آجر نمکی

بزرگترین تولید کننده آجر نمکی در ابعاد کوچک و بزرگ، آجر نمک درمانی جهت ساخت اتاق نمک به همراه چسب نمک مخصوص، آجر نمک دامی جهت صادرات، سنگ نمک برش خورده جهت دستگاه دیالیز با بسته بندی کارتنی.

آجر نمک چیست؟

همانطور که از اسم آن مشخص است، آجر نمکی همان سنگ نمک است که به شکل مکعب مستطیلی می باشد. سنگ نمک به شکل آجر توسط دستگاه‌ های مخصوص برش داده می‌ شود. سنگ نمک بعد از برش به حالت آجر در می‌آید و به همین دلیل به آن آجر نمک می‌گویند.

آجر نمکی

خواص و کاربرد آجر نمک

خواص درمانی آجر نمک مشابه سنگ نمک می باشد. آجر نمکی به ایجاد حس آرامش و دفع انرژی ‌های منفی اطراف کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده است که آجر نمکی یکی از منابع طبیعی تولید کننده‌ یون می باشد. یکی دیگر از خواص آجر نمک کمک به پاکسازی و تصفیه هوای پیرامون است. این خاصیت به درمان مشکلات تنفسی و ریوی کمک زیادی می‌کند.

سنگ نمک خواص درمانی خوبی دارد اما امکان استفاده از سنگ نمک با شکل نا متوازن در همه جا وجود ندارد. به همین علت است که استفاده از آجر نمک دارای ابعاد منظم ضرورت پیدا می‌کند. آجر نمکی استفاده های بسیار زیادی دارد که شامل کاربرد های درمانی، تولید اقلام تزئینی، ساخت ابزارهای آشپزی، در ساخت اتاق نمک، در ساخت هتل نمک، در ساخت کلینیک درمانی، در ساخت اسپا نمک و …می شوند.

آجر نمکی

مزایای استفاده از آجر های نمکی

تمام سنگ‌ های نمکی قابلیت این را ندارند که به آجر نمکی تبدیل شوند. آجر نمک استاندارد از سنگ نمک‌ هایی به دست می‌آید که چگالی بالایی داشته باشند و امکان بریدن آنها وجود داشته باشد. اگر سنگ نمک به اندازه مورد نظر چگال نباشد، در زمان برش زدن، پودر خواهد شد یا امکان دارد بعد از پایان برش، داخل آن ترک ایجاد شود.

ضخامت آجر نمک به کاربرد آن بستگی دارد. اگر آجر نمکی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار بگیرد و نیاز باشد که نور از آن عبور کند، ضخامت آجر نمک باید کم در نظر گرفته شود. ابعاد استاندارد آجر نمک ۵ در۲۰در۱۰ سانتی متر می باشد. اما برای این که عبور نور بهتر انجام شود می‌توان آجر نمک را در ابعاد ۱۰ در۲۰ در۳ تولید کرد. البته آجرنمک در اندازه های ۱۰در۱۰، ۲۰در۲۰ و ۳۰در۲۰ نیز قابل تولید است.

همچنین آجر نمک در رنگ ‌های گوناگونی تولید می‌شود و به همین علت یک اکسسوری جذاب در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. طیف رنگی که برای رنگ آجر نمک رایج است شامل رنگ سفید، نارنجی رگه دار، سفید رگه دار، قرمز و قهوه‌ای می شود.

آجر نمکی

و در آخر قیمت آجر نمک به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهم ‌ترین عوامل موثر در قیمت آجر نمک،کیفیت آجر نمک می باشد. به هر نسبت که چگالی سنگ نمکی که آجر نمک از آن به دست می‌آید بیشتر باشد، آجر نمک به دست آمده با کیفیت تر خواهد بود.

منبع: بازار خرید و فروش سنگ نمک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *