سنگ نمک گاوداری

خرید عمده سنگ نمک گاوداری از معدن دار، سنگ نمک سفید با سه کیفیت متفاوت، سنگ نمک سفید یک دست، سنگ نمک سفید رگه دار، فروش سنگ نمک دامی به قیمت درب معدن.

سنگ نمک گاوداری

یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربردهای سنگ نمک، کاربرد آن در گاوداری ها می باشد که از این کانی طبیعی برای خوراک دام استفاده می شود و نمک مورد نیاز آن ها از این طریق جذب می گردد

با توجه به اینکه دام و به خصوص گاو برای سلامت خود به املاح معدنی مثل نمک نیاز دارند و در صورتی که میزان مورد نیاز نمک طعام آن ها تامین نشود، ممکن است سلامتی آن ها به خطر افتاده و بیمار شوند، لذا صاحبان گاوداری ها و دامداری ها برای حفظ سلامت دام های خود، به دنبال خرید و استفاده از بهترین نوع سنگ نمک هستند تا از این طریق به حفظ سلامت گاوها کمک کنند.

سنگ نمک گاوداری، یکی از مهم ترین محصولاتی است که از معادن سنگ نمک، برای استفاده دام استخراج شده و به گاوداری ها عرضه می شود.

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین عرضه کننده سنگ نمک دامی در ایران است که علاوه بر بازار داخل انواع صادراتی این محصول را نیز به بازارهای بین المللی صادر می کند.

سنگ نمک گاوداری

آشنایی با انواع سنگ نمک دامی

همانطور که در پاراگراف قبلی نیز اشاره شد، سنگ نمک های گاوی در اشکال مختلفی تولید شده و برای گاوداری ها و دامداری ها در نقاط مختلف کشور ارسال می گردند.

تفاوت نوع سنگ نمک بستگی به بازار هدف این محصول دارد به طوری که اگر خریدار سنگ نمک در داخل کشور باشد طیبعتا سنگ نمک به صورت کلوخه و به شکلی که از معدن استخراج می گردد به همان صورت نیز برای خریدار در سراسر ایران ارسال می شود.

اما همین محصول برای خریداران خارجی باید در بسته بندی کیسه های ۱۵ کیلویی تهیه و تامین شود و برای برخی دیگر از خریداران باید به صورت بسته بندی کارتنی باشد که در این صورت ما سنگ نمک را به صورت مکعبی یا دایره ای برش می زنیم.

مجموعه سنگ نمک هالیتو تنها مجموعه ای است در ایران که سنگ نمک را به صورت دایره ای برش زده و در رنگهای قرمز و نارنجی و سفید قابل عرضه است.

سنگ نمک گاوداری

یادداشت

سنگ نمک دامی برش خورده با بسته بندی کارتن علاوه بر اینکه حمل و نقل آن بسیار راحت است جای بسیار کمی را نیز اشغال می نماید

چگونه گوسفندان را چاق کنیم

یکی از تاثیراتی که سنگ نمک خوراک دام روی دام ها می گذارد افزایش رشد بدنی آن ها می باشد در صورتیکه نمک مورد نیاز بدن آن ها تامین نشود، رشد آن ها با مشکل مواجه شده و ممکن است بیمار شوند.

در مورد گوسفندان این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورتیکه گوسفندان به اندازه کافی رشد نداشته باشند، هم تولید شیر در آن ها با اختلال مواجه خواهد شد و هم گوشت بدن آن ها به اندازه کافی زیاد نخواهد شد و برای فروش و تولید محصولات دامی و گوشتی مناسب نخواهد بود.

به تجربه ثابت شده استفاده از نمک در جیره غذایی دام سبب تحریک حیوان بر نوشیدن آب و علوفه بیشتر شده و در نتیجه افزایش وزن سریع گوسفند را در کمترین زمان به دنبال دارد.

سنگ نمک گاوداری

چگونگی تاثیر سنگ نمک گاوداری بر رشد گاو

همانطوری که در مورد گوسفندان پیشتر گفته شد سنگ نمک می تواند روی رشد گاو ها و تولید شیر در آن ها تاثیر ویژه ای داشته باشد.

با تامین نمک مورد نیاز بدن، رشد گاو ها طبیعی بوده و امکان ابتلای آن ها به بیماری های خطرناک دامی کاهش پیدا کرده و سلامت گاو ها حفظ خواهد شد و رشد مناسبی خواهند داشت.

حفظ سلامتی دام و از طرفی دیگر جذب بهتر علوفه و کنستانتره سبب رشد سریع گاو خواهد شد.

سنگ نمک گاوداری

آیا مسمومیت با نمک صحت دارد؟

با اینکه نمک، یکی از مهم ترین و ضروری ترین املاح مورد نیاز برای بدن است، اما استفاده بیش از حد از آن، همان طور که ممکن است سلامتی انسان را به خطر بیندازد، برای گاو ها و سایر دام ها نیز مضر خواهد بود. ممکن است مسمومیت به دلیل استفاده بیش از حد دام از سنگ نمک باشد و یا اینکه ممکن است سنگ نمک گاوداری حاوی عناصر و املاح دیگری نیز باشد که برای سلامتی دام مضر باشد.

اگر از سنگ نمک سفید برای گاوداری استفاده کنید مشکلی وجود نخواهد داشت اما استفاده بی رویه از سنگ نمک قرمز و نارنجی جهت خوراک دام با توجه به مقدار بالای آهن که در این نوع سنگ نمک وجود دارد احتمال مسمویت دامی را به دنبال خواهد داشت.

یادداشت

استفاده از سنگ نمک قرمز برای خوراک دام مناسب نیست

صادرات سنگ نمک دامی به قطر

با توجه به اینکه کشور ایران یکی از بزرگ ترین دارندگان و همچنین صادرکنندگان سنگ نمک در جهان می‌باشد و به جز ایران و چند کشور محدود دیگر از قبیل پاکستان، کشور دیگری در محدوده خاورمیانه منابع عظیم این نوع سنگ را در اختیار ندارد.

به دلیل فاصله نزدیک کشورمان ایران به کشور قطر صادرات سنگ نمک دامی از ایران به قطر طبیعتا برای خریداران سنگ نمک دامی در کشور قطر به صرفه تر خواهد بود اما مشکل اساسی در خصوص صادرات سنگ نمک مانند سایر محصولات نوع بسته بندی است که باید مطابق با استاندارد کشور مقصد باشد.

برای رفع این مشکل مجموعه سنگ نمک هالیتو بسته بندی های متناسب با بازار کشور قطر را تعریف کرده و در نظر گرفته است تا صادر کننده ایرانی به راحتی بتواند محصول را در بازار مقصد عرضه کند.

  • سنگ نمک کلوخه دامی با کیسه ۱۵ کیلویی
  • سنگ نمک مکعبی برش خورده ویژه خوراک دام با بسته بندی کارتن
  • سنگ نمک برش خورده دایره ای شکل مشابه نمونه کشور پاکستان با بسته بندی کارتن
  • تهیه سنگ نمک با هر ۳ بسته بندی فوق الذکر و تنوع رنگ سفید، نارنجی و قرمز

علاوه بر تهیه سنگ نمک برش خورده به شکلی کاملا حرفه ای و ماهرانه مجموعه سنگ نمک هالیتو امکان تحویل سنگ نمک را در کشور قطر جهت خریداران این محصول نیز دارد.

سنگ نمک گاوداری

یادداشت

صادرات سنگ نمک دامی به کشور قطر از مبدا بندر بوشهر

اگر شما تاجر گرامی قصد فروش سنگ نمک دامی را به مشتری خود در کشور قطر دارید ما قادریم صفر تا صد این کار را برای شما در کوتاه ترین زمان انجام دهیم.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *