سنگ نمک خوراک دام

فروش سنگ نمک خوراک دام با دو کیفیت، قیمت سنگ نمک دام به قیمت درب معدن، امکان ارسال سنگ نمک در کیسه ۵۰ کیلویی و جامبو بگ مخصوص صادرات.

معرفی سنگ نمک خوراک دام

سنگ نمک خوراک دام، به سنگ نمکی گفته می‌شود که از آن برای تولید نمک مورد نیاز برای استفاده در جیره غذایی دام‌ها به عنوان منبع اصلی تولید نمک استفاده می‌شود و جزء سنگ نمک هایی است که امروزه برای تامین نمک مورد نیاز دام ها، در دامداری ها، گاوداری ها و … از آن استفاده زیادی می‌شود.

نمک، به عنوان یک ماده غذایی بسیار با ارزش، برای انسان و همچنین برای انواع حیوانات و دام و طیور، قدمتی به درازای حضور انسان در کره زمین دارد و نمی‌توان گفت از چه زمانی انسان و حیوانات شروع به استفاده از نمک کرده‌اند بلکه این موضوع در تمام اعصار و قرون با موودات زنده همراه بوده است چرا که هر موجود زنده‌ای به نمک نیاز دارد.

سنگ نمک خوراک دام

معمولا کارخانجات و شرکت هایی وجود دارند که این نوع سنگ نمک را فرآوری کرده و نمک مورد نیاز برای استفاده در جیره غذایی دام را تامین می‌کنند و در دیگر سو استفاده از سنگ نمک به شکل خام بسیار پرطرفدار است و شاید مصرف آن بسیار بیشتر از نمک خوراکی دام باشد.

البته نوع استفاده از سنگ نمک دامی در بازار داخل و بازارهای صادراتی متفاوت است که در ادامه درباره انواع سنگ نمک دامی برای صادرات و همچنین سنگ نمک دامی برای بازار داخل توضیح داده شده است.

سنگ نمک خوراک دام

انواع سنگ نمک دامی

سنگ نمک دامی از مله محصولاتی است که بازار داخل و خارج از کشور آن بسیار با یکدیگر متفاوت است چرا که نوع استفاده از سنگ نمک برای گاوداری ها در کشورمان ایران به صورت کلوخه است یعنی همان سنگ نمکی که از درون معدن بارگیری می‌شود مستقیما در مقصد تحویل خریدار می‌گردد.

اما برای بازار صادراتی نیاز است که این سنگ نمک پس از بارگیری از معدن به درون کارگاه برش رفته و پس از برش خوردن و بسته بندی به مقصد ارسال شود.

سنگ نمک خوراک دام

اصولا سنگ نمک دامی معمولی و سنگ نمک دام صادراتی هر کدام یک مزیت و یک تفاوت دارند:

سنگ نمک دام معمولی: قیمت ارزانی دارد ولی به همان صورت کلوخه باید مورد استفاده قرار گیرد.

سنگ نمک دام صادراتی: قیمت بالاتری دارد ولی استفاده از آن بسیار آسان است.

مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک دامی صادراتی را به دو صورت مکعبی و گردی آماده می‌کند که تصاویر آن را مشاهده می‌کنید.

سنگ نمک خوراک دام

یادداشت

اگر شما هم قصد صادرات سنگ نمک دامی را دارید با ما تماس بگیرید
مموعه هالیتو علاوه بر ارائه سنگ نمک با کیفیت با ارتباطات گسترده و سابقه فراوان امور صادراتی بهترین نرخ حمل دریایی و زمینی را نیز به شما ارائه خواهد داد

قیمت سنگ نمک دام

سنگ نمک خوراک دام

خواص نمک برای گوسفندان

نمک یکی از مواد معدنی بسیار مهم برای سلامتی گوسفندان و به طور کل برای بیشتر موجودات زنده از جمله انسان است. هر گوسفند برای اینکه از نظر مواد معدنی مورد نیاز بدن خود از قبیل نمک، دچار کمبود نباشد بایستی در طول روز، به میزان ۷ تا ۱۵ گرم نمک مصرف نماید.

این میزان نمک برای سلامتی گوسفند بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. زیرا در صورت عدم توجه به مصرف این میزان نمک در طول روز، ممکن است گوسفند سلامتی خود را از دست دهد.

سنگ نمک خوراک دام

نمک مورد استفاده برای استفاده در جیره غذایی گوسفندان، که از سنگ نمک حاصل می‌شود، بهتر است که نرم باشد و دانه های درشت نمک در آن نباشد. زیرا در صورتی که دانه های درشت در آن وجود داشته باشد، ممکن است به دندان های گوسفندان آسیب وارد شود.

یادداشت

توصیه همیشگی ما استفاده از سنگ نمک برای گاوداری ها و دامداری ها است اما اگر قصد استفاده از نمک را دارید از نمک پودری استفاده کنید هر چند که این کار توصیه نمی‌شود چرا که نفعی برای دام به همراه ندارد

سنگ نمک گاوداری چیست؟

سنگ نمک گاوداری یکی از سنگ نمک هایی است که در قالب سنگ نمک خوراک دام در گاوداری ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باید دارای شرایطی باشد تا بتوان از آن به عنوان منبع غذایی گاو استفاده برد از جمله اینکه به این دلیل که گاوها برای استفاده از نمک، بایستی سنگ نمک را لیس بزنند، نبایستی این نوع سنگ نمک دارای زوایای تیز و برنده باشد و یا اینکه ناخالصی از جنس خاک در آن وجود داشته باشد.

سنگ نمک به راحتی کمبود سدیم را در بدن گاوها تامین کرده و آن ها را در برابر بیماری‌هایی که در صورت کمبود نمک می‌تواند گریبانگیر آنها شود مقاوم می‌سازد.

سنگ نمک خوراک دام

یادداشت

یکی از بیماری‌هایی که در صورت کمبود نمک، می‌تواند سلامتی گاوها را به مخاطره بیندازد، بیماری‌های دهان و زبان است.
سنگ نمک استفاده شده توسط گاوها آنها را دربرابر مبتلا شدن به این نوع بیماری‌ها مقاوم می‌کند.

دلایل استفاده از نمک در گاوداری

همان طور که در پاراگراف قبلی نیز ذکر شد سنگ نمک گاوی که در گاوداری‌ها استفاده می‌شود و به سنگ نمک گاوداری نیز شهرت دارد، دارای خواص و فوایدی برای گاو است که باعث شده است صاحبان دامپروری‌ها از این نوع نمک روزانه در جیره غذایی احشام استفاده کنند که ما در ادامه به چند مورد از خواص و فواید استفاده از سنگ نمک خوراک دام در گاوداری‌ها به صورت تیتروار اشاره خواهیم کرد.

  • پیشگیری و درمان بیماری‌های مربوط به گاو
  • استفاده روزانه از سنگ نمک در جیره غذایی این حیوان بیماری‌های دهانی و بیماری‌های مربوط به زبان گاو را از بین می‌برد
  • استفاده دائم از سنگ نمک باعث افزایش میزان رشد گاو شده و اشتهای حیوان را برای غذا خوردن بسیار بیشتر می‌کند
  • سبب افزایش مصرف آب و از سویی دیگر مصرف غذای بیشتر و رشد سریعتر و در نتیجه پروار شدن گاو در بازه زمانی کوتاه‌تر

سنگ نمک خوراک دام

خرید سنگ نمک خوراک دام

یکی از مواردی که امروزه بسیار مورد توجه دامداران و صاحبان گاوداری ها قرار گرفته است، خرید سنگ نمک خوراک دام، برای استفاده در جیره غذایی دام ها می باشد و در این خصوص کیفیت و قیمت خرید سنگ نمک دام دو فاکتور بسیار مهم در خرید و فروش این نوع سنگ نمک است.

هر شرکت یا کارخانه تولید سنگ نمک گاوی که بتواند سنگ نمک مناسب برای استفاده حیوان، با قیمت مناسب عرضه نماید و کیفیت سنگ نیز در حد مطلوب باشد و ضرری برای دام به دنبال نداشته باشد به طبع مشتریان بیشتری را نیز جذب خود خواهد کرد.

سنگ نمک خوراک دام

همانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد برای راحتی استفاده اکثرا در بازارهای صادراتی از سنگ نمک برش خورده استفاده می‌شود چرا که استفاده از آن بسیار سهل و آسان است در صورت نیاز امکان عرضه این محصولات در داخل کشور نیز وجود دارد.

شاید قیمت این محصول گرانتر باشد ولی به دلیل راحتی استفاده شاید برخی ترجیح به داشتن چنین سنگ نمکی داشته باشند همانطور که برای سختی گیری و تصفیه آب مدتهاست که بسیاری از متمع های صنعتی به صورت برش خورده و در بسته بندی کارتن این محصول را سفارش می‌دهند در حالی که ۱۰ برابر قیمت بیشتری پرداخت می‌نمایند ولی در عوض با کمترین فضا قابل انبار بوده و در صورت نیاز کارتن به کارتن از محصول استفاده می‌شود و پیش بینی می‌شود چنین اتفاقی تا ۵ سال آینده در حوزه سنگ نمک دامی نیز رخ خواهد داد.

سنگ نمک خوراک دام

کدام سنگ نمک برای گاوداری مناسب است؟

به دلیل مصرف بالای سنگ نمک گاوی بعضا افراد تریح می‌دهند سنگ نمک را با قیمت پایینتر تهیه نمایند که البته صحیحتر نیز همین مسئله است ولی از آنجایی که از این سنگ نمک برای خوراک دام استفاده خواهد شد و قیمت دام نیز به شدت رو به افزایش است بهتر و صحیحتر آن است که سنگ نمک بدون آهن و منیزیم در اختیار حیوان قرار گیرد تا احشام با کاهش شیر و چربی مواجه نشوند.

یادداشت

سنگ نمک دامی بدون منیزیم و آهن تنها سنگ نمک مناسب برای دام است

به طور کلی اگر قصد دارید در یک مدت زمان کوتاه بیشترین بازخورد را از گاوداری و دامپروری خود داشته باشید حتما سنگ نمک مخصوص دام را در برنامه خوراکی حیوانات قرار دهید و پس از مدتی کوتاه متوجه خواهید شد که علی رغم افزایش وزن مناسب دام بسیار سرحال تر از قبل شده و از بیماری‌های شایع میان دامداری‌ها نیز به دور مانده است.

مجموعه هالیتو با استخراج سنگ نمک از بزرگترین معدن سنگ نمک در خاورمیانه و بسته بندی و ارسال آن به خارج از کشور این محصولات در تمام منطقه معرفی نموده است.

سنگ نمک خوراک دام

صادرات سنگ نمک دامی به کشورهای قطر، ترکیه، روسیه، عراق و امارات در مدت فعالیت این مجموعه در چند سال گذشته تجربیات گرانسنگی را به همراه داشته که برای صادر کنندگانی که به تازگی قصد ورود به این حوزه را دارند بسیار مفید و راهگشا خواهد بود.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *