اجرای اتاق نمک

طراحی و اجرای اتاق نمک به روش غار نمکی، بدون محدودیت مکانی، حتی در مناطق کاملا مرطوب و شرجی، اتاق نمک برای مراکز تفریحی، غار نمک درمانی، متناسب با بودجه شما روش های ساخت متفاوتی ارائه خواهد شد.

طرح توجیهی اتاق نمک

به دلیل اینکه اتاق نمک در کشورمان ایران پدیده نوظهوری است و بسیاری از افراد هنوز آن با به طور کامل آشنا نیستند یا خیلی از اشخاصی که قصد دریافت وام و اجرای اتاق نمک دارند نیا زبه آشنایی کامل و اولیه با این نوع پروژه را دارند تصمیم گرفتیم در این مطلب به طور کامل درباره شروع یک پروژه اتاق نمک از ابتدا تا انتها کامل توضیح داده و افرادی که لازم دارند یک طرح توجیهی موفق را ارائه دهند با نوع کار و شیوه اجرا آشنایی لازم را داشه باشند و از طرفی اگر قصد ساخت اتاق نمک را دارید با اطلاعات کاملتر می‌توانید پروزه خود را به تیم قدرتمند هالیتو بسپارید و اتاق نمکتان را بهتر از چیزی که تصور می‌کنید تحویل بگیرید.

اجرای اتاق نمک

انواع اتاق نمک

در ابتدا باید بدانید که اتاق های نمک دارای دسته بندی های متفاوتی هستند که نوع کاربری هر اتاق، تعیین کننده شیوه ساخت آن می‌باشد که مشهورترین انواع اتاق های نمک عبارتند از:

 • اتاق نمک با دیوارهای آجر نمکی، سقف معمولی و کف سرامیک
 • اتاق نمک با دیوارهای آجر نمکی، سقف نمکی و کف نمکی
 • اتاق غار نمک با قندیل های طبیعی
 • اتاق نمک اندود شده با کف نمک و سقف نمکی
 • اتاق نمک ترکیبی غار نمکی و آجر نمکی
 • اتاق نمک ساخته شده از سنگ نمک

اجرای اتاق نمک

اتاق های نمک معرفی شده بر اساس بودجه و نوع استفاده و همچنین فضای مد نظر انتخاب و اجرا می‌شوند.

البته در این میان، کاربرد فضای نمکی ساخته شده مهمترین عامل تاثیرگذاری در انتخاب شیوه ساخت و هزینه کرد است چرا که هزینه صورت گرفته باید با سود مناسب بازگشت داشته باشد که در این زمینه می‌توانید از مجموعه هالیتو مشاوره رایگان دریافت نمایید.

در ادامه برای آشنایی با مهمترین کاربردهای اتاق نمک و از طرفی تجهیزات لازم جهت این اتاق ها موارد بسیار مفیدی در اختیار شما گذاشته شده است.

یادداشت

مجموعه هالیتو تمامی انواع اتاق نمک را متناسب با بودجه شما اجرا خواهد کرد
در بسیاری از روش های ارائه شده توسط مجموعه هالیتو شما می‌توانید به راحتی و با مشاوره ما اتاق نمک خود را بسازید و در نتیجه هزینه خود را تا ۷۰ درصدکاهش دهید

اتاق غار نمکی چیست؟

در میان شیوه های مرسوم ساخت اتاق نمک، به جرات مشکلترین شیوه متعلق به روش غار نمک است چرا که ساخت و اجرای قندیل ها و از طرفی یک دست و هماهنگ بودن غار ایجاد شده کاری بسیار مشکل و متفاوت است.

این روش اجرا در ایران فقط توسط مجموعه قدرتمند هالیتو عرضه شده است ولی سایر شیوه های ساخت اتاق نمک مانند آجر نمکی توسط سایر شرکتها نیز اجرا می‌شود.

اجرای اتاق نمک

روش غار نمکی در حقیقت نوعی از طراحی و اجراست که فضا را تبدیل به یک غار طبیعی می‌کند و به همین جهت طرفداران بسیار زیادی دارد و از نظر هزینه نیز با سایر روشها تفاوتی ندارد.

یکی از ویژگی های بسیار کارآمد و بسیار منحصر بفرد غار نمک افزایش چند صد برابری مشتری در بازه زمانی کوتاه است و این همان چیزی است که صاحبان مشاغل به شدت به دنبال آن می‌باشند.

یادداشت

اگر کسب و کار ویژه ای را در دست ساخت و اجرا دارید حتما در مجموعه خود یک فضای غار نمکی را نیز در نظر بگیرید
خواهید دید سرمایه شما با چه سرعتی بازگشت داده خواهد شد

اجرای کلینیک نمک درمانی

شاید معروفترین کاربرد اتاق نمک جهت کلینیک نمک درمانی باشد و این نامی است که همه جا شنیده می‌شود ولی کمتر پیش می‌آید که اطلاعات دقیقی در این خصوص نزد افراد باشد چرا که یک کلینیک نمک درمانی واقعی، هزینه های خاص خود را دارد ولی اکثر افراد از زیر هزینه‌های آن شانه خالی می‌کنند.

برای اطلاع از این موضوع قسمت معرفی تجهیزات اتاق نمک را ببینید.

علی ایحال کلینیک نمک درمانی از جمله استفاده ها و کاربردهای بسیار مهمی است که برای اتاق نمک متصور است و برای ساخت آن مجوز وزارت بهداشت نیز نیاز است.

اجرای اتاق نمک

اتاق نمک با کاربرد تفریحی و تجاری

علاوه بر مبحث درمانی، استفاده تفریحی و تجاری از اتاق نمک بسیار پردرآمد و از سویی دیگر هزینه ساخت آن نیزبه مراتب پایینتر است و بازگشت سرمایه بسیار سریعی دارد و همچنین گرفتن مجوز آن به راحتی امکان پذیر است.

اتاق های نمک با کاربرد تفریحی و تجاری را می‌توان در اماکن بسیار زیادی اجرا نمود مانند:

 • مهدکودک
 • هتل
 • بیمارستان
 • کافی شاپ
 • رستوران
 • مناطق بوم گردی و اقامتی

اجرای اتاق نمک

اتاق های نمک تفریحی با حداقل و حداکثر هزینه قابل ساخت است و این بستگی به شما دارد تا چقدر بودجه برای کارتان در نظر گرفته باشید.

معرفی تجهیزات اتاق نمک

برای اتاق نمک تجهیزات متفاوتی وجود دارد که بیشتر آنها فقط لازم برای اتاق نمک درمانی است و اتاق و فضاهای نمکی غیر درمانی ملزم به داشتن آنها نیستند.

 1. دستگاه هالوژنراتور:مخصوص پخش نمک در هوا
 2. سیستم گرمایش از کف: نمک های پاشیده شده در کف اتاق را گرم می‌کند
 3. صندلی مخصوص ریلکس کردن : برای فضای نمکی تفریحی چندان لازم نیست و بستگی به سلیقه شما دارد
 4. نمک مخصوص جهت کف اتاق : برای اتاق نمک تفریحی تجاری چندان لازم نیست

دستگاه هالوژنراتور یک وسیله بسیار مهم و اساسی برای اتاق نمک درمانی یا همان کلینیک نمک درمانی است چرا که خلق کردن یک فضای نمکی طبیعی شبیه آنچه در غارهای نمک زیر زمینی وجود دارد مستلزم وجود این دستگاه است ولی به دلیل قیمت بسیار زیاد آن معمولا در ایران رسم بر اینگونه است که از خرید آن سر باز می‌زنند و به همین دلیل عملا اتاق نمک درمانی یا همان کلینیک نمک درمانی به معنای واقعی در ایران وجود ندارد و آنچه وجود دارد اتاق نمک معمولی است.

اجرای اتاق نمک

اگر قصد داشته باشید محیط کار خود را تبدیل به یک فضای نمکی کنید طبیعتا سیستم گرمایش از کف و دستگاه هالوژنراتور اصولا لازم نیست و به همین جهت هزینه های آن به شدت کاهش می‌یابد و از طرفی دیگر باید دکوراسیون بسیار زیبای نمکی خود را تا می‌توانید با کیفیت و عالی طراحی و اجرا کنید.

استفاده از مصالح با کیفیت و استاندارد و اجرای پروژه توسط افراد ماهر و آشنا به کار طبیعتا سبب خواهد شد فضای کسب و کار شما به کلی متحول شود و مشتریان بسیار فروان تری نسبت به قبل داشته باشید.

اجرای اتاق نمک

آشنایی با انواع چسب نمک

چسب نمک به دو نوع وجود دارد:

 1. چسب آجر نمک
 2. چسب نمک

باید بدانید که این دو با یکدیگر متفاوت است چرا که چسب آجر نمک مخصوص چسباندن آجرهای نمکی به یکدیگر است و این با چسب آکواریوم و چسب چوب متفاوت است و به صورت تیوپ عرضه می‌شود اما نوع دوم که چسب نمک است برای مخلوط کردن نمک و چسباندن و ایجاد قالبهای نمکی است و به صورت دبه ای و لیتری فروخته می‌شود که کاربرد این دو چسب با یکدیگر متفاوت است.

اجرای اتاق نمک

هزینه ساخت اتاق نمکی

قیمت برخی از اقلام پر مصرف برای ساخت اتاق نمک جهت اطلاع شما درج شده است.

اجرای اتاق نمک

اجرای اتاق نمک

اجرای اتاق نمک

یادداشت

قیمت چسب آجر نمک به دلیل وارداتی بودن مرتبا تغییر می‌کند و متغیر است و در حال حاضر به قیمت ۲۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

طراحی اتاق نمک

طراحی اتاق نمک موضوعی بسیار اساسی است که قبل از شروع پروژه حتما باید به آن توجه کنید ولی جالب است بدانید که ما طراحی اتاق نمک را به صورت رایگان برای شما انجام می‌دهیم برای دریافت مشاوره رایگان ابتدا اطلاعات زیر را تهیه کنید سپس با ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان در خصوص تعیین مناسبترین روش ساخت اتاق نمک به شما ارائه شود.

 1. متراژ اتاق نمک (شامل دیوارها و سقف)
 2. بودجه در نظر گرفته شده
 3. کاربری مورد نظر

اجرای اتاق نمک

اجرای اتاق نمک به شیوه ارزان

اگر می‌خواهید یک فضای نمکی کاملا ارزان داشته باشید ما شیوه‌ای کاملا استثنایی و منحصر به فرد را در اختیار شما می‌گذاریم که حتی می‌توانید با کمتر از ۵ میلیون تومان یک اتاق نمک ۱۵ متری را آماده کنید!

شاید تعجب کرده باشید اما کاملا درست خواندید با حداقل هزینه یک اتاق نمک بسیار شیک خواهید داشت که به آسانی خودتان نیز می‌توانید مجری آن باشید.

اینجا را نیز ببینید

مطالب بیشتر درباره نحوه ساخت اتاق های نمکی را از اینجا دنبال کنید

شیوه گفته شده حتی برای فضاهای تجاری نیز قابل استفاده است چرا که نتیجه کار بسیار یبا و جذاب است.

اجرای اتاق نمک

بازار اتاق نمک در ایران

اگر این مطلب را دنبال کرده باشید و در پایان می‌خواهید بدانید که آیا داشتن اتاق نمک می‌تواند سرمایه گذاری مفیدی باشد یا خیر؟

این را نیز ببینید

برای آشنایی کامل با اتاق نمک این صفحه به شما کمک زیادی می‌کند

باید بدانید بازار اتاق نمک در ایران هنوز نوپاست و یک پدیده محسوب می‌شود و تا ۷ سال آینده نیز فضای رشد و توسعه دارد اما پیش بینی می‌شود از سال ۱۴۱۰ به بعد تمامی اماکن تجاری متوجه این موضوع خواهند شد که برای رونق کسب و کار خود حتما می‌بایست از اتاق نمک و یا فضای نمکی در محیط کار خود استفاده کنند و با وجود فضای آن زمان، طبیعتا افرادی که زودتر به فکر ورود به این حوزه و ساخت اتاق نمک بوده اند بیشترین استفاده را در ۱۰ سال آینده خواهند برد.

اجرای اتاق نمک

برای داشتن اتاق نمکی کاملا متفاوت و بینظیر با ما تماس بگیرید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *