نمک آبی ایران

بازار فروش نمک آبی ایران ویژه صادرات، حداقل فروش جهت صادرات ۳۰۰ کیلوگرم، امکان تحویل سفارش در کشورهای اروپایی، فروش نمونه قبل از خرید نهایی امکان پذیر است.

معرفی نمک آبی ایران

نمک آبی ایران با دارا بودن پتاسیم طبیعی و متعاقبا خواص مختلف درمانی و دارویی، از جمله بهترین نمک های موجود در سراسر دنیا به حساب می‌آید.

بدون هیچ شک و شبهه‌ای اصلی ترین ادویه و طعم دهنده در آشپرخانه ها نمک است که بدون آن، اکثر وعده‌های غذایی غیر قابل خوردن خواهند بود.

انواع متفاوتی از نمک در دنیا وجود دارند که به عنوان یکی از نادرترین آن ها می‌توان به نمک آبی ایران اشاره کرد.

نمک آبی ایران فقط در کوه های منطقه‌ی اطراف شهر سمنان و هم چنین گرمسار پیدا شده و به سبب برخورداری از مواد معدنی غنی از قبیل پتاسیم، آهن، روی و کلسیم، دارای خواص فوق العاده‌ای است.

نمک آبی ایران

برخی خواص نمک آبی ایران عبارت هستند از:

  • ضد عفونی کنندگی و در واقع ضد باکتری بودن
  • تنظیم فشار خون
  • حفظ کردن تعادل بدن
  • ضد استرس
  • کمک به تنظیم خواب
  • تنظیم هضم غذا

نمک آبی ایران

چرا نمک آبی رنگ می شود؟

به شکل نرمال سنگ نمک به رنگ سفید در طبیعت پیدا می‌شود (البته نوع رگه ای که انفجار در آن صورت می‌گیرد تعیین کننده این موضوع است ولی برای ایران همواره رنگ سفید پیش فرض تمامی معادن است) اما در بعضی موارد خاص به سبب وجود میزان زیادی از یک نوع عنصر در کانی خاص، رنگ سنگ نمک به سمت رنگ آن عنصر می گراید.

به عنوان مثال سنگ نمک هیمالیا، چون دارای مقادیری از آهن است دارای سنگ صورتی می‌باشد.

رنگ سنگ نمک آبی نیز به علت دارا بودن مقادیر فراوان عنصر پتاسیم، به طرف رنگ آبی تمایل یافته است.

نمک آبی ایران

فروش سنگ نمک آبی

سنگ نمک آبی کشورمان ایران خاص ترین نمکی محسوب می‌شود که می‌توان در بازار به آن دسترسی پیدا کرد نه فقط به علت رنگ متفاوت از انتظار آن، بلکه به سبب طعم بی نظیر سنگ نمک آبی که امر آشپزی را برای هر فردی دگرگون می‌کند.

سنگ نمک آبی که در حقیقت گران ترین نمک جهان هم هست، با وجود اینکه در سراسر دنیا و در بین سرآشپزها شناخته شده است در تنها خاستگاه خود یعنی ایران بسیار ناشناخته مانده است.

نمک آبی ایران

با وجود این که با در نظر گرفتن سرانه زیاد مصرف نمک ایرانیان، بهره‌گیری از نمک طبیعی دارای مواد معدنی و بدون ماده‌ی شیمیایی مضر، لزومی انکار ناپذیر است که بهره گیری از نمک آبی و دیگر نمک های مشابه را به امری مهم تبدیل کرده است.

فروش سنگ نمک ایرانی بایستی علاوه بر امر صادرات، در داخل کشور نیز جزو اولویت ها قرار گیرد. البته نمک آبی ایران به صورت عمده و خرده در بازار به فروش می رسد اما آن چنان که باید شناخته شده نیست.

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *