پودر نمک آبی

بازار صادرات پودر نمک آبی ایران، قیمت پودر نمک در بازار اروپا بسیار بالاست چرا که نمک آبی نه تنها در ایران یافت می شود، مقدار آن نیز بسیار محدود است خصوصا نوع کریستالی آن بسیار کمیاب است، مجموعه سنگ نمک هالیتو بزرگترین تامین کننده سنگ نمک آبی در ایران است.

آشنایی با انواع نمک آبی

نمک آبی نوعی نمک معدنی است که دارای خواص بی نظیری بوده و فقط در ایران یافت می شود. سنگ نمک آبی سمنان نباید با سنگ نمک آبی گرمسار اشتباه گرفته شود. در صورتی که قصد دارید کریستال نمک آبی تهیه کنید، توجه داشته باشید که پودر نمک آبی به صورت یک دست و کامل آبی نمی باشد. پودر نمک آبی درجه یک و اصل ترکیبی از کریستال سفید با رگه ها و تکه های آبی است. در صورتی که قصد خرید پودر نمک آبی اصل را دارید، توجه داشته باشید که باید دانه های آبی کمتری در آن مشاهده شود.

پودر نمک آبی

خواص پودر نمک آبی

نمک آبی خوراکی است و در صنعت پزشکی نیز کاربرد دارد. پودر نمک آبی سرشار از پتاسیم، آهن، کلسیم و دیگر مواد معدنی می باشد. نمک آبی بر اثر تبخیر دریاها و دریاچه ها به وجود آمده است. معادن نمک آبی در استان سمنان یافت می شوند. پودر نمک آبی در پخت و پز و سر میز غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

پودر نمک آبی در صنایع غذایی و پزشکی کاربرد دارد و بسیاری از پزشکان از این نمک به عنوان دارو برای بیماری های مختلف استفاده می کنند. از جمله خواص نمک آبی می توان به تنظیم فشار خون، حفظ تعادل بدن، ضد استرس، تنظیم کننده خواب، هضم بهتر غذا، افزایش سیستم ایمنی بدن، جلوگیری از گرفتگی ماهیچه ها،  سلامت دهان و دندان اشاره کرد.

سنگ نمک آبی در صنایع آرایشی و بهداشتی نیز مورد استفاده می گیرد. در بسیاری از ماسک های لایه بردار، از سنگ نمک آبی استفاده می شود. این نمک عطر و طعم بی نظیر و فوق العاده ای به غذای شما می دهد. حتی با یکبار امتحان هم می توانید حس آرامش و کاهش تنش و اضطراب را تجربه کنید.

 پودر نمک آبی

بازار صادرات سنگ نمک آبی

پودر نمک آبی یکی از نمک های گرانبهایی است که فقط در ایران یافت می شود. معادن نمک آبی در استان سمنان به وفور وجود دارد. می توان گفت که یکی از جاذبه های گردشگری استان سمنان، معادن سنگ نمک در آن می باشد.

پودر نمک آبی

سنگ نمک آبی سمنان از مواد معدنی بسیاری برخوردار است. سمنان بنا بر وجود این سنگ معدنی گران بها و سودمند توانسته شهرت و اعتبار زیادی را در سطح جهان به خود اختصاص دهد. سمنان به عنوان بازار صادرات سنگ نمک آبی شناخته می شود و این محصول به کشورهای دیگر در سراسر جهان صادر می شود.   

منبع: مرکز صادرات سنگ نمک هالیتو

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *