نمک صنعتی

بزرگترین کارخانه تولید نمک صنعتی در ایران، نمک تصفیه شده صنعتی، قیمت نمک صنعتی پودری و شکری، صادرات نمک صنعتی در کیسه ۲۵ کیلویی و جامبو بگ، امکان تحویل در کشور مقصد به خریدار.

نمک صنعتی چگونه تولید می شود؟

برای تولید نمک به صورت کاملا طبیعی فقط دو راه وجود دارد:

 1. استخراج از طریق رسوبات زیرزمینی
 2. استخراج از دریا ها و دریاچه ها

با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه این استخراج به طرق مختلف ممکن است به وقوع بپیوندد.

نمک صنعتی نیز از این قاعده مستثنی نیست و به همین ترتیب به دست می آید و هم چون دیگر نمک ها یک ترکیب شیمیایی شامل یون هایی چون سدیم و کلر به ترتیب به میزان حدودا ۴۰ و ۶۰ درصد در هر گرم نمک است.

نمک صنعتی

تفاوت نمک صنعتی و تصفیه شده

کشور ما ایران از معادن نمک فراوانی برخوردار است و در واقع جزء بیست تولید کننده اصلی نمک‌ های معدنی در جهان به شمار می‌رود. با این وجود به دلایل مختلفی هم چون گرانی پروسه ی تصفیه نمک خام، بخشی از نمکی که از  معادن و دریاچه ‌های نمک استخراج شده است، به صورت تصفیه نشده یعنی به شکل نمک صنعتی خام، به بازار مصرف راه می‌یابد.

نمک غیر خوراکی یا صنعتی به نمکی گفته می‌شود که از درجه خلوص بسیار کمتری نسبت به نمک خوراکی برخوردار باشد.

در حقیقت اصلی ترین فرق نمک صنعتی با نمک خوراکی در همین پایین تر بودن درجه خلوص، تصفیه نشدگی و هم چنین ید دار نبودن این نوع نمک است.

نمک خوراکی دارای خلوص ۹۹ درصد است اما نمک های صنعتی به این سبب که تصفیه نشده و تحت پالایش قرار نگرفته است بعضا دارای خلوص پایینتری می‌باشند.

نمک صنعتی

کاربرد نمک صنعتی

نمک های صنعتی کاربردهای فراوانی دارد از این نوع نمک و هم چنین نمک معدنی در صنایع مختلفی مثل تصفیه آب ها و فاضلاب ها، صنعت دباغی پوست، صنایع اسید سازی، کارخانه های تولید مواد بهداشتی و شوینده و دیگر صنایع بهره گیری می‌شود.

افزون بر این صنایع، نمک صنعتی به منظور استفاده در امر دامپروری و دامداری نیز کاربرد دارد هم چنین سنگ نمک صنعتی هم با هدف سختی گیری آب در تصفیه خانه‌ ها، به منظور احیای رزین و نهایتا در دیگ های بخار و بویلر ها تحت استفاده قرار می‌گیرد.

حتی جالب است بدانید نمک های صنعتی برای مصارفی همچون مومیایی کردن و برطرف کردن ضعف ماهیچه ها نیز کاربرد دارد.

نمک صنعتی

قیمت نمک صنعتی

 • قیمت هر تن به تومان
 • ۱۶۰۰۰۰
 • ۱۹۰۰۰۰
 • ۲۱۵۰۰۰
 • ۱۳۵۰۰۰
 • حداقل سفارش
 • ۱۰ تن
 • ۱۰ تن
 • ۱۰ تن
 • ۱۰ تن

صادرات نمک صنعتی

ایران دارای معادن سنگ نمک بسیار فراوانی است و ذخیره نمک آن به تنهایی می‌تواند پاسخگوی نیاز حداقل ۱۰۰ کشور دنیا باشد.

اما همه معادن دسترسی به دستگاه‌های به روز خرد کردن سنگ نمک و بسته بندی نیستند لذا ما نتوانسته ایم به اندازه پتانسیل موجود در بازارهای بین المللی حضور داشته باشیم.

نمک صنعتی

مهمترین نکته در عرضه نمک های صنعتی مش بندی دقیق سنگ نمک و از طرفی دیگر کیسه های مخصوص صادراتی است که اگر این دو مورد به درستی رعایت شود طبیعتا نمک صنعتی ایران هم کیفیت بسیار بالایی داشته و از دیگر سو قیمتی بسیار رقابتی دارد که خریداران زیادی را به سوی آن متمایل خواهد کرد.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *