صادرات نمک به روسیه

صادرات نمک به روسیه در کیسه های ۲۵ کیلویی و جامبو، نمک خوراکی در بسته بندی ۲۰ و ۲۵ کیلویی، امکان بسته بندی نمک های تصفیه نشده در کیسه جامبو بگ، نمک یددار و بدون ید با مجوز صادرات، تحویل بندر امیرآباد و انزلی.

بازار نمک صادراتی ایران

یکی از مهمترین و بزرگترین صادرات های کشور ما صادرات نمک به روسیه می باشد. هر سال از بابت این فرایند بودجه زیادی به کشور ما وارد می شود. سنگ نمک به روش های مختلف از معادن استخراج می شود و در کارخانه ها به اشکال گوناگون برش می خورند. برخی از آن ها را تصفیه می کنند که در واقع آن ها را برای استفاده در غذاهای روزمره آماده سازی می کنند.

بخش بزرگی از این نمک ها به کشور های خارجی صادر می شود. در مقابل، کشورهای زیادی هستند که به واردات نمک به شکل های مختلف می پردازند. چرا که این ماده معدنی ارزشمند در هر جای کره زمین یافت نمی شود. به همین دلیل برخی کشورها به ناچار به واردات آن می پردازند. شکل های مختلف نمک برای استفاده های گوناگون مورد توجه قرار می گیرد. مواردی همچون استفاده در خوراکی های روزمره، استفاده برای دام ها و همچنین استفاده جهت تزیینات ساختمان از شایع ترین موارد و کاربردهای نمک می باشند. در این زمینه ها کشورهای زیادی خواهان واردات نمک از کشور های دیگر خصوصا ایران هستند.

صادرات نمک به روسیه

کارخانه نمک خوراکی سمنان

از معروف ترین کارخانه های ایران می توان به کارخانه نمک خوراکی سمنان اشاره کرد. بخش زیادی از نمک های کشور ما از این کارخانه تامین می شود. صادرات نمک به روسیه و سایر کشورها نیز از طریق همین کارخانه انجام می شود. در کارخانه نمک خوراکی سمنان، نمک به شکل های مختلف طراحی می شود و به بازار راه پیدا می کند. کیفیت کار این کارخانه در دنیا نظیر ندارد. به گونه ای که بسیاری از کشورها سالانه حجم بالایی نمک از ایران خریداری می کنند.

صادرات نمک به روسیه

صادرات نمک به روسیه

یکی از بزرگترین کشورهای وارد کننده نمک در جهان کشور روسیه می باشد. از نمک در صنایع مختلف این کشور استفاده های زیادی می شود. روسیه معادن نمک بسیار کمی دارد؛ برای همین به ناچار اقدام به واردات آن به شکل های گوناگون می کند. البته کشورهای زیادی هستند که به دلیل کمبود معادن نمک خود به واردات آن می پردازند ولی روسیه در بیشتر مواقع بزرگترین واردات را در سال انجام می دهد.

صادرات نمک به روسیه

در حقیقت نمک به شکل های مختلف به روسیه صادر می شود. نمک به صورت سنگ نمک برای تزیینات و استفاده از خواص دارویی و تولید لوازم آرایشی و محصولات دامی مورد استفاده قرار می گیرد. نمک به صورت پودر شده برای استفاده های خوراکی و دارویی انجام می شود. به همین صورت صادرات نمک به روسیه به شکل های گوناگون صورت می گیرد.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *