نمک سختی گیر

فروش نمک سختی گیر آب ویژه شهر تهران، سنگ نمک سختی گیر حداقل ارسال دو تن با هزینه حمل رایگان با دو کیفیت متفاوت، نمک سختی گیر رزین و موتورخانه دانه بندی نخودی.

تعریف آب سخت

همانطور که آشامیدن آب سخت سبب بروز مشکلات کلیوی برای انسان می‌گردد استفاده از آن در صنایع مختلف نیز مشکلاتی را به بار می‌آورد برای مثال اگر در صنعت نساجی و رنگرزی از آب سخت استفاده شود کیفیت رنگ کاهش پیدا کرده و رنگ دلخواه حاصل نمی‌شود.

یا به طور مثال در برج های خنک کننده و مبدل های حرارتی آب سخت بعد از مدتی در این سیستم ها رسوب ایجاد خواهد کرد و کار دستگاهها را مختل می‌کند اما وقتی از آب سخت صحبت می شود منظور چه نوع آبی است؟

آب سخت دارای میزان زیادی نمک های معدنی مانند یون های منیزیم و کلسیم است و سختی آب ممکن است دائمی یا موقتی باشد چنانچه سختی آب ناشی از نمک های کربناتی باشد مانند بی کربنات منیزیم و بی کربنات کلسیم باشد سختی آن از نوع سختی موقت است اما اگر سختی آب بدلیل وجود نمک های بی کربناته نباشد و حضور ترکیباتی مانند کلرید و سولفات سبب بروز سختی آب باشند گفته می شود که سختی آب دائمی است.

نمک سختی گیر

نحوه احیای رزین با نمک

دستگاه های سختی گیر دارای یک فیلتر با ستون های رزینی هستند که مواد معدنی را از طریق تبادل یونی از آب سخت جدا می‌کنند به نحوی که آب از ستون های رزینی عبور کرده و در اینجا مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم که سبب سختی آب می‌باشند طی فرایند تبادل کاتیونی به رزین متصل می‌شوند.

در نتیجه استفاده‌های مکرر به تدریج این رزین اشباع می‌شود و دیگر قابلیت جذب مواد معدنی را ندارد به همین دلیل لازم است رزین دوباره احیا شود.

برای احیای رزین محلول آب و نمک از رزین عبور داده می‌شود تا طی فرایند تبادل یونی رزین یون کلسیم و منیزیوم را که جذب کرده است به محلول آب نمک بدهد و سدیم موجود در آب نمک را به خود جذب کند. این امر سبب احیای مجدد رزین می شود تا دوباره بتواند آب سخت را به آب نرم تبدیل کند.

نمک سختی گیر

معرفی سنگ نمک تصفیه آب

سنگ نمک تصفیه آب که برای احیای رزین به کار می‌رود در اشکال مختلف قرص، کریستال و بلوکه های نمک وجود دارد.

شکل نمک مورد استفاده مهم نیست چون نمک به میزان ۳۶۰ گرم در هر لیتر آب حل می‌شود و این امر برای همه نمک ها یکسان است. اما بهترین نمکی که برای احیای رزین بکار می‌رود سنگ نمکی است که تقریبا فاقد هر گونه عنصر کلسیم و منیزیم می‌باشد تا بتواند نقش خود را در سختی گیری آب به درستی ایفا کند.

نمک سختی گیر

سنگ نمک بدون کلسیم چیست؟

نمی‌توانید در بازار سنگ نمکی پیدا کنید که ۱۰۰ درصد دارای سدیم خالص باشد و همچنین میزان کلسیم ان صفر درصد باشد اما نوعی از سنگ نمک سفید وجود دارد که توسط مجموعه سنگ نمک هالیتو عرضه می‌شود و از سنگ نمک های صادراتی محسوب می‌شود و دارای ۹۹٫۵ درصد خلوص و از طرفی کلسیم و منیزیم بسیار ناچیزی می‌باشد که می‌توان آن را صفر در نظر گرفت و در نوع خود یک شگفتی محسوب می‌شود.

نمک سختی گیر

خرید نمک سختی گیر

برای خرید سنگ نمک سختی گیری در سراسر تهران با همین شماره تماس بگیرید تمامی سفارشات پس از ثبت کمتر از چند ساعت به مقصد ارسال می‌شوند.

نمک سختی گیر

هزینه حمل برای ارسال کلیه سفارشات رایگان است.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *