سنگ نمک سختی گیری

خرید سنگ نمک سختی گیری ویژه رزین و دیگ بخار، بازگردانی رزین سختی گیر دقیقا مانند روز اول، کاملا بدون کلسیم، ارسال به صورت فله یا توی کیسه به انتخاب مشتری، حداقل سفارش یک تن.

معرفی سنگ نمک سختی گیری

سنگ نمک سختی گیری نوع مخصوصی از سنگ نمک است که فاقد هر گونه کلسیم و منیزیم است و به راحتی با میزان سدیم بسیار بالایی که دارد توانایی از بین بردن رسوبات ایجاد شده را دارد.

از آنجا که عامل به وجود آمدن سختی آب میزان بالای عنصر کلسیم و عنصر منیزیم موجود در آب است لذا شما از هر سنگ نمکی جهت سختی گیر نمی‌توانید استفاده کنید.

سنگ نمک سختی گیری

ارزانترین رزین های موجود در بازار قیمتی بیشتر از ۲۰ میلیون تومان دارند لذا بخاطر چند ده هزار تومان قیمت ارزانتر محصولی را نخرید که به رزین شما آسیب وارد کند.

یادداشت

سنگ نمک مخصوص سختی گیری بدون کلسیم علاوه بر کمیاب بودن قیمت بالاتری نیز دارد

کاربرد سنگ نمک سختی گیری

همانطور که در بالا ذکر شد سنگ نمک سختی گیری در ماشین آلات صنایع مختلفی که رزین دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای سنگ نمک سختی گیری در صنایع مختلف در زیر نام برده شده است.

کاهش سختی آب در دستگاه های مختلف در :

 • استخر ها
 • موتورخانه ها
 • مراکز تفریحی
 • مجتمع های ساختمانی
 • سردخانه ها
 • کارخانه جات فرآوری و استخراج مواد معدنی
 • تمام مراکزی که رزین و دیگ بخار دارند

سنگ نمک سختی گیری

آب های سخت در مصارف صنعتی و تأسیسات مختلف می‌تواند باعث کاهش عمر دستگاه ها شوند.

نمایندگی فروش آنلاین سنگ نمک سختی گیر

مجموعه سنگ نمک هالیتو تنها مجموعه تخصصی فروش سنگ نمک سختی گیری است که خدمات خود را به شهروندان تهران و کرج در تمام ساعات شبانه روز حتی در روزهای تعطیل ارائه می‌دهد.

تمامی سفارشات از انبار تهران و در سریعترین زمان بارگیری و حمل می‌شود و محدودیتی در پذیرش تعداد سفارش ها وجود ندارد.

امکان ارسال سنگ نمک به دو صورت فله و توی کیسه به انتخاب مشتری وجود دارد ضمن اینکه تمامی سنگ نمک های مجموعه هالیتو از نوع بدون کلسیم می‌باشند که کاملا مناسب سختی گیری و احیای رزین است.

سنگ نمک سختی گیری

نمک احیای رزین چیست؟

اگر شما قصد دارید از نمک به جای سنگ نمک جهت سختی گیری استفاده کنید به چند مورد اساسی باید دقت نمایید.

 1. نمک سختی گیر باید از نوع تبلور مجدد باشد
 2. فاقد ید باشد
 3. حتما از سنگ نمک اعلا تهیه شده باشد

معمولا نمک هایی که دارای چنین مشخصاتی باشند قیمتی بالاتر از ۳۵۰ هزار تومن در هر تن دارند که البته این قیمت برای خریدهای بیشتر از ۱۰ تن است و جهت خریدهای یک تن و دو تن هر تن قاعدتا بیشتر از ۴۵۰ هزار تومان است.

سنگ نمک سختی گیری

به دلیل قیمت بالای نمک مخصوص احیای رزین، کمتر کسی حاضر است چنین هزینه ای کند و به همین علت همه از سنگ نمک استفاده می‌کنند.

یادداشت

نوعی از سنگ نمک در مجموعه هالیتوعرضه می‌شود که خلوص آن بالاتر از نمک تبلور مجدد است که در نوع خود یک شگفتی است

الته لازم به ذکر است اگر سنگ نمک مخصوص سختی گیری را به درستی انتخاب کنید طبیعتا کارایی بالاتری از نمک سختی گیری دارد چرا که سنگ نمک اعلاء خلوص آن حتی از نمک تبلور مجدد نیز بالاتر است.

فروش نمک سختی گیر

با توجه به توضیحات بند قبلی اگر به هر دلیل تصمیم به استفاده از نمک سختی گیر دارید ما می‌توانیم نمک تبلور مجدد اعلاء را در اختیار شما قرار دهیم که از سنگ نمک ممتاز تهیه شده است.

این نوع از نمک همانطور که گفته شد به دلیل قیمت بالا برای سختی گیری آب مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ولی می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد.

متاسفانه چیزی که در بازار مرسوم است استفاده از نمک صنعتی با خلوص پایین برای سختی گیری آب به دلیل قیمت ارزان است که این امر منجر به کوتاه شدن عمر رزین خواهد شد.

سنگ نمک سختی گیری

نکات مهم قبل از خرید سنگ نمک سختی گیر

امروزه کارخانه های مختلفی در جست و جوی مرکز اصلی فروش سنگ نمک سختی گیری می‌باشند تا بتوانند با هزینه کمتر، سنگ نمک مود نیاز برای دستگاه های خود را تهیه کنند.

متاسفانه نکته بسیار مهمی که باید هنگام خرید سنگ نمک سختی گیری به آن دقت شود میزان کلسیم سنگ نمک است که کمتر در نظر گرفته شده و تنها عامل قیمت سنجیده می‌شود.

قبل از توضیح بیشتر به تصویر زیر دقت کنید:

سنگ نمک سختی گیری

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید علت به وجود آمدن سختی آب دو عناصر کلسیم و منیزیم است و تنها عاملی که سبب می‌شود این سختی از بین برود وارد کردن مقدار زیادی سدیم است.

سدیم قدرتی بسیار بینظیر دارد و به راحتی اثرات کلسیم و منیزیم را خنثی می کند که منجر به نرم شدن آب خواهد شد.

به همین علت شما باید از محصولی استفاده کنید که میزان سدیم آن بسیار بالا باشد و از طرفی فاقد هرگونه کلسیم و منیزیم باشد چرا که قرار است ما این دو عنصر را از بین ببریم.

سنگ نمک سختی گیری

همین مورد اخیر باعث می‌شود که ما هر سنگ نمکی را انتخاب نکنیم چرا که اکثر سنگ نمک های موجود در بازار به دلیل خلوص پایین خود دارای عناصر ایجاد کننده سختی آب هستند.

فقط ۳ نوع از نمک و سنگ نمک وجود دارد که هیچگونه کلسیم و منیزیم ندارند

 1. نمک تبلور مجدد
 2. سنگ نمک اعلاء
 3. سنگ نمک درجه یک

اگر به جدول راهنمای زیر دقت کنید به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نمک یا سنگ نمک مناسب شماست.

سنگ نمک سختی گیری

نکته

به دلیل بالا بودن قیمت رزین و دیگ بخار بهترین نوع سنگ نمک سختی گیری را انتخاب کنید

آب های سخت می‌توانند مشکلات زیادی را برای دستگاه های مختلف در صنایع متعدد ایجاد کنند و به مرور زمان دستگاه را از کار بیاندازند به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق عملیات سختی گیری یک اولویت در بخش فنی و تاسیسات است.

قیمت سنگ نمک جهت سختی گیر

در خرید سنگ نمک جهت سختی گیر هیچگاه فقط به عامل قیمت توجه نکنید چرا همانطور که گفته شد سنگ نمک نامناسب علی رغم داشتن قیمت پایین به تاسیسات شما ضربه سنگینی وارد خواهد کرد.

در جدول زیر قیمت انواع سنگ نمک بدون کلسیم برای اطلاع شما درج شده است.

سنگ نمک سختی گیری

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *