نمک تبلور مجدد

دفتر فروش کارخانه نمک تبلور مجدد یددار واقع در گرمسار استان سمنان، عرضه نمک خوراکی تصفیه شده یددار و بدون ید در کیسه ۲۵ کیلویی.

نمک تبلور مجدد چیست؟

نمک تبلور مجدد، محصولی است که از تصفیه ی نمک به روش تبلور مجدد تولید می شود و برای این نمک خواص درمانی و خوراکی بسیاری برشمرده اند. در زمان های گذشته، تصفیه ی نمک بدین صورت بود که در کارگاه هایی دستی، سنگ نمک استخراج شده را آسیاب کرده و بعد از سرند کردن، به آن ها ید اضافه می کردند و در کیسه هایی زرد رنگ بسته بندی نموده و در نهایت روانه ی بازار می شدند.

اما امروزه از روش تبلور مجدد برای تصفیه ی نمک استفاده می کنند تا نمک تبلور مجدد به وجود آید، که این روشی جدید است و در نهایت محصولی سالم و با کیفیت روانه ی بازار می شود.

نمک تبلور مجدد

تفاوت نمک تبلور مجدد و هیدرومیل

در کارخانه های نمک تبلور مجدد، سنگ نمک، نمک دریاچه و یا خاک نمک را درون استخر هایی خاص به آب نمک تبدیل می کنند و دانه های نمک را متبلور می نمایند. در روش تصفیه ی نمک تبلور مجدد نا خالصی های موجود در نمک کاملا بر طرف می شود و چون این فرآیند در دمای بالایی انجام می شود، کلیه ی آلودگی های میکروبی نیز نابود می شود. در روش تصفیه ی هیدرومیل ابتدا نمک شست و شو می شود که در نتیجه آلودگی های ظاهری نمک از بین می رود، سپس نمک ها را وارد دستگاهی به نام هیدرومیل می کنند.

نمک های موجود در این دستگاه در معرض آبی پر فشار قرار می گیرند و فشار آب کریستال های نمک را تا حد بسیار زیادی می شکند. این روش خلوص نمک را بین یک تا یک و نیم درصد افزایش می دهد. این روش تا سال ۱۳۸۵ مورد استفاده قرار می گرفت و بعد از آن روش تصفیه ی نمک تغییر پیدا کرد و روش تولید نمک تبلور مجدد مورد استفاده قرار گرفت.

نمک تبلور مجدد


فروش عمده نمک بسته بندی ۵۰۰ گرمی

نمک های تصفیه شده ی خوراکی در بسته بندی های ۵۰۰ گرمی وارد بازار شده و برای مصرفی خوراکی روزانه مورد استفاده قرار می گیرد. این نمک ها با سدیم و کلر تولید می شوند و بین نمونه های مختلف نمک، بیشترین استفاده ی روزانه را دارد. این نمک ها به راحتی در آب حل می شوند و بیشتر مصرف خوراکی دارند.

نمک تبلور مجدد

نمک های بسته بندی نمک های استاندارد و بهداشتی هستند که استاندارد های لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را دارند. این نمک های قیمت بسیار مناسبی دارند و در بسته های ۵۰۰ گرمی قابل عرضه در بازار هستند.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *