ نمک

سنگ نمک یکی از پرکاربردترین کانی­های کشف شده توسط انسان است که استفاده از آن تاریخ دیرینه­ای دارد و طی فرآیندهای طبیعی زمین شناسی بر اثر تبخیر آب دریاچه­ها، دریاها و اقیانوس­ها تشکیل شده­اند.

بنابراین می­توان بستر رودها و دریاها را مهمترین مکان تشکیل رسوب­های نمکین بر اثر گرمای کره زمین طی هزاران سال دانست.

این رسوبات طی سالیان دراز، با روی هم قرار گرفتن، معادن و بسترهای نمکی را ایجاد کرده­اند که امروزه در قالب معادن نمک در بسیاری از نقاط دنیا وجود دارند.

یادداشت

بلورهای سنگ نمک بسته به نوع املاح و مواد معدنی موجود در آن دارای رنگ­ها و خواص مختلفی می‌­باشند که معروفترین آنها سنگ نمک سفید، سنگ نمک صورتی، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی و سنگ نمک آبی است

البته لازم به ذکر است سنگ نمک آبی به قدری موجودی آن محدود است که در دسترس بودن همیشگی آن فوق العاده دشوار است.

سنگ نمک طبیعی

نحوه نگهداری از سنگ نمک

نگهداری از سنگ نمک طبیعی یکی از مهمترین مسائل است. سنگ نمک جاذب آب و رطوبت است و به همین دلیل برای نگهداری این متریال، لازم است از معرض آب و رطوبت دائم حفظ شوند. سنگ نمک طبیعی و ارگانیک، حالتی ترد و شکننده دارد و به همین دلیل، دچار شکستگی و ترک خوردگی می­گردد. اگر سنگ نمک به عنوان یک وسیله تزیینی در منزل استفاده می­شود باید در جایی که نفوذ آب در کمترین حد ممکن است نگهداری شود. همچنین سنگ نمک با قرار گرفتن در معرض نور خورشید شارژ می­شود.

اگر سنگ نمک را در مکان­هایی مانند سرویس­های بهداشتی قرار می­دهیم باید توجه داشته باشیم که در جایی مانند کنار پنجره قرار داده شود تا شارژ شود. همچنین لازم است سنگ نمک طی فواصلی شسته شود تا انرژی آن تجدید گردد.

سنگ نمک طبیعی

سنگ نمک را در کجای خانه قرار دهیم؟

یکی از سؤالاتی که پیرامون سنگ نمک و استفاده از آن مطرح می­شود این است که سنگ نمک را در کجای خانه قرار دهیم تا تأثیر بهتری داشته باشد.

از آنجا که سنگ نمک دافع انرژی­های منفی و مضر است، می­توان از آن در نقاط مختلف اتاق­ها و راهروها و کنار گلدان­ها استفاده کرد.

یکی از مهمترین خواص سنگ نمک، دفع تشعشات و امواج منفی وسایل دیجیتالی مانند مودم­های وای فای، گوشی­های هوشمند، لامپ­های ال ای دی و وسایلی از این قبیل است که می‌توان به راحتی با قرار دادن یک سنگ نمک در کنار این ابزارهای کاربردی به صورت چشمگیری مضرات این کالاهای دیجیتال را کاهش داد.

یادداشت

قرار دادن سنگ نمک طبیعی در اتاق خواب نیز به ایجاد آرامش در فضا و کاهش استرس و اضطراب­های ناشی از فعالیت­های روزمره کمک می­‌کند

 سنگ نمک طبیعی

سنگ نمک خوراکی چیست؟

سنگ نمک خوراکی، به بلوکه­های نمکی طبیعی و ارگانیک گفته می­­شود که به همان صورت استخراج شده از معادن وارد بازار می­گردد.

البته تفاوت دیگر آن به خلوص سنگ نمک و میزان سدیم موجود و از طرفی سایر املاح و عناصر موجود در این کانی باز می‌گردد.

عمده تفاوت دیگر سنگ نمک خوراکی با نمک خوراکی در تصفیه نبودن آن است که البته مقوله تصفیه شدن در هر کشوری متفاوت است و به استانداردهای وزارت بهداشت هر کشور مربوط است.

یادداشت

سنگ نمک های خوراکی بسیار نایاب هستند و موجودی آنها کمتر از سایر سنگهای نمکی است

در برخی کشورها خالص بودن یک سنگ نمک و نمک حاصل از آن بر اساس میزان خلوص سنگ نمک تقسیم بندی می‌شود و تصفیه بودن یا نبودن نمک اصلا مهم نیست ولی در بسیاری از کشورها مانند ایران، تصفیه بودن نمک بسیار حائز اهمیت است در غیر اینصورت نمی‌تواند در ردیف نمک های خوراکی دسته بندی شود.

از این نمک در مصارف متعدد مانند:

  • صنعت شیلات
  • صنعت کشاورزی
  • صنعت تولید کنسانتره و غذای دام و طیور
  • به صورت کلوخه و یا برش­ داده شده در سطح وسیعی در مراکز دامپرری و گاوداری­ها برای تأمین نیاز مصرفی دام استفاده می‌­شود

سنگ نمک طبیعی

 مرکز فروش سنگ نمک تزیینی

یکی از مهم­ترین کاربردهای سنگ نمک در دنیای امروز ساخت انواع مختلف بلوکه­های تزیینی و درمانی است. سنگ نمک طبیعی درمانی که بسیار کمیابتر از سایر سنگ نمک های دیگر استپس از برش خوردن و صیقل دادن شدن توسط دستگاه­های تخصصی، وارد بازار می­گردد.

هنرمندان فعال در حوزه تولید انواع دکوریجات و سنگ نمک تزیینی که اگر سنگ نمک آن به درستی انتخاب شده باشد کارایی درمانی نیز دارد، نگاره­ها و نوشته­‌هایی مانند آیات قرآن و اشعار شاعران نامدار را بر روی سنگ نمک حک و چاپ می­کنند تا علاوه بر تأثیر مثبت، زیبایی دو چندانی به فضای مورد استفاده بدهد.

مراکز فروش سنگ نمک تزیینی در قالب فروشگاه­های مختلف مانند گالری­های هنری و سامانه­های و آنلاین شاپ­ها، این محصول را در کیفیت و ابعاد متنوع برای فروش عرضه می­کنند.

خریداران عمده و خانگی سنگ نمک زینتی می­توانند با قیمت بسیار استثنایی محصولات خود را از طریق مجموعه سنگ نمک هالیتو تهیه کنند.

سنگ نمک طبیعی

خرید سنگ نمک طبیعی

خرید سنگ نمک طبیعی اصل از طریق مرکز فروش سنگ نمک هالیتو امکان پذیر است برای این کار کافیست با ما تماس بگیرید و سفارش خود را شهرتان تحویل بگیرید.

فروش سنگ نمک خوراکی به صورت عمده است و حداقل میزان سفارش ۱۰ تن می‌باشد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *