نمک صنعتی

فروش عمده نمک صنعتی با قیمت مناسب را عمدتاً شرکت هایی انجام می دهند که این محصول را تولید می کنند. آنان به وسیله نمایندگی و همچنین سایت های اینترنتی ای که راه اندازی کرده اند نیز، محصولات خود را به دست مشتریان شان در سراسر ایران می رسانند. اما قیمت نمک صنعتی چند است؟ این محصول چه تفاوتی با نوع خوراکی دارد؟ اصلاً نمک صنعتی چیست؟ به این پرسش ها به صورت اجمالی در متن حاضر پاسخ داده خواهد شد و از این بحث می شود که کاربرد این گونه از نمک در چه مواردی است.

فروش عمده نمک صنعتی با قیمت مناسب

مراحل تولید نمک صنعتی چگونه است؟

مراحل تولید نمک صنعتی چگونه است؟ایران از جمله تولید کنندگان بزرگ نمک صنعتی به شمار می رود. بیشتر این گونه از محصول را در شهرهای گوناگونی می سازند و روانه بازار می کنند. در این جا خوب است که توضیح داده شود، درصد خلوص نمک های صنعتی کمتر از نوع خوراکی آن می باشد و تفاوت اصلی این گونه از محصولات در همین موارد بیشتر دیده می شود.

در کنار این نمک صنعتی خوراکی را که تولیدی ها با وسیله و دستگاه های مجهزی ساخته و در بسته بندی های وارد بازار می کنند. اما تولید این گونه از محصول زیر نام های متفاوتی صورت می گیرد که می شود به این ها اشاره کرد:

 • نمک شیلاتی: دارای ابعد ۵ تا ۱۰ میلی متر است. 
 • نمک پودر صنعتی: این گونه از محصول همان گونه که از نامش پیدا است، به شکل پودر عرضه می شود. 
 • نمک صدفی: یکی از سایز های کوچک نمک ها است که در بازار پیدا می شود. 
 • نمک شکری: به دلیل همانند بودن آن به شکر، این نام شناخته می شود. 
 • مش ۱۰۰: درشت تر از نوع نمک شکری است. 
 • مش ۹۰: از دانه های نخود ریز تر هستند و منظم و یکسان به بازار عرضه می گردند. 

قیمت روز نمک صنعتی در بازار تهران

قیمت روز نمک صنعتی در بازار تهرانبرای شمایی که قصد خرید نمک صنعتی را دارید و می خواهید که از تازه ترین نرخ های این محصول با خبر شوید، بهتر است که سری به بازار تهران بزنید. در این بازار به اشکال مختلفی این نمک عرضه می شود.

در هر صورت، قیمت روز نمک صنعتی ربط مستقیمی به قیمت سنگ نمک خام دارد. در هر صورت، این سنگ، ماده اولیه تولید محصول به شمار می رود. در کنار این، می توانید با مراجعه به مراجع مختلفی، قیمت نمک صنعتی و سنتی را به دست آورید که طبعاً با هم اختلافاتی دارند.

انواع مختلف نمک صنعتی موجود در بازار

انواع مختلف نمک صنعتی موجود در بازار نمک های صنعتی را در انواع مختلفی تولید می نمایند که در بالا به این قضیه اشاره شد. آن ها را شرکت های صنعتی پس از این که از معادن استخراج کردند، طی فرایندهای متفاوتی تولید می کنند. از جمله سازندگان اصلی این محصول می شود به نمک صنعتی گرمسار اشاره کرد که یکی از بهترین عرضه کنندگان این کالا در بازار است.

خلاصه این که، شما اگر سری به مراکز عرضه این گونه از محصول بزنید، می توانید به راحتی این کالا را در درجه بندی های کیفی متفاوت و در همچنین، سایزهای متنوعی مشاهده کرده و اقدام به خرید آن نمایید.

هر کدام از انواع گوناگون این محصول، موارد کاربردشان با هم فرق می کند.

فواید و کاربرد نمک صنعتی چیست؟

فواید و کاربرد نمک صنعتی چیست؟نمک صنعتی در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. بشتر کارخانه هایی که در ایران فعالیت می کنند، نیاز دارند تا برای بالا بردن سطح کیفی کالای شان، از این محصولات استفاده کنند. برای همین آنان انواع نمک صنعتی را از مراکز مختلفی خریداری می نمایند و بکار می گیرند. تولید بهترین کالا، از جمله فواید نمک صنعتی می باشد.

کاربرد نمک صنعتی را می شود این گونه توضیح داد:

 • تصفیه آب و فاضلاب
 • تولید انواع مواد شوینده و بهداشتی
 • دباغی
 • تولید اسیدها
 • و غیره موارد دیگر از این دست

عرضه کننده نمک صنعتی و نمک خوراکی

عرضه کننده نمک صنعتی و نمک خوراکی عموماً شرکت هایی که در کار تولید نمک هستند، محصولات شان را به دو بخش خوراکی و صنعتی تقسیم بندی می کنند.

در بالا به این مسئله اشاره گردید که این دو نمونه از محصول با هم تفاوت هایی دارند. مثلاً نمک خوراکی از ۹۹% خلوص تولید شده که این موضوع درباره نمک های صنعتی صدق نمی کند. در کنار این، نمک های خوراکی، استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد.

در کل، عرضه این گونه از محصول به صورت عمده از جانب کارخانه جات انجام می شود و به صورت جزئی از سوی فروشندگان مختلفی در بازار.

بزرگترین کارخانه تولید نمک صنعتی در کشور

کارخانه جات مختلفی را می شود در استان های گوناگونی پیدا کرد که تولید کننده نمک صنعتی می باشند. معادن نمک در کشورمان زیاد پیدا می شد و در جهان جزء بیست تولید کننده برتر نمک می باشیم. در کنار این، گونه از محصول را از معادن، شیلات، دریاها و غیره به دست می آورند.

در این خصوص می شود از استان هایی مانند فارس، سمنان و قم نام برد که در این عرصه پیشگام هستند و بهترین محصولات حال حاضر در منطقه را تولید می کنند. آنان نمک صنعتی دانه بندی شده را ساخته و به صورت بسته بندی و یا فله ای می فروشند.

صادرات نمک صنعتی به صورت عمده

صادرات نمک صنعتی به صورت عمده شرکت هایی که در زمینه ساخت و عرضه نمک صنعتی فعالیت می کنند، این نوع از محصول را برای سود آوری بیشتری به کشورهای گوناگونی صادر می کنند. البته بیشتر در حال حاضر این شرکت ها، محصولات شان را به کشورهای همسایه عرضه می دارند که بازارهای خوب و بکری به شمار می روند.

اما در هر حال، در خصوص صادرات نمک، ایران با این که جزء برترین تولید کنندگان آن است، چندان فعال نیست و همین موضوع سبب شده تا در آمد زیادی را در این بخش شاهد نباشیم؛ ولی باز هم گروه های تجاری ای هستند که در این حوزه فعالیت می کنند.

تامین کننده عمده نمک صنعتی در سراسر ایران

تامین کننده عمده نمک صنعتی در سراسر ایرانعمده فروشی های نمک صنعتی، بیشتر شرکت هایی می باشند که این محصول را تولید می نمایند.

آنان به صورت کلی نمک ها را وارد بازار می نمایند و در دسترس مشتریان خود قرار می دهند. خریداران این گونه از نمک، بیشتر شرکت های صنعتی می باشند که در کار تولید انواع گوناگونی از کالا هستند.

در هر صورت، تأمین کنندگان عمده این نمک در سراسر ایران، افزون بر کارخانه ها، شرکت های تجاری، شعب آنان، بازار حضوری غیر حضوری می باشند. می توان با مراجعه به آنان بهترین نوع نمک را به گونه کلی تهیه کرد و مورد استفاده قرار داد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *