تولید سنگ نمک

بزرگترین مرکز فروش و تولید سنگ نمک در ایران، سنگ نمک دامی، سنگ نمک مکعبی تصفیه آب، آجر نمک، سنگ نمک صادراتی با بسته بندی کارتن، برترین تولید کننده سنگ نمک تزیینی در ایران.

آشنایی با انواع سنگ نمک معدنی صادراتی

از دوران باستان پزشکان رومی و یونانی به خواص درمانی سنگ نمک آگاه بودند و از آن در درمان انواع بیماری ها استفاده می‌کردند.

امروزه نیز سنگ نمک در درمان بیماری های پوستی، تنفسی و عصبی به کار می‌رود همچنین سنگ نمک علاوه بر مصارف پزشکی در صنایع مختلفی چون نساجی، رنگرزی، دامداری و مانند آن نقش بسیار بسزایی دارد.

اما رتبه اول استخراج سنگ نمک به شهر گرمسار در استان سمنان اختصاص دارد چرا که نمک حاصل از این معادن از کیفیت و خلوص بالایی برخوردار است که ضمن تامین سنگهای نمک مورد نیاز داخل کشور، مقادیر زیادی از آن نیاز به کشورهای عربی و اروپایی صادر می‌شود.

تولید سنگ نمک

انواع سنگ نمک مشهور که از معادن نمک گرمسار استخراج می‌شوند عبارتند از:

 • سنگ نمک سفید
 • سنگ نمک قرم
 • سنگ نمک نارنجی
 • سنگ نمک آبی
 • سنگ نمک سیاه

البته لازم به توضیح است عنوان های ذکر شده به صورت کلی است و هر کدام از این سنگ نمک ها مجددا دارای زیر شاخه های مختلفی هستند و بر اساس رگه هایی که درون خود دارند به دسته بندی های گوناگونی تقسیم می گردند.

تفاوت دیگر موجود در رنگ این سنگ نمکها تحت تاثیر میزان عناصر موجود در آن ها قرار دارد مثلا سنگ نمک آبی بسیار کمیاب است و این سنگ فقط در معادن نمک ایران وجود دارد و در جای دیگر دنیا یافت نمی شود و علت وجود چنین رنگی وجود مقادیر زیادی پتاسیم در این سنگ است که آن را متمایز نموده است.

از طرفی دیگر وجود مقادیر بالای آهن در سنگ نمک سبب ایجاد رنگ قرمز و نارنجی در آن می شود که مصرف آن در برخی کشورها برای برطرف نمودن کمبود آهن توصیه شده است.

تولید سنگ نمک

منظور از تولید سنگ نمک چیست؟

همانطور که در بخش قبلی در خصوص انواع سنگ نمک توضیح داده شد متوجه شدید که سنگ نمک به صورت طبیعی از معادن استخراج می‌شود و ماده ای نیست که بتوان آن را در جایی تولید کرد و به دلیل فراوانی آن عملا بحث تولید آن منتفی است!

اما سنگ نمک پس از استخراج در بخش های مختلفی به صورت همان سنگ طبیعی اما برش خورده و دارای شکل مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد که در واقع اصطلاح تولید سنگ نمک از اینجا نشئت می‌گیرد و داستان تولید انواع مختلف سنگ نمک از اینجا آغاز می‌شود.

سنگ نمک های برش خورده دارای کابردهای متعددی است که مشهورترین آنها موارد زیر است:

 • ساخت آجر نمک
 • تصفیه آب
 • تصفیه دستگاه دیالیز
 • برای خوراک دام
 • تولید سنگ نمک تزیینی
 • تولید صابون سنگ نمک
 • تولید سنگ نمک آشپزی

موراد گفته شده موارد مهم و بسیار پرکاربرد سنگ نمک برش خورده است که همه این موارد در کارگاه های تخصصی مجموعه سنگ نمک هالیتو تولید و عرضه می‌گردد.

تولید سنگ نمک

بزرگترین مرکز تولید آجر نمک

یکی از راههای بهره گیری از خواص سنگ نمک ساخت اتاق نمک است و برای احداث دیواره های اتاق نمک به آجر نمک نیاز است.

یکی از محصولاتی که در حجم بسیار زیاد در مجموعه ما تولید می‌شود آجر نمک است و در ابعاد استاندارد و رنگ بندی های مختلف عرضه می‌شود که می‌توانید سایزهای مختلف این محصول به همراه رنگ های متفاوت آن را مشاهده بفرمایید.

ابعاد استاندارد آجر نمک

 • ۱۰*۲۰
 • ۱۰*۱۵
 • ۱۰*۱۰
 • ۵*۱۸

رنگ های مختلف آجر نمک

 • نارنجی
 • قرمز
 • جیگری
 • سفید
 • سفید رگه دار

تولید سنگ نمک

سنگ نمک برش خورده دامی

سنگ نمک برش خورده دامی اولین بار توسط مجموعه هالیتو در ایران عرضه می شود و به لحاظ کیفیت و ساخت مشابه نمونه کشور پاکستان است و توانایی رقابت در بازار بین الملی را به خوبی دارد.

این محصول در کارتنهای ۱۲ کیلویی آماده می شود و وزن هر سنگ نمک برش خورده به همراه بند تقریبا ۲ کیلو تا ۳ کیلوگرم است.

تولید سنگ نمک

سنگ نمک دستگاه دیالیز

دستگاه های دیالیز بیمارستانی از جمله مواردی هستند که می بایست مانند رزین های سختی گیر به صورت متناوب عملیات سختی گیری روی آنها پیاده شود.

برای این منظور استفاده از سنگ نمک مکعبی به دلیل جابجایی بسیار راحت بسیار شایع شده است و از طرفی دیگر سنگ نمک های مکعبی به دلیل اینکه دارای ابعاد و اندازه و وزن مشخص هستند دقیقا می توان برای روند زدودن سختی ها با برنامه ریزی مناسب پیش رفت و از طرفی آسیبی را نیز متوجه دستگاه نخواهد کرد.

تولید سنگ نمک

تولید صابون سنگ نمک

صابون سنگ نمک اثرات مثبتی روی پوست دارد این صابون ها سمومی که در طی روز روی پوست تشکیل می شوند را از بین می برند ضمن اینکه می‌تواند به لایه برداری و حذف سلول های مرده، تقویت و سفت شدن بافت و تمیز کردن منافذ پوست نیز کمک کند.

این صابون ها حاوی ۸۴ ماده معدنی و عنصر کمیاب هستند و از خواص ضد باکتریایی برخوردارند و معمولا استفاده از آن برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، گزش حشرات، تبخال، آکنه، زگیل، گزش حشرات و غیره مفید است.

یادداشت

همواهر به یاد داشته باشید قبل از اینکه چیزی را روی پوست خود و یا در محل زخم امتحان کنید اگر تحت نظر پزشک هستید حتما قبل از آن با پزشک خود مشورت نمایید

استفاده از صابون نمک به هیدراته شدن پوست نیز کمک می‌کند بدین ترتیب که بعد از استفاده از این صابون نمک در لایه فوقانی پوست ذخیره می‌شود و آب را به خود جذب می‌کند و این امر سبب حفظ لایه طبیعی پوست و جلوگیری از خشک شدن پوست می‌گردد.

به همین جهت صابون سنگ نمک برای افرادی که پوست خشک دارند نیز مناسب است بعد از استفاده از این صابون ها طبق پدیده اسمز سموم از پوست خارج و نمک وارد پوست می‌شود که این کار به کاهش اسیدیته و تعدیل پی اچ پوست کمک می‌کند.

یادداشت

برای خرید عمده صابون سنگ نمک هالیتو تماس بگیرید
حداقل سفارش تعداد ۵۰۰ عدد می‌باشد.

تولید سنگ نمک

خرید سنگ نمک خام

همانطور که اشاره شد سنگهای نمک در صنایع مختلف کاربرد دارد. مجموعه هالیتو سالانه میزان زیادی از سنگ نمک خام طبیعی را برای فروش به صاحبان صنایع مختلف را به صورت فله و بسته بندی به بازار عرضه می‌کند.

قیمت محصول فله بسیار پایین تر از انواع بسته بندی شده است بنابراین خیلی از خریداران داخلی انواع فله را ترجیح می‌دهند و سنگ نمک بسته بندی شده بیشتر برای صادرات به کشورهایی چون آلمان، گرجستان، عمان، عراق، امارات، افغانستان، ارمنستان و آذربایجان تهیه می‌شود.

تولید سنگ نمک

تولید سنگ نمک آشپزی

جالب است که در لیست تولیدات سنگ نمک، نام سنگ نمک آشپزی نیز قرار دارد و این حقیقت دارد که سنگ نمک آشپزی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر در حوزه پخت و پز تبدیل شده است.

به همین علت مجموعه سنگ نمک هالیتو سنگ نمک آشپزی را در ابعاد بسیار بزرگ و استثنایی ۳۰*۵۰ تولید می کند ودر اختیار مشتریان خود می گذارد.

تولید سنگ نمک

مرکز فروش سنگ نمک تزیینی

مجموعه هالیتو به عنوان بزرگترین تولید کننده سنگ نمک در ایران، مقادیر زیادی از سنگ نمکی را که استخراج می کند به تولید انواع سنگ نمک تزئینی مانند جاشمعی سنگ نمک و انواع آباژور و چراغ خواب سنگ نمک اختصاص می دهد.

محصولات پر فروش در حوزه سنگ نمک تزییین عبارتند از:

 • سنگ نمک گوی
 • سنگ نمک مکعب
 • سنگ نمک هرم
 • چراغ خواب سنگ نمک کاسه
 • و مدل های دیگری مانند ماهی، ماه و ستاره، گل رز، قلبی و …
یادداشت

برای مشاهده همه محصولات سنگ نمک دکوری از این صفحه بازدید نمایید

تولید سنگ نمک

معرفی سنگ نمک مخصوص برش

چنانچه شما جزء دسته تولیدکنندگان انواع سنگ نمک تزئینی و آجر نمک هستید به سنگ نمک قابل برش خوردن نیاز دارید و همانطور که می‌دانید همه سنگ نمکها قابلیت برش خوردن با دستگاه مخصوص برش را ندارند و به راحتی زیر دستگاه برش خرد می‌شوند که این مسئله مشکل ساز است.

تولید سنگ نمک

مجموعه هالیتو انواع سنگ نمک مخصوص برش با کیفیت و استحکام بالا را مخصوص برش زدن و فرز کاری به بازار عرضه می‌کند برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

منبع: بازار سنگ نمک ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *