ساخت اتاق نمکی

ساخت اتاق نمکی به روش نمک پاشی و قیمت فوق العاده، آموزش صفر تا صد با کمترین هزینه قابل اجرا در تمام محیط های کوچک و بزرگ، بیشترین بهره وری از نمک درمانی.

طراحی اتاق نمک

شاید کمتر کسی در مورد ساخت اتاق نمک اطلاعاتی داشته باشد اما در کشور های پیشرفته این اتاق ها طرفداران بسیاری دارند و هر روز در حال گسترش می‌باشند.

اتاق نمک اگر به درستی طراحی و اجرا شود درآمد زایی زیادی خواهد داشت ولی عدم اجرای درست آن طبیعتا نتیجه عکس را دارد لذا باید دقت نمود که از ابتدا با چشم باز طراحی آن را انجام داد.

اتاق های نمک روش درمانی کاملا طبیعی دارند و بدون استفاده از روش های دارویی عمل می‌کنند بنابراین بدون عوارض می‌باشد.

ساخت اتاق نمکی

نحوه عملکرد اتاق نمک بر اساس تولید یون منفی و استنشاق نمک است و برای عملکرد درست این اتاق ها باید حداکثر یون منفی در ساخت اتاق  نمک وجود داشته باشد.

شاید سوال برای شما پیش بیاید که این یون ها چطور فعال می‌شوند؟ این یون ها بر اثر وارد شدن گرما به نمک و همچنین گردش آن در فضای اتاق به وجود می‌آید.

دمای اتاق باید ۲۵ تا ۳۲ درجه باشد و هر جلسه بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می کشد. در این اتاق های نمکی دستگاهی به نام هالوژنراتور وجود دارد که ذرات نمک را در هوا پخش می‌کند.

ساخت اتاق نمکی

تاثیر کلینیک نمک درمانی بر درمان بیماری

نمک درمانی یا هالوتراپی شیوه ای درمانی است که شاید قدمت آن به شکل نوین آن حدود ۲۰ سال ولی به طور کلی درازای آن به اندازه بیش از ۳ هزار سال است و در واقع میراثی است که از گذشتگان و اطبای قدیم به عصر حاضر رسیده است.

در واقع اتاق نمک درمانی نسخه کپی شده غار نمک طبیعی است و راه بیماران را برای قرار گرفتن در چنین فضایی هموار کرده است.

نمک درمانی به روش خشک: این نوع نمک درمانی با ساخت اتاق نمک انجام می‌گیرد و از تاثیرات اتاق نمک بر درمان بیماری‌ها می‌توان به

  • درمان مشکلات تنفسی
  • آسم
  • برونشیت مزمن
  • و آلرژی ها

اشاره کرد همچنین افرادی سیگاری که دچار مشکلات تنفسی می‌باشند می‌توانند برای تسکین تنگی نفس، و سرفه خود از این اتاق های نمکی استفاده کنند.

یادداشت

برای ساخت کلینیک نمک درمانی به قیمت مناسب با ما تماس بگیرید

تحقیقات گسترده در این زمینه نشان داده است که ذرات ریز نمک که در این غار نمکی پراکنده است از طریق سیستم تنفسی وارد بدن می‌شود و روی دستگاه تنفس، پوست و اضطراب و افسردگی تاثیر بسیار مفیدی دارد.

برای بهره گیری بیشتر از این روش درمانی در حال حضار در اقصی نقاط دنیا فقط به  ساخت اتاق نمک بسنده نکرده‌اند بلکه آنها بیمارستان های نمکی نیز ساخته اند که بیمارستان غار نمکی اوکراین از این نمونه است.

ساخت اتاق نمکی

ساخت اتاق نمک درمانی

از آنجا که هدف از ساخت یک اتاق نمک شبیه سازی یک غار نمک کاملا طبیعی است لذا باید بیشترین تراکم یونی را در فضا ایجاد کرد تا تاثیرگذاری حداکثری داشته باشد.

می توان گفت اصول ساخت اتاق نمک با این مسئله تعداد یون منفی رابطه مستقیمی دارد.

برای ساخت اتاق های نمک باید اتاق ها را نمک اندود کرد. که دو روش بیشتر از بقیه متداول است:

  1. استفاده از آجر نمک
  2. استفاده از نمک

هر روش دارای معایب و مزایای خود می‌باشند و نمی‌توان هیچکدام را کنار گذاشت و اگر بودجه شما امکان بدهد و بتوان به صورت ترکیبی این مورد را اجرا کرد طبیعتا جذابیت فوق العاده ای را برای بیننده به همراه خواهد داشت.

ساخت اتاق نمکی

قیمت ساخت اتاق نمک

یادداشت

شما می توانید به روش نمک پاشی با هزینه ۱۰ میلیون تومان یک اتاق نمک زیبا داشته باشید

برای اطلاع از نحوه اسخت و تهیه مصالح با ما تماس بگیرید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *