نمک صورتی گرمسار

بزرگترین تولید کننده نمک صورتی گرمسار با ظرفیت تحویل ماهانه نمک گرانول ۸۰۰ تن، صادرات نمک صورتی ایران، بسته بندی کیسه های ۲۵ کیلویی، نمک صورتی انواع مش بندی نخودی، پودری و شکری و صدفی.

آشنایی با نمک قرمز گرمسار

همه ی ما وقتی که صحبت از نمک می شود تصوری که برایمان به وجود می آید، همان نمک سفید خوراکی است که بر سر سفره ها می باشد. اما باید بگوییم که سنگ نمک در طیف های متنوعی از رنگ ها موجود می باشند و برای مثال می توان به نمک صورتی گرمسار یا نمک قرمز گرمسار اشاره کرد. این نمک ها به وفور در معادن سنگ نمک شهر گرمسار یافت می شوند.

رنگ قرمز سنگ نمک قرمز را می توان به دلیل وجود مقدار زیادی آهن در آن بیان کرد. این نمک ها علاوه بر این که مصرف خوراکی دارند در تولید وسایل تزئینی و مصارف درمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نمک صورتی گرمسار

تولید کننده نمک صورتی گرمسار

به طور کلی شهر گرمسار را می توان یکی از قطب های تولید نمک در کشور معرفی کرد. یکی از نمک هایی که به مقدار زیاد از معادن این شهر استخراج می شود، نمک صورتی می باشد.کارخانه های تولید کننده نمک صورتی گرمسار با به کارگیری بروزترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و تجهیزات توانسته اند بهترین و با کیفیت ترین نمک صورتی را تولید نمایند به طوری که حجم تولیدات این نوع نمک در سال های اخیر به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

نمک صورتی گرمسار

صادرات نمک صورتی گرمسار

با توجه به این که تولید نمک صورتی گرمسار بیشتر از نیاز داخلی می باشد، سالانه شاهد صادرات آن به کشور های دیگر هستیم. بیشترین حجم صادرات در این حوزه مربوط به کشور های اروپایی می باشد. علت این موضوع را می توان نبود معادن نمک صورتی در این کشور ها معرفی کرد. از طرفی با توجه به این که نمک صورتی از خواص بی نظیری برخوردار می باشد، کشور های اروپایی از آن در درمان و کنترل انواع بیماری ها استفاده می کنند.

نکته ی دیگری که در رابطه با نمک صورتی گرمسار وجود دارد این است که این نمک به عنوان یکی از پر خاصیت ترین و با کیفیت ترین نمک ها شناخته می شود و به همین دلیل است که قیمت آن نسبت به سایر نمک ها کمی بالاتر است.

نمک صورتی گرمسار

به همین دلیل است که این نوع نمک بازار خرید و فروش خوبی در داخل ایران نداشته و به همین دلیل حجم عظیمی از آن به کشور های دیگر صادر می شود. صادرات نمک صورتی گرمسار در سال های اخیر توانسته است ارزآوری خوبی را برای کشور به همراه داشته باشد و در واقع به عنوان یک منبع درآمد خوب برای کشور به حساب می آید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *