سنگ نمک برای دام

خرید سنگ نمک برای دام فله و توی کیسه، سنگ نمک خوراک دام، سنگ نمک دامی ارزان قیمت، صادرات سنگ نمک فله به ارمنستان و گرجستان، سنگ نمک دام ویژه صادرات در کیسه های ۲۰ کیلویی و جامبو.

خاصیت سنگ نمک برای گوسفندان

سنگ نمک برای دام دارای فواید درمانی و دارویی می باشد که دلیل آن وجود مواد معدنی و مفید در سنگ نمک است. این فواید و اثر مثبت آن از گذشته تا به امروز برای ما به اثبات رسیده است. سنگ نمک در سه نوع تزئینی، خوراکی و صنعتی عرضه می شود که از نوع صنعتی آن برای دام و طیور استفاده می شود. اغلب بیماری هایی که در دام ها به وجود می آید به علت جمع شدن میکروب ها در دهانه ی معده دام می باشد. این میکروب ها همراه با آب و غذا به معده دام وارد می شوند و برای دام مشکل ایجاد می کنند. اگر هنگام تغذیه دام از سنگ نمک برای دام استفاده شود و به دهانه معده دام برسد، باعث از بین رفتن میکروب هایی که در دهانه معده جمع شده اند می شود.

سنگ نمک برای گوسفندان نیز مانند سایر دام ها حائز اهمیت است. در تغذیه ی گوسفندان باید ۰٫۵ درصد از مواد خوراکی دام نمک وجود داشته باشد. سنگ نمک برای گوسفندان آنقدر اهمیت دارد که کمبود آن موجب بیماری پیکا و مصرف بیش از اندازه آن موجب مصرف زیاد آب و در گاهی اوقات موجب مرگ دام می شود. نمک از دو ماده ی سدیم و کلر تشکیل شده است، از این رو استفاده از آن در غذای گوسفندان موجب تنظیم فشار خون حیوان می شود. گوسفندان در روز به مقدار ۷ تا ۱۵ گرم نمک احتیاج دارند. اگر این مقدار را دریافت نکنند امکان دارد که به خوردن کود، خاک و یا لیسیدن ادرار و زیر بغل حیوانات دیگر روی بیاورند. در نتیجه اهمیت نمک در تغذیه گوسفندان اهمیت بسیاری دارد.

  سنگ نمک برای دام

میزان سنگ نمک در جیره دام

سنگ نمک برای دام اهمیت فراوانی دارد اما باید به میزان آن نیز توجه کنیم. باید این نکته را در نظر داشته باشیم که هم کمبود نمک و هم مصرف بیش از اندازه آن به دام آسیب می رساند. اگر در تغذیه دام بیش از اندازه از نمک استفاده شود موجب شل شدن مدفوع دام و اسهال می شود. میزان سنگ نمک روزانه برای گاو از ۱۲ تا ۴۲ گرم، و برای گوسفندان ۷ تا ۱۵ گرم می باشد. اگر دام شما از آب شیرین تغذیه نمی کند بهتر است که از دادن موادی مانند آب پنیر، پودر ماهی و موادی که سرشار از سدیم و کلر هستند خودداری کنید.

 سنگ نمک برای دام

فروش عمده سنگ نمک برای دام

سنگ نمک برای دام در بازار داخلی و خارجی متفاوت است. سنگ نمکی که دامداران در دامداری های داخل کشور از آن استفاده می کنند به صورت کلوخه می باشد. سنگ نمک کلوخه در واقع همان سنگ نمکی است که به صورت مستقیم از معدن بارگیری می شود. اما برای صادرات سنگ نمک ابتدا آن را از معدن به کارگاه برش میبرند و بعد از برش و بسته بندی ارسال می شود.

یادداشت

باید توجه داشت که سنگ نمک بسته بندی هزینه بیشتری دارد به همین دلیل تقریبا تمامی مشتریان ترجیح می دهند که سنگ نمک را به صورت فله و در بسته بندی خریداری نمایند.

سنگ نمک برای دام

سنگ نمک معمولی قیمت ارزان تری نسبت به سنگ نمک صادراتی دارد اما استفاده از نوع صادراتی بسیار آسانتر می باشد. فروش عمده سنگ نمک برای دام از کارخانه های سنگ نمک به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می شود. این امر موجب حذف دلال ها و خریدی به صرفه می شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *