نمک قرمز گرمسار

بزرگترین تامین کننده نمک قرمز گرمسار در کیسه های جامبو بگ، سنگ نمک قرمز جهت عرضه و صادرات به بازار کشورهای ترکیه، هند و عراق، امکان تامین و بسته بندی به صورت ماهانه ۱۲۰۰ تن، تحویل به صورت درب کارخانه و لب مرز به سفارش مشتری.

معادن سنگ نمک قرمز کجاست

معدن سنگ نمک قرمز گرمسار جزء مهمترین معادنی است که نمک قرمز را دارد. این سنگ نمک یک نمونه خاص از نمک است که به صورت کاملا طبیعی در معادن یافت می‌شود. اما سنگ نمک قرمز نسبت به نوع سفید خیلی کمتر است به همین دلیل کمیاب محسوب می‌شود. همین کمیاب بودن آن باعث با ارزش شدن آن نسبت به سایر نمک ها شده است. سنگ نمک قرمز گرمسار از جمله محبوب ترین سنگ نمک های دنیا محسوب می‌شود و چون مقدار زیادی عنصر آهن در آن وجود دارد به رنگ قرمز دیده می‌شود.

البته در کل دنیا معادن زیادی وجود دارد که این سنگ نمک را دارد اما در کشور ایران و پاکستان بیشتر از هر جای دیگری این سنگ نمک را دارد. در ایران سنگ نمک قرمز گرمسار و در پاکستان در ایالت پنجاب بهترین نمک قرمز یافت می‌شود.

نمک قرمز گرمسار

خواص نمک قرمز گرمسار

فواید سنگ نمک قرمز گرمسار زیاد است، از جمله اینکه خواص درمانی دارد. به دلیل وجود آهن زیاد در این سنگ نمک، به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. استفاده از آن به صورت برش خورده یا صفحه‌ای برای پخت غذا آهن بدن را تامین می‌کند و در رفع کم خونی بسیار مفید است. نمک قرمز فولیکول مو را تقویت می‌کند.

با مخلوط نمک قرمز در چای و ماساژ آن به پوست سر، مو ها تقویت می‌شوند. به دلیل اینکه نمک قرمز میدان مغناطیسی قوی دارد، می‌تواند انرژی مثبت را در محیط افزایش دهد و انرژی منفی حاصل از چشم زخم را جذب خود کند. سنگ نمک قرمز گرمسار تاثیر مثبتی روی سلامتی دارد. نمک قرمز بیشترین غلظت مواد معدنی را دارد که برای بدن مفید است. یکی دیگر از کاربرد های سنگ نمک قرمز استفاده از آن در مکان های تفریحی یا درمانی مثل اتاق نمک می‌باشد. از دیگر خواص نمک قرمز گرمسار خاصیت آرام بخشی، تسکین درد و رفع سموم بدن می‌باشد.

نمک قرمز گرمسار

صادرات سنگ نمک قرمز

سنگ نمک قرمز گرمسار کیفیت بسیار بالایی دارد و همین امر باعث فعالیت بازرگانان ایرانی شده است. بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی خریدار سنگ نمک قرمز گرمسار هستند و بازرگانان توانسته‌اند از طریق صادرات سنگ نمک قرمز ارز زیادی را وارد کشور کنند.

نمک قرمز گرمسار

معدن سنگ نمک قرمز گرمسار علاوه بر رفع نیاز های داخلی به کشور های دیگر هم صادر می‌شود. آنچه باعث صادرات نمک قرمز شده است علاوه بر رنگ، خواص و کاربرد های متعدد آن است. در ماه حدود ۵۰۰۰ تن سنگ نمک قرمز به خارج از کشور صادر می‌شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *