سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک صادراتی گرمسار با بسته بندی جامبو بگ، بزرگترین کارخانه بسته بندی سنگ نمک گرمسار با ظرفیت استخراج و بسته بندی ۵ هزار تن سنگ نمک در ماه.

سنگ نمک صادراتی گرمسار

سنگ نمک صادراتی گرمسار از جمله بهترین سنگ نمک­های موجود در خاورمیانه است که در هر کشوری بنا به تناسب در حوزه های مختلف صنعتی و خوراکی و تزییینی کاربرد دارد.

به طور معمول سنگ نمک مناسب صادرات علاوه بر بسته بندی مناسب می‌بایست حداقل هایی را دارا باشد که خلوص سنگ نمک و همچنین رنگ سنگ نمک از اولین مواردی است که همواره از سوی خریدار مطرح خواهد شد.

یادداشت

تونل­ها و غارهای نمکی گرمسار به عنوان یکی از مهمترین معادن نمک در جنوب غربی آسیا محسوب می‌­شوند.

البته در معادن مختلف گرمسار، سنگ نمک های با کیفیت پایین نیز فراوان یافت می‌شود که بیشتر مصرف داخلی دارد.

سنگ نمک صادراتی

کارخانه نمک گرمسار

گرمسار به دلیل معادن نمک مرغوب، دارای کارخانجات متعدد نمک کوبی است که توانسته اند قسمت اعظم بازار داخل و صادراتی ایران را در اختیار خود بگیرند.

کارخانه نمک گرمسار به عنوان بزرگترین واحد تولید و بسته بندی سنگ نمک صادراتی، بخش بزرگی از نیاز صنایع مختلف فعال در کشور را مرتفع می­سازد.

سنگ نمک صادراتی

صادرات نمک صنعتی

کاربرد سنگ نمک در صنایع سبک و سنگین تقاضا برای خرید این محصول را بالا برده است و حتی برخی از کشورهای صاحب صنایع در آسیا، بخشی از نیاز صنعت خود را به نمک از ایران خریداری می­کنند.

بیشترین حجم صادرات نمک صنعتی را نمک جاده یا همان نمک مخصوص نمک پاشی و ضد یخ به خود اختصاص داده است و همواره در صدر صادرات نمک های صنعتی قرار دارد.

سنگ نمک صادراتی

سنگ نمک صنعتی صادراتی

سنگ نمک صنعتی صادراتی همواره بر اساس کاربرد و طبق نظر خریداران دسته بندی می‌شود و حداقل خلوص آنها باید ۹۷ درصد باشد.

مهمترین نیازهای خریداران صادراتی معمولا برای:

  • برش زدن سنگ نمک
  • سختی گیری و تصفیه آب
  • استفاده خوراکی

می‌باشد که استفاده از سنگ نمک در بازار داخل کشور بیشتر برای نمک کوبی و استفاده صنعتی است اما در خارج از کشور از سنگ نمک استفاده خوراکی نیز می‌شود که در این زمینه قوانین کشورها با یکدیگر متفاوت هستند.

صنعت دیگری که به صورت مستقیم مصرف کننده نمک صنعتی است، صنعت دباغی و تولید انواع چرم طبیعی است و در این حوزه تولیدی، از انواع نمک طبیعی و صنعتی برای زدودن آلودگی­ها و چربی­ها از پوست حیوان استفاده می­‌گردد.

سنگ نمک صادراتی در تولید انواع مواد شیمیایی، شوینده­های بهداشتی و آرایشی، حفاری­های نفتی و پالایشگاه­ها، مراکز شیلات و پرورش ماهی و آبزیان و در دیگ­ها و بویلرها کاربرد دارد البته در حوزه تولید مواد آرایشی بیشترین حجم صادرات به سنگ نمک کریستالی باز می‌گردد.

سنگ نمک صادراتی

کشورهای خریدار سنگ نمک ایران

سنگ نمک صادراتی ایران از حیث مرغوبیت و قیمت، از بهترین نمونه­های سنگ نمک در خاورمیانه است. مهمترین کشورهای خریدار سنگ نمک ایران در درجه اول کشورهای همسایه شامل عراق و ترکیه هستند.

سنگ نمک صنعتی در این دو کشور برای صنعت دامپروری و تولید خوراک دام و طیور بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد.

سنگ نمک صادراتی

همچنین طی سال­های گذشته روسیه و برخی دیگر از کشورهای حوزه دریای خزر واردات سنگ نمک مرغوب ایرانی را آغاز نموده­اند.

یادداشت

برای اطلاع از آمار صادرات نمک ایران از این صفحه بازدید نمایید

توجه به حوزه صادرات و فروش سنگ نمک صادراتی، علاوه بر ایجاد اشتغال بیشتر، درآمدزایی خوبی را برای کشور به همراه دارد.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *