سنگ نمک سمنان

فروش و صادرات سنگ نمک سمنان صورتی و آبی، خرید نمک آبی اصل، صادرات سنگ نمک نارنجی سمنان با کیسه های جامبو بگ، کارخانه نمک خوراکی تصفیه سمنان با حداقل خلوص ۹۹ درصد و قیمت مناسب ارسال به سراسر کشور.

سنگ نمک یکی از پر خاصیت ترین انواع سنگ های معدنی می باشد که در موارد بسیار مختلف و متعددی از این نوع سنگ استفاده می شود. معدن سنگ نمک سمنان، از جمله ی بزرگ ترین معادن سنگ نمک در سطح کشور و حتی دنیا می باشد که سالیانه مقدار زیادی سنگ نمک سمنان به مناطق مختلف کشور ارسال می شود.

علاوه بر رفع نیاز داخل، سنگ نمک سمنان به کشور های بسیاری در سطح جهان نیز صادر می شود. در این مقاله سعی می کنیم تا درباره ی سنگ نمک سمنان توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

خواص نمک صورتی

یکی از زیبا ترین انواع نمک ها، نمک صورتی می باشد که فقط و تنها فقط در بعضی از معادن جهان می توان این نوع نمک را یافت. نمک صورتی را تحت عنوان نمک هیمالیا نیز می شناسند. زیرا عمده مقدار این نوع سنگ نمک، در رشته کوه های هیمالیا در کشور پاکستان وجود دارد.

معادن سنگ نمک سمنان و گرمسار نیز نمک صورتی دارند و می توان این نوع سنگ نمک را از این معادن استخراج کرد. نمک صورتی دارای عناصر معدنی مختلفی در ساختار خود می باشد که از جمله ی این عناصر می توان به عنصر منیزیم اشاره کرد. این نوع نمک برای درمان بسیاری از امراض مفید می باشد. به عنوان مثال در درمان بیماری های پوستی و التیام درد مفاصل، می توان از این نوع نمک استفاده کرد.

سنگ نمک سمنان

خرید نمک خوراکی از سمنان

پس از استخراج سنگ نمک از معدن سنگ نمک سمنان، این سنگ ها به کارخانجات فرآوری نمک ارسال می شوند تا فرآوری های لازم روی آن ها صورت بگیرد و از آن ها انواع نمک های خوراکی و صنعتی به دست آید. تنها تفاوت نمک خوراکی و نمک صنعتی در این است که درصد خلوص نمک خوراکی بالاتر از نمک صنعتی می باشد.

نمک خوراکی که در معدن سنگ نمک سمنان و کارخانه نمک سمنان تولید می شود، از کیفیت بالایی برخوردار بوده و لذا بسیاری از شرکت ها و فروشگاه ها در سطح کشور، برای تامین نمک خوراکی مورد نیاز خود از کارخانه نمک خوراکی سمنان اقدام به خریداری نمک می کنند.

سنگ نمک سمنان

خرید نمک آبی سمنان

نمک آبی سمنان به دلیل اینکه در حجم زیاد قابل استخراج است لذا بهترین نوع نمک آبی جهت صادرات محسوب می گردد چرا که در زمینه سنگ نمک آبی همواره کمبود و در دسترس نبودن، مهمترین عامل جهت توقف صادرات و افزایش قیمت این محصول است.

البته لازم به توضیح است فراوان بودن این محصول به معنای فراوانی آن مانند دیگر سنگ نمک ها نیست به این مثال توجه کنید:

  • سنگ نمک سفید ماهانه ۱۲ هزار تن امکان حمل و بارگیری دارد
  • نمک آبی سمنان در بهترین حالت ماهانه ۴۰ تن امکان استخراج و استحصال دارد

می بینید تفاوت بسیار زیادی وجود دارد اما به نسبت سنگ نمک آبی کریستال که ظرفیت استخراج آن بعضا به ۸۰۰ کیلو در ماه هم نمی رسد رقم قابل توجهی به شمار می آید.

سنگ نمک سمنان

صادرات سنگ نمک سمنان

علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، سنگ نمک سمنان به کشور های مختلف دنیا نیز صادر می شود. کشور هایی مثل عراق و همچنین کشور های مختلف اروپایی همواره خریدار سنگ نمک سمنان بوده اند و این نوع سنگ نمک به این کشور ها صادر می شود.

سنگ نمک سمنان

صادرات سنگ نمک از مبدا گرمسار و سمنان به تمامی کشورهای همسایه و با ارائه کارت بازرگانی معتبر امکان پذیر است.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *