فروش انواع سنگ نمک صادراتی تحویل در کشور مقصد، سنگ نمک قرمز، سنگ نمک نارنجی، سنگ نمک سفید، سنگ نمک سیاه، انواع نمک دانه بندی، با قیمت استثنایی و کمترین هزینه حمل به مقصد در مسیرهای دریایی.

معرفی انواع سنگ نمک صادراتی

اگر شما خریدار انواع سنگ نمک هستید یا به عنوان یک شرکت بازرگانی قصد صادرات سنگ نمک و انواع نمک صنعتی و خوراکی را دارید طیف گسترده‌ای از نمونه های گوناگون سنگ نمک و نمک جهت صادرات وجود دارد که مسائل تخصصی فراوانی را نیز به دنبال خواهد داشت چرا که تامین بار نامناسب سبب خواهد شد مشتری فقط یکبار با شما معامله را انجام دهد.

مجموعه سنگ نمک هالیتو با سالها حضور در بازارهای بین المللی و صادرات انواع مختلف سنگ نمک، نمک مورد نیاز هر کشور را به شما معرفی خواهد کرد.

سنگ نمک صادراتی

در ادامه انواع سنگ نمک و نمک صنعتی و نمک خوراکی در گونه های مختلف که مورد علاقه خریداران خارجی است به شما معرفی شده است.

سنگ نمک نارنجی

در طبیعت انواع گوناگونی از سنگ نمک وجود دارد که دارای کیفیت های متفاوت و البته رنگ های مختلفی نیز هستند.

شاید جالب باشد بدانید که بیشترین سنگ نمک موجود در طبیعت، گرایش به رنگ سفید دارد که از این مقدار حدود ۷۰ درصد سنگ نمک های موجود در دنیا سفید رنگ است که خود دارای درجه بندی های متفاوتی است.

سنگ نمک صادراتی

اما در میان سنگ نمک های رنگی، گونه‌ای به رنگ نارنجی وجود دارد که بسیار کمیابتر از بقیه است و طبق جستجوها و تحقیقات انجام شده در دنیا دو کشور ایران و پاکستان دارای ذخائر سنگ نمک نارنجی می‌باشند.

البته باید توجه داشت که سنگ نمک نارنجی نیز دسته بندی های مختلفی دارد، به موارد زیر دقت کنید:

 • سنگ نمک نارنجی یک دست
 • سنگ نمک نارنجی هفت رنگ سفید
 • سنگ نمک نارنجی هفت رنگ رنگی

اصطلاحات به کار برده شده معدنی است و چندان جنبه رسمی ندارد و تاکنون در سراسر وب فارسی هیچ مجموعه ای به این گونه سنگ نمک را مورد واکاوی و دسته بندی قرار نداده است اما مجموعه سنگ نمک هالیتو با داشتن کارشناسان بسیار مجرب این توانایی را در خصوص سنگ نمک دارد.

برای آشنایی بیشتر شما عکس دسته بندی های مختلف سنگ نمک نارنجی قرار داده شده است.

سنگ نمک صادراتیسنگ نمک صادراتیسنگ نمک صادراتی

سنگ نمک قرمز

با توضیحاتی که درباره سنگ نمک نارنجی رنگ گفته شد اکنون اطلاعات بیشتری در خصوص سنگ نمک های رنگی دارید ولی نکته جالبتر این است که سنگ نمک قرمز فروانی بیشتری به نسبت سنگ نمک نارنجی دارد.

شاید تفاوت عمده سنگ نمک نارنجی و سنگ نمک قرمز در میزان آهن آنهاست که سنگ قرمز مقدار بیشتری آهن دارد و جالب اینکه مجددا همان کشورهای ایران و پاکستان بیشتری ذخیره این سنگ نمک را نیز در اختیار دارند.

حضور بیشتر آهن در سنگ نمک قرمز سبب می‌شود که هنگام برش زدن و تولید آجر نمک یا سنگ نمک تزیینی، برش بسیار مشکلتر باشد چرا که آهن چگالی سنگ نمک را بسیار افزایش می‌دهد.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو توانایی استخراج و تامین ماهانه ۵۰۰ تن سنگ نمک قرمز را دارد

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک آبی

سنگ نمک آبی که عنوان نادرترین و کمیابترین سنگ نمک را در دنیا به خود اختصاص داده و به یدک می‌کشد به واقع کمترین میزان استخراج را در میان تمام گونه های مختلف سنگ نمک در سراسر جهان دارد.

از طرفی کمیاب بودن و از سویی دیگر مواد معدنی فراوان موجود در این سنگ نمک که بیشترین مقدار آن پتاسیم است سبب شهرت جهانی این سنگ نمک شده است.

گفته شده برای اولین بار این سنگ نمک در زمان لشکر کشی اسکندر به ایران توسط لشکریان او کشف شده و قدمت آن نیز به اواخر دوره دایناسورها بر می‌گردد.

سنگ نمک صادراتی

علی ایحال و با تمام توضیحات داده شده نمک آبی ایران تا هنوز نیز کمیاب بودن خود را حفظ کرده و به سختی می‌توان آن را پیدا کرد.

یادداشت

امکان تحویل سنگ نمک آبی در کشور مقصد نیز وجود دارد
برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
۰۹۱۲۹۳۸۰۱۸۸
حسینی

اگر قصد ورود به بازارهای بین المللی جهت تجارت نمک آبی را دارید مجموعه سنگ نمک هالیتو همواره بیشترین مقدار سنگ نمک آبی را جهت فروش در اختیار دارد.

معرفی انواع سنگ نمک سفید

همانطور که در سطور قبل نیز گفته شد بیشترین حجم موجود سنگ نمک در طبیعت به رنگ سفید است و تفاوت در میان سنگ نمک های سفید بسیار زیاد است چرا که برخی از سنگ نمک های سفید دارای گچ می‌باشند و از سویی دیگر برخی دیگر آهک دارند.

اما مجموعه سنگ نمک هالیتو سه نوع از سنگ نمک سفید را استخراج می‌کند که دو نمونه از این سنگ نمک ها در دنیا کاملا بینظیر هستند و به صورت انحصاری توسط مجموعه هالیتو به بازار داخل و خارج عرضه می‌شود.

یادداشت

سنگ نمک سفید بازار صادراتی بسیار گسترده ای دارد

در ادامه با این ۳ نمونه سنگ نمک سفید بیشتر آشنا می‌شوید.

سنگ نمک سفید اعلاء

سنگ نمک سفید اعلاء بارزترین شگفتی طبیعت در حوزه سنگ نمک است چرا که دارای خلوص بسیار بالای ۹۹٫۵ درصد است.

افرادی که با سنگ نمک سر و کار دارند می‌دانند چنین خلوصی برای سنگ نمک بسیار فوق العاده است اما در حال حاضر این سنگ نمک توسط این مجموعه استخراج و صادر می‌شود.

بیشترین استفاده از این سنگ نمک برای تولید نمک خوراکی و احیای رزین و تصفیه آب است چرا که بالاترین حد سدیم و کمترین میزان ناخالصی کلسیم و منیزیم را دارد.

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک سفید درجه یک

سنگ نمک سفید درجه یک از نظر درصد خلوص یک درصد کمتر از سنگ نمک اعلاست و ۹۸٫۵ درصد است اما ویژگی بسیار بینظیری دارد و آن هم چگالی بسیار بالا و مقاومت بسیار فراوان در برابر برش و مته زنی است.

همین نکته مثبت سبب شده استفاده از این سنگ نمک برای ساخت سنگ نمک تزیینی بسیار فراوان باشد به طوری که کشورهای دارنده سنگ نمک از وارد کنندگان اصلی این سنگ نمک هستند از جمله این کشورها ترکیه و روسیه هستند.

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک سفید درجه دو

سنگ نمک سفید درجه دو بیشترین استفاده از آن در حوزه صنعت است چرا که چندان قابلیت تبدیل شدن به نمک خوراکی را ندارد اما برای مصارف صنعتی و دامی گزینه بسیار مناسبی است چرا که قیمت آن بسیار ارزانتر از بقیه سنگ نمک های سفید است.

البته نوع استفاده صنعتی بسیار مهم است چرا که از این سنگ نمک در تمامی حوزه ها نمی‌توان استفاده کرد به طور مثال حوزه رنگرزی و تولید پارچه بر روی سنگ نمک، درصد خلوص و نوع آن بسیار حساس است و این سنگ نمک را به دلیل رگه دار بودن در این حوزه نمی‌توان استفاده کرد.

سنگ نمک صادراتی

یادداشت

همواره قبل از خرید سنگ نمک اعلام کنید که برای کدام حوزه قصد استفاده از سنگ نمک را دارید تا سنگ مناسب همان حوزه برای شما ارسال شود

انتخاب سنگ نمک مسئله ای بسیار مهم و حساس است و اکثرا ساده انگاشته می‌شود اما برای جلوگیری از متضرر شدن حتما با ما مشورت نمایید و این مشاوره کاملا رایگان است.

سنگ نمک سیاه

سنگ نمک سیاه مانند سایر سنگ نمک های موجود در طبیعت دارای مصارف خاصی است که بیشترین حجم آن را برای دباغی و استفاده خوراک دام است.

عدم وجود آهن و منیزیم در این سنگ نمک آن را گزینه بسیار خوبی برای دامداری ها و گاوداری ها تبدیل کرده و از سویی دیگر ارزانترین قیمت سنگ نمک متعلق به سنگ نمک سیاه است.

سنگ نمک صادراتی

یادداشت

سنگ نمک سیاه به عنوان سنگ نمک دامی گزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای است

سنگ نمک کریستالی

سنگ نمک کریستالی حالتی مانند شیشه دارد و از نظر ساختاری با سایر سنگ نمک ها متفاوت است.

سنگ های نمک در معادن حاصل تجمع رسوبات مرکز زمین به سمت بالا و کوه هاست که پس از میلیون ها سال سبب ایجاد سنگ نمک شده است اما سنگ نمک کریستالی حالتی رسوبی ندارد و بر اثر تبخیر و خشک شدن دریاچه ها در قرن های متمادی حاصل شده است.

سنگ نمک صادراتی

میزان خلوص سنگ نمک های کریستالی بستگی به شفاف بودن آن دارد و به همین صورت قیمت گذاری آن نیز متفاوت است.

شاید به جرات بتوان گفت خالص ترین نوع سنگ نمک کریستالی در تمام دنیا در اختیار مجموعه سنگ نمک هالیتو می‌باشد که خلوص باورنکردنی ۹۹٫۹ درصد را دارد و بالاتر از آن وجود ندارد.

سنگ نمک صادراتی

یادداشت

برای خرید سنگ نمک کریستالی کاملا خالص با ما تماس بگیرید

انواع نمک سفید مش شده و دانه بندی

سنگ نمک بر اثر خرد شدن و کوبش، تبدیل به تکه های کوچکتری می‌شود که اندازه این تکه ها بر حسب مش خروجی سرند نامگذاری می‌‌شود و هر کدام بیشمار کاربرد در صنایع مختلف دارد.

برای آشنایی بیشتر شما با مش بندی ها و دانه بندی های مختلف نمک با ما همراه باشید.

نمک سفید مش ۸۰

در میان تمام نمک هایی که پس از خردایش سنگ نمک به دست می‌آید نمک مش ۸۰ بزرگترین دانه بندی را دارد و با اسامی گوناگونی در بازار نمک ایران شناخته می‌شود.

نمک شیلاتی، نمک نخودی، نمک پنیری، نمک درشت اسامی گوناگون این نمک هستند.

بیشترین استفاده از این نمک برای تصفیه آب و همچنین برای نمک ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود.

سنگ نمک صادراتی

نمک سفید مش ۱۱۰

نمک مش ۱۱۰ بیشترین حجم استفاده را در میان انواع نمک های دانه بندی دارد و به اسامی زیر شناخته می‌شود:

 • نمک ۱۱۰
 • نمک حفاری
 • نمک نفت
 • نمک جاده
 • نمک زبره
 • نمک نانوایی
 • نمک شکری

اسامی گوناگون نمک شکری مش ۱۱۰ می‌باشد البته خاطر نشان می‌سازد که اگر چه این نمک به اسم شکری شناخته شده است ولی از شکر معمولی اندازه بزرگتری دارد.

سنگ نمک صادراتی

نمک سفید مش ۱۲۰

نمک مش ۱۲۰ که به نام نمک صدفی ۱۲۰ نیز مشهور است اکثرا برای خشک کردن ماهی در حجم گسترده استفاده می‌شود.

این نمک از نمک نمکدانی قدری بزرگتر است اما بازار صادراتی بسیار گسترده‌ای دارد.

یادداشت

برای آشنایی با بازار صادراتی نمک های مش بندی تماس بگیرید

سنگ نمک صادراتی

نمک سفید مش ۱۳۰

نمک مش ۱۳۰ که همان نمک صدفی مش ۱۳۰ می‌باشد به نمک نمکدانی شهره است چرا که کاملا مانند نمک خوراکی معمولی است.

شاید اصطلاح صدفی برای این نمک و نمک ۱۲۰ به این علت باشد که شباهت آنها به نمک خوراکی بیشتر از سایر نمک ها می‌باشد.

طبیعتا ارزشمندترین نمک مصرفی در سراسر جهان نمک مخصوص مصرف خوراکی است.

سنگ نمک صادراتی

نمک سفید پودری

نمک پودری که نمک مورد علاقه کشور افغانستان است معمولا در صنایع غذایی استفاده می‌شود و از سویی دیگر در محیط های صنعتی تولیدی که نیاز به استفاده از نمکی کاملا شبیه به آرد جهت گرفتن رطوبت است از این نمک استفاده می‌شود.

این نمک علاوه بر صنایع غذایی طی ترکیب شدن با نمک شکری جهت نمک جاده نیز کاربرد دارد.

سنگ نمک صادراتی

البته ناگفته نماند حضور نمک پودری در هر کدام از دانه بندی ها نمک سبب افت کیفیت و قیمت آن دانه بندی خواهد شد.

نمک جاده

در زمستان که همراه با برف و یخبندان است معمولا رانندگی در جاده ها بسیار دشوارتر از قبل است که علت اصلی این موضوع یخ بستن سطح جاده است و در برخی موارد رانندگی را عملا غیر ممکن می‌سازد.

برای رفع این مشکل سطح جاده ها را نمک پاشی می‌کنند چرا که نمک باعث ذوب شدن یخ خواهد شده و از سویی سطح اصطکاک را بالا می‌برد و همین موضوع سبب خواهد می‌شود که رانندگی در برف و یخبندان نیز امکان پذیر باشد.

سنگ نمک صادراتی

از سویی دیگر استاندارد نمک جاده متفاوت است که در حقیقت به نوع نمک پاشی جاده بر می‌گردد.

اگر دستگاه مورد استفاده از نوع ماشینی باشد معمولا باید نمک شکری را مورد استفاده قرار دهید چرا که پودر ایجاد چسبندگی در خروجی دسگاه خواهد کرد اما در نمک پاشی دستی مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

همچنین خوب است بدانید نمک جاده پودری از نمک جاده شکری ارزانتر است و حجم سفارش آن نیز بسیار بیشتر و بالاتر است.

انواع نمک خوراکی تصفیه شده

نمک های خوراکی تصفیه شده تنها نمک مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و نمک های دارای مجوز فقط می‌توانند در صنایع مرتبط مورد استفاده قرار بگیرند.

البته این نمک ها دارای ۳ گرید متفاوت هستند که در ادامه توضیح داده شده است ولی نکته اساسی در انتخاب نمک خوراکی تصفیه شده این است که صادرات آن بر اساس بازار هدف تعیین می‌گردد چرا که نوع نمک مورد تایید وزارت بهداشت هر کشور متفاوت است.

نمک تبلور مجدد: نمک تبلور مجدد نمکی است که حاصل تولید نمک به روش تبلور مجدد است و در این روش کاملا سنگ نمک خرد شده و ماهیت آن به کلی تغییر می‌یابد و با موادی که به آن اضافه می‌شود تمامی مواد معدنی موجود نیز حذف شده و آنچه باقی می‌ماند سدیم خالص با کمترین ناخالصی است.

سنگ نمک صادراتی

بیشترین میزان خلوص سدیم در این نمک وجود دارد حتی در نمک یکپاش خلوص ۹۹٫۹۸ درصد نیز دیده شده است.

نمک هیدرومیل: نمک هیدرومیل خلوص کمتری نسبت به نمک تبلور مجدد دارد چرا که در این روش سنگ نمک کمتر مورد شکستن و حلالیت قرار می‌گیرد و میزان خلوص آن همواره روی ۹۸٫۵ درصد است البته تا ۹۹ درصد نیز مشاهده شده است.

این نمک مصرف بسیار زیادی دارد چرا که قیمت و خلوص آن مورد تایید اکثر صنایع و کشورهاست.

سنگ نمک صادراتی

نمک شستشو درجه دو: در میان تمامی نمک های تصفیه شده این نمک پایین ترین کیفیت را دارد اما مجوز بهداشت را دریافت نموده ولی درصد خلوص آن از دو نمونه قبلی پایینتر است و برای صادرات معمولا مجوز ورود به کشورهای همسایه را دریافت نخواهد کرد.

صادرات سنگ نمک تزیینی

مجموعه سنگ نمک هالیتو علاوه بر سنگ نمک های فوق که مشاهده نمودید به دلیل دسترسی به بزرگترین معدن سنگ نمک خاورمیانه و داشتن کارگاه‌های برش سنگ نمک، بزرگترین مجموعه تولید کننده سنگ نمک تزئینی در ایران نیز می‌باشد.

محصولات تولید شده در این مجموعه سنگ نمک هالیتو به دلیل اینکه صفر تا صد آن توسط همین مجموعه انجام می‌گیرد علاوه بر کیفیت بسیار بالا قیمت آن بسیار مناسب است.

در ادامه تعدادی از سنگ نمک های دکوری تولید شده در مجموعه هالیتو را می‌بینید.

خرید سنگ نمک صادراتی

برای صادرات سنگ نمک و انواع مختلف نمک اطلاعات زیر مورد نیاز است:

 1. محصول مورد نطر برای کدام کشور است؟
 2. میزان سفارش خریدار چه مقدار است؟
 3. مدت زمان تحویل چند روز است؟

در تجارت نمک و سنگ نمک هموره باید مدنظر داشته باشید که این محصول قیمت چندان بالایی ندارد و مهمترین نکته در این تجارت، نرخ حمل و نقل آن است که تعیین کننده انجام شدن یا نشدن یک معامله است.

سنگ نمک صادراتی

ما ارزانترین نرخ کانتینر جهت حمل دریایی را در اختیار مشتریان خود قرار خواهیم داد

مجموعه سنگ نمک هالیتو برای صادرات و حمل و نقل پایینترین نرخ را در اختیار شما قرار می‌دهد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *