سنگ نمک شفاف

بزرگترین تامین کننده سنگ نمک شفاف کریستالی در ایران، کاملا شیشه ای با خلوص ۹۹٫۹ درصد، امکان تامین ماهانه تا ۳۵ تن، تحویل در کیسه های ۲۰ کیلویی.

چگونگی تشکیل سنگ نمک

سنگ نمک شفاف یکی از کمیابترین سنگ نمک های معدنی در جهان می باشد؛ به همین سبب این سنگ معدنی از ارزش بالایی برخوردار است و ارزش آن پس از آن که بدانیم در طب قدیم برای درمان بیماری و در طب جدید برای ساخت دارو از آن استفاده می شود باز هم بیشتر می شود.

آیا تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که سنگ نمک که حیات انسان و بسیاری از جانداران به آن وابسته است؛ چگونه به وجود آمده است؟

سنگ نمک شفاف

در میلیونها سال پیش که سطح زمین را آب فرا گرفته بود؛ آتشفشان های فعال گدازه هایی که حاوی یون های سدیم و کلر بودند را منتشر می‌سازند. یون های سدیم و کلر در محیط اقیانوس ها با یکدیگر واکنش داده و در اثر واکنش آنها مولکول های سنگ نمک ایجاد می شود.

با گذشت زمان آب اقیانوسها تبخیر شده و غلظت مواد محلول در آن افزایش پیدا می­کند، در اثر رسوب گذاری در طی هزاران سال لایه هایی از جنس سنگ نمک تشکیل می گردد به همین سبب می توان معادن نمک را به‌عنوان بازمانده اقیانوسهای قبل از پیدایش انسان بر روی زمین در نظر گرفت.

به طور کلی توان گفت که سنگ نمک از کانی هالیت که منشاء تشکیل آن به ژیزمان های نمک دریایی و بخارات ولکانیکی یا آتشفشانی باز می گردد؛ تشکیل شده است.

سنگ نمک شفاف

سنگ نمک کریستالی اصل

به سبب وجود معادن غنی از سنگ نمک در ایران، سنگ نمک کریستالی شیشه ای که نوع بسیار خالص سنگ نمک شفاف است در برخی مناطق قابل استخراج است.

سنگ نمک شفاف یا سنگ نمک کریستالی اصل دارای خواص ویژه ای می باشد که در ادامه در خصوص خواص آن نکاتی ذکر می شود. سنگ نمک شفاف برای درمان انواع دردهای عضلانی، درمان بیماری های ریوی و تنفسی و بهبود افسردگی استفاده می شود.

سنگ نمک کریستالی ایران نایاب ترین نوع این محصول در سراسر جهان است

سنگ نمک شفاف

کاربرد سنگ نمک شیشه ای

صنایع تولیدی زیر بیشترین استفاده را از سنگ نمک شفاف کریستالی دارند:

  • تولید دارو
  • لوازم آرایشی بهداشتی
  • سنگ نمک تزیینی
یادداشت

برای تولید انواع آباژور، تسبیح، قاب، زیورآلات و تندیس های سنگی از سنگ نمک شیشه ای استفاده می شود که مشتریان بسیار خاص دارد چرا که قیمت بسیار بالایی نسبت به سنگ نمک تزیینی معمولی دارند.

برای سفارش خرید عمده سنگ نمک شفاف با ما تماس بگیرید.

سنگ نمک شفاف

صادرات سنگ نمک شفاف به ترکیه

کشور ترکیه یکی از مقاصد صادراتی ایران می باشد. سنگ نمک شفاف ایران خالص ترین نوع سنگ نمک تولید شده در جهان می باشد. جلای شیشه‌ای این سنگ نمک باعث شده تا در تولید انواع وسایل تزیینی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

سنگ نمک شفاف

ترکیه برای مصارف تزیینی، صنعتی و خوراکی این نمک را وارد می نماید.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *