نمک دامی

تولید کننده نمک دامی پودری در گرمسار، خرید عمده سنگ نمک دامی، تولید کننده سنگ نمک دامی قالبی، صادرات سنگ نمک دام به گرجستان و قطر، برای خرید عمده انواع سنگ نمک دامی ارزان قیمت تماس بگیرید.

آشنایی با نمک دامی

نمک ماده شیمیایی حاصل از ترکیب سدیم و کلر می باشد. سدیم موجود در نمک برای بدن موجودات زنده بسیار ضروری است. نمک دامی یکی از محصولات معادن نمک است که به دلیل وجود سدیم در آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

نمک دامی

نمک دام و طیور

در گذشته حیوانات از قبیل دام و طیور منبع نمک مورد نیاز بدن خود را از طریق تغذیه در مناطق و نواحی مشخصی به دست می‌آوردند. با گسترش صنعت دامداری و مرغداری تغذیه این حیوانات توسط انسان ها صورت گرفت. در نتیجه نمک در مکان های مشخصی در محل نگهداری حیوان قرار گرفت. کیفیت نمکی که برای دام و طیور استفاده می شود بسیار حائز اهمیت می باشد. این نمک باید دارای مقادیر مناسبی از سدیم باشد تا بتواند نیازهای طبیعی بدن حیوان را تامین کند. نمک دام و طیور در اندازه ها و انواع مختلف وجود دارد. این نمک می تواند به صورت بلوک های لیسیدنی و یا حالت نمک های پودری و صدفی جهت تغذیه ی طیور بسته بندی شود.

نمک دامی

نمک برای گاو آبستن

یکی از عمده دلایل مصرف نمک دام، به جهت تشنه شدن حیوان و افزایش مصرف آب است که این امر باعث افزایش شیردهی دام می شود. علاوه بر این سدیم یکی از عناصر مهم برای بدن دام می باشد و مصرف آن از طریق نمک صورت میگیرد. اما زمانی که حیوان آبستن است این مسئله متفاوت میشود. در این دوران نیاز است که گاو از میزان کمتری نمک دامی استفاده کند تا بیشترین مواد غذایی را به جنین برساند و باعث رشد جنین شود.

یادداشت

با کاهش نمک دامی در ماه های آخر میزان شیردهی گاو مدام کمتر می شود و همین امر باعث رشد بهتر جنین می گردد.

  نمک دامی

فروش عمده نمک دامی بسته بندی

همانطور که میدانیم دام شامل انواع حیوانات اهلی از قبیل گاو و گوسفند و بز و… می شود. با توجه به اینکه دامپروری در دنیای امروز با انواع روش های مدرن همراه شده است استفاده از تکنولوژی و علم روز کمک بسیار زیادی به پرورش دام با کیفیت بالا و افزایش قدرت شیردهی می کند.

نمک دامی به عنوان یکی از مواد مورد نیاز دام، به صورت های گوناگونی در اختیار دامپروران قرار می گیرد. یکی از این روشها استفاده از نمک دامی به صورت بسته بندی های مکعبی می باشد. این بلوک های نمکی در مکان های مشخص در معرض دید حیوان قرار می گیرند تا حیوان بتواند به راحتی از آن استفاده کند. نوع دیگری از نمک دامی به صورت پودری و شکری بسته بندی می شود و به صورت عمده به دامپروران ارائه می گردد. دامدار نمک پودری را با غذای حیوان مخلوط کرده و آن را جهت تغذیه همراه با علوفه به دام میدهد.

منبع: بازار خرید و فروش سنگ نمک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *