نمک نارنجی

صادر کننده نمک نارنجی گرمسار به هند، سنگ نمک نارنجی، صورتی، قرمز و سفید، با درجه کیفیت های متفاوت و بسته بندی جامبو بگ با امکان تحویل در کشور هند.

آشنایی با نمک نارنجی

نمک یکی از مواد مغذی و مورد نیاز برای بدن موجودات زنده است. به صورت رایج نمک به رنگ سفید در بین مردم شناخته شده است. اما نمک های متفاوتی با رنگ های مختلف در بازار و معادن موجود می باشد. نمک نارنجی یکی از انواع مختلف نمک موجود در معادن است. رنگ موجود در نمک نشان دهنده نوع ماده معدنی موجود در آن می باشد.

این تفاوت رنگها به دلیل انواع مختلف مواد معدنی است که همراه نمک ترکیب شدند. در این نمک رنگ قرمز و نارنجی آن به دلیل وجود عنصر آهن در این ماده می‌باشد. هرچه نمک نارنجی پر رنگ تر و به قرمز نزدیک تر باشد میزان آهن موجود در آن نیز بیشتر است.

نمک نارنجی

خواص سنگ نمک نارنجی

سنگ نمک نارنجی با دارا بودن عناصر مفیدی مثل آهن به عنوان ماده ای مفید برای بدن انسان و تامین کننده ی آهن بدن معرفی می شود. این نمک جهت ایجاد آرامش و کاهش استرس مورد مصرف قرار می گیرد. به دلیل وجود آهن طبیعی در این ماده ی معدنی استفاده بیش از اندازه آن باعث افزایش فشار خون و آسیب به بدن می گردد در نتیجه میزان مصرف این نمک باید مشخص باشد.

علاوه بر این در برخی موارد از نمک نارنجی برای تزیین و ساخت وسایل تزیینی از جمله انواع لوازم زیباسازی منزل مثل چراغ خواب استفاده می شود.

نمک نارنجی

تفاوت نمک آبی و نارنجی

همانطور که گفته شد نمک نارنجی در ترکیبات خود دارای عنصر آهن می باشد و این آهن باعث ایجاد رنگ نارنجی در این نمک شده است. تفاوت این نوع نمک با نمک آبی در همین مورد می باشد. نمک آبی در ترکیب خود دارای عنصر پتاسیم است و رنگ آبی آن نشآت گرفته از این عنصر است.

این تفاوت رنگ در این دو نوع نمک علاوه بر اختلاف ظاهری، موارد مصرف آنها را نیز متفاوت کرده است. به عنوان مثال نمک آبی بیشتر برای ضدعفونی کردن و از بین بردن باکتری ها و میکروبها استفاده می شود در صورتی که نمک نارنجی در اغلب موارد کاربرد تزئینی داشته و در برخی موارد برای حفظ آهن مورد نیاز بدن استفاده می شده است.

نمک نارنجی

صادرات نمک نارنجی به هند

ایران دومین کشوری است که دارای معادن نمک در انواع مختلف می باشد. وجود این تنوع باعث شده است که صادرات نمک به کشورهای مختلف افزایش پیدا کند. با توجه به قابلیت های معادن نمک ایران انواع مختلفی از نمک های نارنجی، آبی، سفید و غیره به صورت بسته های پودری و رنگی به کشورهایی همچون هند صادر می شود.

یادداشت

برای ثبت سفارش و تامین سنگ نمک نارنجی با ما تماس بگیرید

اولین کشور دارای ذخایر نمک پاکستان می باشد. اما به دلیل مشکلات سیاسی بین دو کشور هند و پاکستان در سال های اخیر صادرات نمک نارنجی از ایران به هند افزایش پیدا کرده و مجموعه سنگ نمک هالیتو به عنوان بزرگترین تامین کننده سنگ نمک نارنجی در این حوزه فعال است.

منبع: بازارخرید و فروش سنگ نمک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *