صادرات سنگ نمک

تامین و صادرات سنگ نمک به هند و عمان، سنگ نمک های نارنجی، سفید و قرمز، نوع بسته بندی در کیسه های جامبو بگ، تامین سنگ نمک سفید ماهانه ۵ هزار تن، سنگ نمک نارنجی ۱۵۰۰ تن، برای ثبت سفارش تماس بگیرید.

تاریخچه نمک در ایران

قدمت نمک در ایران چیزی حدود ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می باشد. یعنی در زمان آریایی ها در ایران از سنگ نمک استفاده شده است. در زمان های قدیم از نمک برای سالم ماندن مواد غذایی استفاده می کردند و به مرور زمان کاربرد های نمک بیشتر شد.

با پی بردن به ارزش نمک داد و ستد این مواد افزایش پیدا کرد و به یکی از اقلام اصلی داد و ستد تبدیل شد.

صادرات سنگ نمک

خواص نمک گرمسار

نمک گرمسار هم مانند سایر نمک های موجود دارای خواصی می باشد. از جمله این خواص می توان به منبع غنی از مواد معدنی اشاره کرد. این سنگ نمک سرشار از مواد مغذی برای بدن می باشد. سنگ نمک از کوه ها استخراج می شود و سرشار از کلسیم، سدیم، منیزیم، آهن می باشد.

نمک گرمسار در رنگ های مختلف استخراج می شود و هر کدام از این رنگ ها دارای خواص گوناگون می باشد. برای مثال از خواص نمک صورتی گرمسار می توان به لایه بردار، قوت استخوان، مود مغذی، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و غیره اشاره کرد.

بسیاری از افراد برای بهبود بیماری خود از این نمک استفاده می کنند. امروزه در بسیاری از دارو ها از نمک های طبیعی استفاده می شود و در درمان بیماری ها نیز موثر هستند.

اگر قصد خرید سنگ نمک برای درمان بیماری خود را دارید، بهتر است از استان های تولید کننده نمک سفارش دهید. زیرا این استان ها تولید کننده هستند و نمک آنها از درجه کیفیت بالاتری برخوردار می باشد.

صادرات سنگ نمک

صادرات سنگ نمک به هند

ایران به عنوان یکی از بزرگترین صادر کننده های نمک در جهان می باشد. ایران به کشورهای زیادی از جمله روسیه، هند، گرجستان و عراق اشاره کرد. هند از وسیع ترین کشورهای حال حاضر در جهان می باشد. این کشور جمعیت زیادی دارد. غذای های این کشور سرشار از طعم هستند، که یکی از این طعم ها نمک می باشد. این کشور معدن نمک وجود دارد، اما خیلی بی کیفیت می باشد. سنگ نمک ایران در مقابل نمک هند بسیار با کیفیت تر می باشد، به همین دلیل نمک خود را از طریق ایران تامین می کند.

یادداشت

هند بزرگترین وارد کننده نمک در جهان می باشد. این کشور سالانه مقدار زیادی نمک از ایران خریداری می کند.

صادرات سنگ نمک

شرکت های زیادی در ایران وجود دارد که نمک خود را به کشور های دیگر صادر می کنند. از آنجایی که نمک ایرن مرغوب و با کیفیت می باشد، طرفدار زیادی دارد. نمک صادراتی به هند از طریق کشتی ارسال می شود.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *