سنگ نمک نارنجی

بزرگترین تامین کننده سنگ نمک نارنجی پر رنگ در ایران ویژه صادرات به کشور هند، با بسته بندی جامبو بگ، امکان تحویل در کشور مقصد با پایین ترین نرخ حمل دریایی.

آشنایی با سنگ نمک نارنجی

سنگ های نمکی که از معادن استخراج می شوند، ممکن است رنگ های گوناگون و متنوعی داشته باشند. بر حسب نوع املاح و عناصر تشکیل دهنده سنگ نمک، این نوع سنگ ممکن است به رنگ های مختلفی دیده شود. بلورهای آبی، نارنجی، قرمز، قهوه ای و … از جمله رنگ هایی هستند که سنگ های نمک ممکن است به خود بگیرند.

هر کدام از این سنگ ها با رنگ های خاص، فواید خاصی دارند و می توانند در سلامت بدن تاثیر گذار باشند. به عنوان مثال سنگ نمک نارنجی می تواند در القای حس امنیت و بهبود وضعیت اعصاب و روان فرد و آرامش او بسیار موثر واقع شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با سنگ نمک نارنجی آشنا کنیم.

یادداشت

سنگ نمک نارنجی باعث ایجاد حس آرامش و امنیت در فرد شده و استفاده از آن در خانه می تواند در افزایش آرامش روانی افراد خانواده بسیار موثر باشد.

سنگ نمک نارنجی

چگونگی تشکیل سنگ نمک رنگی

همان طوری که در پاراگراف قبلی نیز اشاره شد، سنگ های نمک بسته به محلی که در آن تشکیل شده اند، می‌توانند رنگ های گوناگون و متفاوتی داشته باشند به عنوان مثال رنگ آبی به دلیل وجود یون پتاسیم بالا در آن است که باعث ایجاد بلور های آبی رنگ زیبا و خیره کننده می شود.

همچنین سنگ نمک نارنجی و قرمز نیز به دلیل وجود عنصر آهن در آن است که هرچه مقدار این عنصر در آن بیشتر باشد، رنگ قرمز آن تیره تر و پررنگ تر خواهد بود.

سنگ نمک نارنجی

کاربرد سنگ نمک نارنجی

سنگ نمک نارنجی به دلیل رنگ بسیار زیبا و خیره کننده ای که دارد، برای تولید وسایل تزئینی از جمله آباژورهای سنگ نمک، چراغ های خواب سنگ نمک و تندیس های نمکی مورد استفاده قرار گرفته و استفاده تزئینی از آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کاربرد سنگ نمک نارنجی برای تولید چراغ خواب سنگ نمک یکی از مهم ترین و اصلی ترین کاربرد های این سنگ نمک در داخل کشور است البته میزان استفاده از سنگ نمک نارنجی برای ساخت و تولید آجر نمک بسیار بیشتر است.

یادداشت

مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تولید کننده آجر نمک در ایران است

امروزه شرکت های بسیاری در سراسر ایران به دنبال تولید و فروش این نوع محصول و کسب درآمد بالا از این راه می باشند که جهت این امر می توانند سنگ نمک نارنجی صادراتی را از طریق مجموعه هالیتو سفارش دهند.

سنگ نمک نارنجی

بازار صادراتی سنگ نمک صورتی

سنگ نمک صورتی که به اسم سنگ نمک هیمالیا نیز شناخته می شود یکی دیگر از انواع سنگ نمک هایی است که در ایران به وفور وجود داشته و از معادن سنگ نمک استخراج شده و به فروش می رسد.

یادداشت

سنگ نمک صورتی مخصوص کشور پاکستان است و در ایران سنگ نمک نارنجی موجود است که از طریق مبادی صادراتی به کشورهای مقصد ارسال می‌گردد

سنگ نمک نارنجی

میزان استخراج سنگ نمک های نارنجی رنگ به اندازه ای است که علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، می تواند به عنوان یک محصول صادراتی به کشور های مختلف جهان و علی الخصوص کشورهای ترکیه و هند نیز صادر شود.

منبع: مرکز سنگ نمک هالیت ایران

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *